پادویش

چرا بلوتوث گوشی های اپل را نباید روشن نگه داشت؟

چرا بلوتوث گوشی های اپل را نباید روشن نگه داشت؟

هم ایردراپ و هم وای فای دو قابلیت بسیار خاص و فوق العاده در محصولات اپل هستند که کاربران گوشی های آیفون و آیپد به آن ها علاقه کند هستند و از این کمپانی به خاطر وجود این دو ویژگی تشکر می کنند. به تازگی اما براساس گزارشاتی که داده شده، مشخص شده که استفاده کردن همزمان از این دو ویژگی به صورت همزمان ممکن است داده های شما را به خطر بیاندازد. محققان Hexway گزارشی منتشر کرده اند که براساس آن تمام مشکلات مرتبط با اشتراک گذاری اطلاعات شخصی و حساس کاربران در آیفون ها، اپل واچ ها، ایرپادها و آیفون ها حادتر است. در ادامه همراه ما باشید تا بدانید که چرا بلوتوث گوشی های اپل را نباید روشن نگه داشت؟

چرا بلوتوث گوشی های اپل را نباید روشن نگه داشت؟

چرا بلوتوث گوشی های اپل را نباید روشن نگه داشت؟

این محققان گفته اند که محصولات این کمپانی بزرگ همواره از بلوتوث انرژی کم یا LE، مقدارهای بسیار زیاد داده ها را ارسال می کنند. در این گزارش گفته شده که هر بار توسط ایردراپ قصد ارسال فایلی برای شخصی را دارید، شماره شما به دستگاه های اطراف نیز ارسال می شود. بعد از آن یک هکر قادر است به راحتی از این اطلاعات سو استفاده کرده و به مخاطبان فرد مورد نظر، با نرم افزارهایی مثل iMessage پیام ارسال کند. همین موضوع در زمان اشتراک گذاری رمز وای فای هم اتفاق می افتد، به این معنی که زمانی که یک کاربر این ویژگی را فعال می کند، Broadband BLE، اطلاعاتی مثل شماره موبایل، اپل آیدی و ایمیل را به راحتی به افراد سودجو میدهد. البته ممکن است به نظر بعضی افراد، حجم این اطلاعات و داده ها نهایتا 3 بایت بشود اما برای یک هکر همین 3 بایت کافیست تا بتواند سو استفاده خود را شروع کند.

چرا بلوتوث گوشی های اپل را نباید روشن نگه داشت؟

این گزارش Hexway برای اینکه گفته های خود را ثابت کند نیز ویدئو هایی را انتشار داده تا به کاربران هشدار وجود این مشکل را در تمام دستگاه هایی که نسخه iOS آنها ۱۰٫۳٫۱ یا جدیدتر دارند، بدهد. مدیرعامل گروه امنیتی Errata Security راب گراهام در رابطه با این موضوع گفته : با اتصال دادن یک دانگل وایربس به یک لپتاپ، قادر بودیم در مدت زمان یک یا دو دقیقه اطلاعات و جزئیات چند آیفون و اپل واچ را که در میان این امواج رادیویی بودند دریافت کنیم، این گزارش در آخر بر این موضوع تاکید داشته که به جای اینکه مشکل مربوط به سیستم عامل باشد، مربوط به محیط نرم افزاری است. تنها راهی که با استفاده از آن میتوان از این مشکلات به دور ماند، خاموش نگه داشتن بلوتوث در تمام دستگاه ها در هر شرایطی است.

منبع : gadgetsnow.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چرا بلوتوث گوشی های اپل را نباید روشن نگه داشت؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *