آنتی ویروس پادویش

صدای هارپ | صدای هارپ در ایران | صدای هارپ چگونه است ؟

صدای هارپ | صدای هارپ در ایران | صدای هارپ چگونه است ؟ پروژه هارپ آنگونه که به نظر می آید به بررسی و تحقیق در رابطه با لایه آیونوسفیر مرتبط است. بالاترین لایه اتموسفیر ، لایه آیونوسفیر  می باشد. در زمان جنگ سرد، هارپ با این هدف راه اندازی گردید که راهکارهای را در ایجاد رابطه با زیر دریایی های مجهز به سلاح اتمی بدست بیاورد.در آن دوره این زیر دریایی های دارای اهمیت استراتژیکی  زیادی بودند چون در واقع در جنگ اتمی می تواند تضمین نابودی متقابل را به همراه داشته باشند. با این وجود این پروژه حتی پیش از ساخت خود با شایعه های زیادی در رابطه با هدف و کاربردش روبرو شد.

ایران و صدای هارپ

صدای هارپ در ایران : فیلمی در فضای مجازی  مربوط به آسمان آستارا دست به دست شد که برخی عقیده داشتند این صدای هارپ  در ایران است.خسرو جعفری زاده در مورد این فیلم ها این چنین می گوید که کاملا واضح است که این صدا به آسمان مرتبط نیست و به همان پیرامون محدود می شود. او گفته است به احتمال زیاد این صدا به دستگاه های صنعتی بزرگی مثل برشکاری ابزار دقیق مربوط بوده و اصلا نمی تواند صدای برخورد ابرها بوده باشد.

با توجه به گفته های او ، ابرها نمی تواند در شرایط عادی با برخوردشان صدای را تولید نمایند جز اینکه بر اثر تخلیه بار الکتریکی باشند که خبری از صاعقه در این فیلم دیده نمی شود.
خسرو جعفری زاده در رابطه با اینکه این صداها به هارپ مربوط است گفته که هارپ نمی تواند دلیلی برای ایجاد این صداها بوده باشد و فیلم ها واخباری که منتشر می شود کاملا ساختگی هستند.
در نهایت باید بدانیم که برای اینکه مشخص شود که تکنولوژی هارپ در زلزله های اخیر تاثیر داشته است یا خیر ، هنوز نمی توان اظهار نظر کرد و نیاز است که بررسی های علمی و پروژه های تحقیقاتی فراوانی در این رابطه انجام گردد.
به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  شهرهای ایران که زلزله شدید شده

نظرات در مورد : صدای هارپ | صدای هارپ در ایران | صدای هارپ چگونه است ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *