نحوه نصب ابزارهای مدیریت سرور (RSAT)

نحوه نصب ابزارهای مدیریت سرور (RSAT)

در این مقاله نحوه نصب ابزارهای مدیریت سرور از راه دور (Remote Server Administration Tools) یا به اختصار (RSAT) بر روی رایانه Windows 10 را بیان می کنیم و شامل اطلاعاتی در مورد نسخه ها و سازگاری آن ها است.

ابزارهای مدیریت سرور از راه دور در ویندوز 10

این ابزارها را مستقیماً از مایکروسافت بارگیری کنید و فقط می توانید نسخه های قدیمی ویندوز سرور را کنترل کنید ، اما متأسفانه در نسخه های قدیمی ویندوز 10 ، فقط می توانید RSAT را در Windows 10 Professional و Windows 10 Enterprise نصب کنید.

نحوه نصب RSAT در ویندوز 10

اگر به دنبال کنترل ویندوز سرور از طریق ویندوز 10 هستید، به ابزارهای مدیریت سرور از راه دور مایکروسافت نیاز دارید. این ابزارها معمولاً با عنوان RSAT ، مجموعه ای از برنامه ها و خدمات مختلف مورد نیاز برای کنترل ویندوز سرور، شناخته می شوند.

با نسخه ای از ویندوز که از به روز رسانی اکتبر 2018 (1809) به روز شده است ، راه اندازی این ابزارها تنها چند ثانیه در ویندوز طول می کشد و می تواند Windows Server 2019 و همچنین نسخه های قبلی را کنترل کند.

در گذشته ، نصب این ابزارها نیاز به بارگیری از سایت مایکروسافت داشت. اما از بروز رسانی اکتبر 2018  به بعد، می توانید این کار را از داخل خود ویندوز انجام دهید.

1- کلید Windows را فشار دهید ، عبارت “manage optional ” را جستجو کرده و Enter را فشار دهید.

نحوه نصب ابزارهای مدیریت سرور (RSAT)

2- در بالای پنجره تازه باز شده، Add a feature را انتخاب کنید.

نحوه نصب ابزارهای مدیریت سرور (RSAT)

در کادر جستجو، “RSAT” را تایپ کنید ، هر ابزاری را که می خواهید نصب کنید علامت بزنید و سپس روی نصب کلیک کنید.

اگر گزینه RSAT وجود ندارد، این بدان معناست که ویندوز شما قدیمی است. نسخه Windows خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید از Windows 10 Professional یا Windows 10 Enterprise پشتیبانی می کند.

اگر از Windows 10 Professional یا Windows 10 Enterprise استفاده می کنید ، می توانید ابزار RSAT را در وب سایت مایکروسافت بارگیری کنید. پس از بارگیری ، فایل ها را باز کنید و دستورالعمل های روی صفحه را برای نصب آنها دنبال کنید.

Windows 10 Professional یا Enterprise ندارید؟ همیشه می توانید نسخه Windows خود را به روز کنید و سپس RSAT را از داخل ویندوز نصب کنید. برای به روزرسانی نسخه Windows خود، باید به Windows Update بروید.

نکاتی در مورد نسخه های RSAT و سازگاری آن

با آپدیت ویندوز 10 ، می توانید RSAT را نصب کرده و از آنها برای مدیریت ویندوز سرور 2019 و همچنین نسخه های قبلی ویندوز سرور استفاده کنید. نصب RSAT در ویندوز به شما امکان نصب نسخه های مختلف این ابزار را نمی دهد. با این حال ، اگر این ابزارها را از وب سایت مایکروسافت بارگیری کنید، دو گزینه اصلی دارید و بین WS_1803 RSAT و RSAT WS2016 باید یکی را انتخاب کنید.اگر از Windows 10 نسخه 1803 (بروز رسانی آوریل 2018) یا قبل از آن استفاده می کنید، بسته WS_1803 RSAT را برای مدیریت Windows Server نسخه 1803 یا 1709 بارگیری کنید. اگر از 1803 استفاده می کنید اما می خواهید Windows Server 2016 و قبل از آن را مدیریت کنید، برنامه را بارگیری کنید.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه نصب ابزارهای مدیریت سرور (RSAT)

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *