چگونه فضای هارد دیسک را پس از ارتقا به ویندوز 11 پاکسازی کنیم

چگونه فضای هارد دیسک را پس از ارتقا به ویندوز 11 پاکسازی کنیم

چیزی تا انتشار نسخه نهایی ویندوز 11 مایکروسافت باقی نمانده و شرکت ردموندی در نظر دارد بزودی با انتشار این نسخه سیستم عامل ویندوز خود بتواند بر میزان محبوبیت آن بیافزاید، هرچند ویندوز 10 نیز اکنون به محبوبیت کافی دست یافته است.

با اعلام ویندوز 11 ، مایکروسافت دسترسی عموم کاربران به نسخه اولیه ویندوز 11 اینسایدر را برای کاربران عمومی آسان کرد. با چند کلیک ، می توانید از ویندوز 10 به صورت یکپارچه به ویندوز 11 ارتقا دهید. با این حال ، این بدان معناست که همه پرونده های ناخواسته و موقت شما به ویندوز 11 منتقل می شوند ، که می تواند تجربه را درهم و برهم کند. بنابراین اگر می خواهید تمام فایل های باقیمانده را از ویندوز 10 حذف کرده و پس از ارتقاء به ویندوز 11 فضای دیسک را خالی کنید ، راهنمای ماهرانه ما را دنبال کنید.

آزاد کردن فضای دیسک پس از ارتقا به ویندوز 11 (2021)

در اینجا ، ما سه روش خوب برای آزادسازی فضای دیسک پس از ارتقاء به ویندوز 11 توضیح داده ایم. دو روش اول مشابه هستند اما از طریق رابط های مختلف قابل دسترسی هستند و روش آخر به شما امکان می دهد تمام فایل های باقی مانده ایجاد شده توسط برنامه ها را حذف کنید. برای انتقال به بخش مربوطه می توانید جدول زیر را گسترش دهید.

روش 1: پاک کردن فایل های ناخواسته از طریق تنظیمات ویندوز

چگونه فضای هارد دیسک را پس از ارتقا به ویندوز 11 پاکسازی کنیم

1. ابتدا ، میانبر صفحه کلید “Win + I” را در ویندوز 11 فشار دهید تا برنامه تنظیمات بلافاصله باز شود. در اینجا ، به “System -> Storage” بروید.

2. در مرحله بعد ، روی “فایلهای موقت” کلیک کنید.

3. پردازش همه فایل ها به رایانه ویندوز 11 شما زمان می برد و در عرض یک دقیقه ، تمام فایل هایی را که می توانید حذف کنید تا فضای دیسک آزاد شود نمایش داده می شود. در اینجا ، پیشنهاد می کنیم علامت “بارگیری ها” را بردارید زیرا ممکن است چند فایل ارزشمند در آنجا داشته باشید.

4. اکنون ، به دنبال “Windows Installation قبلی” و “Windows Update Cleaning” باشید و آنها را نیز انتخاب کنید. اینها بیشتر فضای دیسک شما را اشغال می کنند ، بنابراین قبل از ادامه کار ، مطمئن شوید که علامت گذاری شده اند.

5. اکنون ، روی دکمه “حذف فایل ها” کلیک کنید ، و تمام. همه فایلهای موقت و باقی مانده از ویندوز 10 بلافاصله حذف می شوند و حجم زیادی از حافظه در رایانه شخصی ویندوز 11 شما منتشر می شود.

توجه: به خاطر داشته باشید که حذف این فایل ها ایمن است ، اما پس از حذف آنها ، نمی توانید به طور یکپارچه به ویندوز 10 بازگردید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه بازگشت به ویندوز 10 از ویندوز 11 ، آموزش پیوندی ما را دنبال کنید.

بخش Storage در تنظیمات همچنین به شما امکان می دهد فایل های بزرگ و برنامه های بلا استفاده را با حداکثر سهولت حذف کنید. بنابراین اگر می خواهید فضای بیشتری در رایانه ویندوز 11 خود خالی کنید ، به شما پیشنهاد می کنیم به تنظیمات -> سیستم -> ذخیره سازی بروید و برنامه هایی را که دیگر استفاده نمی کنید حذف نصب کنید. همچنین ، اگر فایل های ویدئویی عظیم یا برنامه های نصب کننده ای را که دیگر به آنها احتیاج ندارید حذف کنید ، بسیار عالی خواهد بود.

بیشتر بخوانید  7 راه آسان برای خاموش کردن ویندوز 11

 

روش 2: از Built-in Clean Manager استفاده کنید

چگونه فضای هارد دیسک را پس از ارتقا به ویندوز 11 پاکسازی کنیم

1. میانبر صفحه کلید “Windows + R” را فشار دهید تا پنجره Run باز شود. در اینجا ، cleanmgr را تایپ کرده و Enter را بزنید.

2. اکنون یک پنجره بازشو مشاهده خواهید کرد که از شما می خواهد درایو را انتخاب کنید. درایو “C” را انتخاب کرده و روی “OK” کلیک کنید. ابزار Disk Clean-up پس از ارتقا به ویندوز 11 ، اسکن رایانه شما را برای فایل های موقتی که فضای دیسک را می خورند ، شروع می کند.

3. در مرحله بعد ، روی “Clean up system files” در پنجره بعدی که ظاهر می شود ، کلیک کنید. ممکن است مجدداً همان پاپ آپ مرحله بالا را دریافت کنید. درایو “C” را انتخاب کرده و Enter را بزنید.

4. در اینجا ، به پایین اسکرول کرده و گزینه های “Windows Windows Installation” و “Windows Update Cleaning” را جستجو کنید. مطمئن شوید که آنها انتخاب شده اند و روی “OK” کلیک کنید. اگر نمی خواهید این فایل ها را انتخاب کنید ، می توانید کادر انتخاب سایر گزینه ها را فعال کنید.

5. سرانجام ، تمام فایل هایی که دیگر به آنها احتیاج ندارید از رایانه شخصی ویندوز 11 شما حذف می شوند و فضای آزاد دیسک بسیار مورد نیاز را دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید که انجام این عمل همچنین به این معنی است که نمی توانید به راحتی به ویندوز 10 بازگردید. شما باید ویندوز 10 را از درایو USB به صورت دستی نصب کنید.

روش 3: حذف فایلهای موقت در ویندوز 11

پس از استفاده از یکی از روشهای فوق ، باید بتوانید بیشتر فضای دیسک را بر روی رایانه شخصی ویندوز 11 خود آزاد کنید. اما اگر می خواهید تمام فایل های موقت ریخته شده توسط برنامه ها هنگام اجرای ویندوز 10 را حذف کنید ، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. با استفاده از میانبر “Win + R” دوباره پنجره Run را باز کنید. اکنون٪ tmp٪ را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

چگونه فضای هارد دیسک را پس از ارتقا به ویندوز 11 پاکسازی کنیم

2. در پوشه “Temp” ، همه چیز را انتخاب کرده و فوراً حذف کنید. شما نمی توانید برخی از این فایل ها را حذف کنید زیرا ممکن است توسط برخی از برنامه های فعال استفاده شوند ، بنابراین می توانید آنها را کنار بگذارید. این مرحله بیشتر شلوغی را در رایانه شخصی ویندوز 11 شما آزاد می کند.

همه فایلهای موقت را حذف کرده و فضای دیسک را در ویندوز 11 پاک کنید

این سه راهی است که می توانید برای آزادسازی فضای دیسک پس از ارتقاء رایانه خود به ویندوز 11 از ویندوز 10 دنبال کنید. ما می دانیم که نصب تمیز ویندوز 11 از طریق USB بهترین راه برای داشتن یک تجربه بدون درهم و برهمی است. اما آن دسته از کاربرانی که از طریق برنامه Windows Insider ارتقاء داده اند ممکن است یک بلوک عظیم از فایل های ناخواسته را که به صراحت نیازی به آنها نیست حمل کنند. به هر حال ، این همه از ماست. اگر می خواهید با ویژگی جدید Focus Sessions در ویندوز 11 آشنا شوید یا می خواهید آدرس IP رایانه شخصی ویندوز 11 خود را بیابید ، به آموزش های پیوندی ما سر بزنید. و اگر سوالی دارید یا نمی توانید فایل های ناخواسته را حذف کنید ، در قسمت نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه فضای هارد دیسک را پس از ارتقا به ویندوز 11 پاکسازی کنیم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *