پادویش

تاریخ انتشار، اخبار و شایعات مربوط به iOS 13

iOS 13

نخستین خبرهای رسمی مربوط به iOS 13 سه ماه قبل منتشر شد و کمپانی اپل برای نخستین بار تغییرات زیادی را برای آیفون و آیپد خود در این سیستم عامل ارائه داده است – یک خبر خوب برای فروشندگان دستگاه های کمپانی اپل. ما هم اکنون می دانیم که iOS 13 در نمایشگاه WWDC 2019 در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. حتی اگر در آیفون 11 انتظار تغییرات بزرگ را نداشته باشیم، این سیستم عامل باید تغییر نماید. برای این سیستم عامل یک تغییر بزرگ در نظر گرفته شده است که شامل حالت تاریک و طراحی صفحه اصلی جدید می باشد.

اساسا این تغییرات بسیار وسیع می باشد که در iOS 12 و iOS 12.2 بگنجند و عمدتا تغییراتی هستند که به عنوان تغییرات کلی در نظر گرفته می شوند. اکنون زمان آن رسیده است که UI اصلی و نرم افزارهای اپل را دوباره طراحی نمایند. شایعات مربوط به iOS 13 هنوز در مراحل اولیه خود هستند. اکثر ویژگی های که ما در مورد این سیستم عامل شنیده ایم، در یک سال گذشته در سایت هاس مختلف منتشر شده اند و ما نیز آن ها را معرفی کرده ایم.

برخی از ایده هایی که ذکر شده است، حتما باید باشد زیرا این ایده ها مدت ها قبل در سایر پلتفرم ها اجرایی شده اند و کاربران به دنبال آن ها هستند. کمپانی اپل تصمیم دارد تا iOS 13 را در نمایشگاه WWDC 2019 در تاریخ 3 ژوئن به عموم معرفی نماید تا افراد از قابلیت های این سیستم عامل به طور دقیق اطلاع یابند.

iOS 13

تاریخ انتشار iOS 13

  • دوشنبه، 3 ژوئن: سخنرانی WWDC 2019 در سن خوزه، کالیفرنیا برگزار می شود
  • در اوایل ژوئن: نسخه بتا iOS 13 توسعه دهنده برای Apple Developers منتشر خواهد شد
  • اواخر ژوئن: نسخه بتا جدید iOS 13 ممکن است برای کاربران کنجکاو منتشر شود
  • سپتامبر 2019: iOS 13 به احتمال با آیفون 2019 به طور رسمی منتشر خواهد شد

تاریخ رسمی انتشار iOS 13 روز دوشنبه 3 ژوئن می باشد، زیرا در چند ماه گذشته، تمامی ویب سایت ها بر روی این تاریخ اتفاق نظر داشتند. اپل به تازگی نرم افزار جدید خود را در WWDC در سن خوزه معرفی کرده و تقریبا همیشه عادت دارد که در اولین روز دوشنبه ماه ژوئن معرفی های خود را انجام بدهد. در سال گذشته ی میلادی، روز دوشنبه، تاریخ 4 ژوئن 2018، و سال قبل از آن در روز دوشنبه 5 ژوئن 2017 این کار را انجام داد و ما در این فرآیند شاهد یک تکرار هستیم.

نسخه بتا توسعه دهندگان iOS 13: اولین نسخه ی بتا از iOS 13 احتمالا چند روز پس از WWDC منتشر خواهد شد، اما تنها به اپلیکیشن های پرداختی اپل محدود خواهد شد. شما به احتمال باید برای دریافت نسخه ی بتا عمومی صبر کنید تا به پایداری این سیستم عامل اطمینان کنید.

نسخه بتا عمومی iOS 13: این روش کمپانی اپل به منظور تست قابلیت های سیتم عامل در یک مقیاس بزرگتر می باشد و ممکن است در پایان ماه ژوئن انتشار آن آغاز گردد. معمولا این نسخه همان نسخه ی بتای توسعه دهندگان iOS است، اگر چه هنوز هم دارای مشکلات بسیار و هیچگاه تمامی قابلیت های این سیستم عامل در این نسخه فعال نشده اند.

تاریخ انتشار رسمی iOS 13: سیستم عامل iOS 13 کمپانی اپل در شکل نهایی و پایدار خود طی رویداد معرفی آیفون منتشر خواهد شد، آنچه که ما هم اکنون به آیفون 11، آیفون 11 مکس و آیفون XR نسبت می دهیم. تاریخ انتشار رسمی؟ به احتمال در اواسط سپتامبر سال جاری میلادی خواهد بود. قطعا در رویداد معرفی آیفون جدید این اتفاق خواهد افتاد.

سازگاری های iOS 13

کمپانی اپل همچنان تصمیم به پشتیبانی از آیفون 5S، به عنوان نخستین گوشی این کمپانی با پردازنده ی 64 بیتی دارد. شش نسخه از iOS در آیفون 5 اس مشاهده شده است، همانطور که در iPad Air و iPad mini 2 نیز مشاهده گردیده است.

iOS 13

iOS 13 می تواند قدیمی ترین دستگاه های این کمپانی را از فهرست سازگاری اپل خارج نماید، مانند گوشی های پیش از سال 2018 میلادی اپل. به این معنی که آیفون 6، آیفون 6 پلاس، iPad Air 2، iPad mini 3 و iPod Touch نسخه ی 6 به عنوان نسل قدیمی ممکن است جزو این دسته از دستگاه ها محسوب شوند و در لیست سازگاری iOS 13 مشاهده نشوند.

اساسا کمپانی اپل به دستگاه هایی نیاز دارد که دارای چیپست A8 یا جدیدتر بوده تا توانایی تامین نیازهای سیستم عامل iOS 13 را داشته باشد. همچنین این پردازنده در نسل چهارم از هوم پاد و Apple TV نیز حضور خواهد داشت، بنابراین تمامی دستگاه های این کمپانی پشت سر هم این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد. در حقیقت، این موضوع در مورد بهترین نسخه از گوشی اپل اتفاق می افتد و سخت افزار این گوشی نیز ارتقا می یابد. این موضوع را همه ی ما شاهد بودیم که در سال 2018 میلادی، زمانی که اپل خدمات مربوط به باتری دستگاه های خود را کاهش داد، چه اتفاقی رخ داد.

انتظار نداشته باشید که لیست سازگاری های iOS 13 بیش از حد کاهش داشته باشد. این شایعه مطرح شده است که سیستم عامل iOS 13 از آیفون 6، آیفون 6S، iPad Air 2 و حتی آیفون SE نیز پشتیبانی به عمل می آورد. با تمامی این تفاسیر، شما نباید بر اساس این گمانه زنی های اولیه اقدام به خرید یکی از مدل های آیفون نمایید. برخی از نشریات در خصوص مواردی که قرار است در آینده اتفاق بیوفتد، گمانه زنی های بسیار دقیقی دارند ولی باز هم نمی توان به این گمانه زنی ها اعتماد کرد.

یک مورد برای اطمینان: هر اتفاقی که بیوفتد، انتظار نداشته باشید کمپانی اپل در انتشار رسمی iOS 13 در نمایشگاه WWDC 2019 آیفون 5s را از لیست سازگاری های این سیستم عامل خارج نماید. قطعا در زمان معرفی لیست گوشی های سازگار در یک اسلاید اعلام خواهند شد. همچنین، به خاطر داشته باشید که iOS 13 به تمامی دستگاه های موجود در لیست مذکور به طور همزمان نخواهد رسید. برخی از ایده های جدید ممکن است به دوربین TrueDepth، یک سیستم دوربین دوگانه ی اصلی و یا 3D Touch نیاز داشته باشند.

تغییرات بزرگی که آیپدهای اپل نیاز دارند

هر دو سال یک بار تغییرات قابل ملاحظه ای در iPad های اپل ایجاد می گردد. ما این موضوع را با انتشار iOS 11 نزدیک به دو سال قبل و iOS 9 دو سال پیش از iOS 11 مشاهده کردیم.

iOS 13

این موضوع بدین معنی است که حداقل در ذهن ما؛ بروزرسانی iOS 13 برای ایجاد تغییرات نرم افزاری آیپدها می باشد و ممکن است در تلاش برای ساخت iPad نیز این موضوع تاثیرگذار باشد. این شکایت اصلی ما از آیفون 11 و آی پد 12.9 اینچی در سال 2019 میلادی بود. حتی اگر iOS 12 نیز بر روی گوشی های بزرگ این کمپانی فعال باشد، زمانی که ما تصمیم داریم که تغییراتی بزرگ در دستگاه های اپل شاهد باشیم، احساس می کنیم که تبلت ها را محدود کرده است.

کاربران دوست دارند که یک “Desktop Mode” به منظور بهبود عملکرد آن ها، به همراه یک منو و نوار وظیفه در بالا و پایین، شاهد باشند. همراه با این قابلیت ها، آرزوی کاربران پشتیبانی از ماوس بلوتوث در آیپدهای نسل جدید می باشد. البته، iOS 13 باید از مکان نما پشتیبانی به عمل آورد. سامسونگ گلکسی تب اس 4 تمامی این قابلیت ها را در سال 2018 اضافه کرد، اما با یک تست لمس وحشتناک. کمپانی اپل می تواند این کار را به بهترین نحو ممکن اعمال نماید، به صورتی که هیچ یک از افراد هیچ شکایتی نداشته باشند و همچنین مشکلات مربوط به این نسخه از سامسونگ را برطرف نماید.

جالب توجه است که آخرین شایعه ی مربوط به تغییر صفحه اصلی اشاره دارد که این موضوع یک تغییر خاص در آیپدهای اپل به شمار می رود. کمپانی اپل می تواند پیش از تغییر هر چیزی در آیفون، آیپد جدید خود را بر روی صفحه نمایش UI طراحی و تنظیم نماید. انتسار نرم افزار Apple Files و پشتیبانی از فناوری ذخیره سازی خارجی نیز آیپد پرو اپل را به یک دستگاه بسیار سازگار با قابلیت بهره وری بالا تبدیل می نماید، همانطور که پشتیبانی چند کاربره دارای یک مدت طولانی است. پس از تمامی این موارد، آیپدهای اپل اغلب در میان سایر گوشی های این کمپانی معرفی و رونمایی می گردند.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: techradar

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تاریخ انتشار، اخبار و شایعات مربوط به iOS 13

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *