آنتی ویروس پادویش

تغییر اندازه متن در ویندوز 10

بعضی اوقات به دلیل وجود مشکلات در مقیاس بندی در صفحه های با وضوح بالا، ممکن است اندازه قلم روی رایانه شما خیلی کوچک یا ناخوانا باشد. خوشبختانه ویندوز 10 به شما امکان می دهد متن را به دلخواه تغییر اندازه دهید. در ادامه زوم تک نحوه تغییر اندازه متن در ویندوز 10 را به شما آموزش خواهد داد.

نحوه تغییر اندازه متن در ویندوز 10

اگر تنها چیزی که با آنها مشکل دارید اندازه متن در هنگام استفاده از ویندوز است، تنها کاری که باید انجام دهید بزرگنمایی متن است. این بزرگنمایی روی نوارهای عنوان، منوها، متن آیکون ها و چند مورد دیگر تاثیر می گذارد.

با فشار دادن Win + I، منوی تنظیمات را باز کنید و سپس روی دسته “Ease of Access” کلیک کنید.

برگه “Display” در سمت چپ به طور پیش فرض انتخاب می شود. در سمت راست، در قسمت “Make Text Bigger” ، نوار را بکشید تا متن نمونه برای خواندن آسان باشد و سپس بر روی “Apply” کلیک کنید.

ویندوز بلافاصله اندازه تمام متن ها را افزایش می دهد.

نحوه تغییر اندازه متن در ویندوز 10

چگونه همه چیز را بزرگتر کنیم

اگر متن را بزرگتر کرده اید، اما هنوز هم در دیدن چیزهایی روی صفحه نمایش خود مشکل دارید، می توانید همه چیز را بزرگتر کنید. این مقیاس همه چیز را در UI شامل متن، فونت و برنامه ها تحت تاثیر فرار میدهد. این شامل همه UWP و برنامه های دسکتاپ است. در مسیر Settings > Ease of Access > Display در  قسمت “Make Everything Bigger” از منوی کشویی درصد تغییر اندازه را انتخاب کنید.

ممکن است لازم باشد برای اعمال برخی از تغییرات در برخی از برنامه ها، لازم به دوباره وارد شدن به سیستم باشد. اما باید به سرعت روی همه موارد اعمال شود.

برای بازگشت به اندازه پیش فرض، به قسمت Settings > Ease of Access > Display بروید و از منوی کشویی گزینه “Recommended” را انتخاب کنید.

چگونه همه چیز را بزرگتر کنیم

منبع : howtogeek.com

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  5 اشتباه رایج که موجب کاهش سرعت کامپیوتر می‌ شود

نظرات در مورد : تغییر اندازه متن در ویندوز 10

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *