آنتی ویروس پادویش

چگونه صفحه کلید کامپیوتر خود را از آلودگی ها پاک کنید.

cleaning-computer-keyboard

برخی از ابزار الکترونیکی محل جمع شدن میکروب ها و آلودگی های مضر هستند ، از این ابزار می توان به کیبورد کامپیوتر ، ماوس و حتی گوشی هوشمندی که شما استفاده می کنید ، اشاره کرد ، امروز سعی خواهیم کرد نحوه تمیز کردن کیبورد رو برای شما عزیزان آموزش خواهیم داد. امیدوارم مورد توجهتون قرار بگیرد.

cleaning-computer-keyboard

۱ – با ضربات آهسته خرده های زباله را خارج کنید ، ولی لپ تاپ خود را شدیدا تکان ندهید . شما می توانید برخی از خرده های زباله  ها را با سر و ته کردن لپ تاپ خود ( البته به آهستگی ) و ضربه زدن به آن خارج کنید .

۲ – از هوادهی استفاده کنید .

اسپری های هوا ، بهترین عامل جهت تمیز کردن سریع صفحه کلید می باشد . با این روش شما به راحتی می توانید آلودگی ها را از کیبورد خود خارج کنید .

۳ – از پنبه سواب ( نوعی پنبه صنعتی ) بین کلید ها استفاده کنید .

از این نوع پنبه ها می توان به صورت خشک و یا کمی نمناک با یک ماده پاک کننده ملایم استفاده کرد . به آرامی و به دقت میان کلید ها را پاک کنید تا گرد و خاک موجود در آن از بین برود .

برخی نکاتی که برای تمیز کردن کیبورد ، نباید آنها را انجام داد :

۱ ) سعی نکنید کلید های صفحه کلید را خارج کرده و آن را به صورت دستی بشویید ( به ویژه وقتی شما از یک لپ تاپ استفاده می کنید ) . برخی از دستگاه ها طوری ساخته شده اند که می توان کلید های آن را خارج نمود ، ولی بیشتر آنها به این صورت طراحی نشده اند .

۲ ) صفحه کلید خود را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید . برخی از تکنسین ها بر استفاده از این روش تاکید دارند ولی این روش بسیار ریسک پذیر بوده و حتی امکان دارد که صفحه کلید به طور کامل از کار بیفتد .

۳ ) از اسفنج های پاک کننده و یا اسپری هایی که بر پایه کلسیم و یا آهک ساخته شده اند برای تمیز کردن صفحه کلید خود استفاده نکنید .

1/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : چگونه صفحه کلید کامپیوتر خود را از آلودگی ها پاک کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *