خودروی هوشمند گوگل

باشنیدن اسم گوگل بی شک یاد مرورگر اینترنتی گوکل خواهیم افتاد و با کمی دید فراتر عینک های معروف گوگل درخاطرمان نقش خواهد بست اما اینک گوگل دست به تولید خودروهای دونفره زده که نیازی به راننده ندارد. ویا همیشه عادت کرده بودیم که کلمه هوشمند در دنیای تکنولوژی را درگوشی های هوشمند بشنویم ولی با این حال  گوگل اقدام به تولید خودروی بدون راننده هوشمند کرده است.

دیشب رییس شرکت گوگل در کنفرانسی که در کالیفرنیا برگذار شد خودروی جدید بدون راننده را معرفی و رونمایی کرد لازم به ذکر است که پیشتر درباره تولید خودروی بدون راننده دیده و شنیده بودیم اما این خودروی گوگل با طراحی خاص  و کاملا متفاوتی  تولید شده که برای کاربران جالب است , واین خودرو به شکل ماوس کامپیوتر میباشد.

خودروی هوشمند گوگل
خودروی هوشمند گوگل

خودروی جدید ساخته شده گوگل دونفره است و با توجه به این که خودرویی کاملا هوشمند است بنابراین هیچ پدال گاز یا پدال ترمز و یا حتی فرمان در ان دیده نمیشود ولی در انسوی ماجرا گوگل از سنسورهای فراوانی در این خودرو استفاده کرده است که باعث شده سیستم نرم افزاری بسیار هوشمندی در ان پیاده شود که علاوه بر ایجاد امنیت بالا برای سرنشیناش , هیجان غیر قابل وصف را نیز برای انها به ارمغان بیاورد..

به گفته یکی از مدیران ارشد شرکت گوگل هدف از تولید این خودرو به منظور بالا بردن ضریب امنیت میباشد ودر اینده یکی از خودروهایی با ضریب اطمینان و امنیت بالا خواهد بود. گوگل که در حال ازمایش این خودرو است تا در همواره در مسیر تولید این قبیل از دستگاهها سیر صعودی را طی کند.خداکثر سرعتی که این خودروی هوشمند دارد 40 کیلومتر بر ساعت میباشد واقعا پایین است .

گوگل در ازمایشاتی که روی خودروی خود انجام داده نشان داده است که این وسیله به رکورد 700 هزار مایل بدون تصادف دست پیداکرده است گوگل انتظار دارد تا سال 2020 اولین مدل از این خودرو های هوشمند را وارد بازار کند .

منبع:CNN

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  استفاده از سنسور اثر انگشت و سیستم تشخیص چهره در خودروهای آینده

نظرات در مورد : خودروی هوشمند گوگل

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *