پادویش

چگونه در گوگل سرچ کنیم؟ ( آموزش جستجوی حرفه ای در گوگل )

چگونه در گوگل سرچ کنیم؟

چگونه در گوگل سرچ کنیم؟ گوگل یکی از معروف ترین و گسترده ترین موتورهای جستجوگری است که روزانه میلیون ها کاربر از آن استفاده می کنند و در مورد موضوعات مختلف در گوکل جستجو می نمایند. حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید در خصوص یک موضوع اطلاعات بدست بیاورید و به دنبال آن در گوگل باشید اما مهم ترین سوال اینجاست که چطور می توانیم در گوگل سرچ کنیم؟ کار کردن با این موتور جستجو پیشرفته بسیار ساده و راحت است به گونه ی که حتی مبتدی ترین کاربران نیز می توانند از گوگل استفاده نمایند.

 

سرچ در گوگل

افرادی که در دنیای دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنند باید بخوبی و به صورت حرفه ی کار کردن با گوگل را بدانند تا در صورت هر گونه مشکلی بتوانند آن را برطرف کنند. کار کردن در چنین فضای حتما نیاز به دقت بر روی جزئیات داشته است چون تقریبا شرایط به گونه ی است که هر کاربری برای خودش یک وبلاگ یا وبسایت را مدیریت می کند پس زمانی شخص موفق خواهد بود که بتوانند بر روی این جزیئات دقت و تمرکز کند.

افراد فارغ از اینکه به صورت حرفه ی یا ساده در دنیای دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنند باید از جدیدترین و بروزترین متدها آگاه باشند تا در صورت لزوم از آن ها به نحوه صحیح استفاده کنند. اگر قصد داشته باشیم که همه ی این ترفندها را از طریق مطالعه یاد بگیریم قطعا به زمان بسیار زیادی نیاز است و اینجاست که هیچ صرفه جویی در زمان نداشته ایم بلکه باید با شناخت ترفندها برنامه ریزی دقیق برای زمانمان انجام بدهیم.

گوگل علاوه بر اینکه به عنوان یک موتورجستجوگر بزرگ در حال فعالیت است بلکه گسترده ترین پلتفرم بازاریابی و تبلیغات به شمار می رود. اهمیت گوگل زمانی بیشتر می شود که کاربر از طریق گوگل به درآمد می رسد و کسب و کارش به این فضا بستگی داشته است.

اگر از بازاریابان محتوایی هستید یا کارشناس سئو به شمار می روید ما به شما توصیه می کنیم که تمام پیچ و خم های گوگل را یاد بگیرید و اجازه ندهید هیچ ترفند آموزشی از دست شما خارج شود.

سرچ در گوگل

آموزش سرچ در گوگل

برای کاربرانی که به شکل ساده در گوگل فعالیت می کنند و هر چند وقت یکبار برای سرچ مطلبی به سراغ گوگل می رود خیلی ساده است چون سوال یا کلمه ی مدنظرشان را در کادر جستجوی گوگل وارد می کنند و سپس گزینه ی جستجو را کلیک می کنند و نتایج برایشان ظاهر می شود ولی موضوع برای کاربران حرفه ی چنین نیست و سرچ در گوگل برایشان به عنوان یک تخصص به شمار می رود.

گاهی گوگل به جای اینکه نتیجه های درست را برایمان به نمایش بگذارد اصلا در سه صفحه اول نتیجه ی درستی را به کاربر نشان نخواهد داد و اینجاست که کاربر به دنبال بدست آوردن نتایج کمی سردرگم و خسته می شود. در چنین شرایطی ما نمی توانیم صفحات اولیه گوگل را تک به تک بررسی کنیم چون علاوه بر اینکه زمان زیادی را می طلبد بلکه بسیار کسل کننده و خسته کننده می باشد. شما باید مهارت جستجو کردن در گوگل را یادبگیرید.

شما می توانید با استفاده کردن از اپراتورهای جستجو گوگل در زمانتان صرفه جویی کنید و به بهترین نتیجه ها برسید بدون اینکه خسته شوید و مطالب دقیق و درستی را بدست بیاورید. اینکار اصلا سخت نیست و ساده انجام می شود.

بیشتر بخوانید  تنسور نسل سومی گوگل قدرتمند ظاهر می شود

اپراتورهای جستجو

از نظر گوگل کار این اپراتورهای جستجو به این صورت است که شما کد یا علائم و کلماتی را در قسمت جستجو وارد می کنید و سپس با نتایجی دقیق روبرو می شوید. اپراتورهای جستجو کمک می کنند تا نتایجی که برای کاربر ظاهر می شود صحیح تر و دقیق تر باشند و نیازی نباشد که کاربر بارها صفحات مختلف را جستجو کند.

وقتی شما از اپراتورهای جستجو استفاده می کنید در اصل به گوگل می گوید که به شیوه ی خاصی نتایج را برایتان فیلتر نماید. دیگر به جای اینکه صفحات متعددی برای شما ظاهر شود تنها لینک های را مشاهده می کنید که با کلمات جستجو شده شما مرتبط می باشد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که شاید برخی از این موتورهای جستجو به دلیل کمبود مطالب فارسی در اینترنت ، نتیجه ی خوبی را برایتان به نمایش نگذارد ولی برای دیگر زبان ها بد نیست که از موتورهای جستجو استفاده کنید.

جستجو در گوگل

1)اگر می خواهید که با همه ی نتایج روبرو شوید باید زمانی که کلمه یا جمله ی را در قسمت جستجو وارد می کنید گزینه ی All  را کلیک نمایید.

جستجو در گوگل

2)گاهی وقت ها ما یک کلمه را در گوگل سرچ می کنیم ولی در نتیجه های دیده شده ، لینک های نامرتبطی هم نشان داده می شود. استفاده از علامت نقل قول” ” یکی از روش های جستجوی حرفه ی محسوب می شود. مثلا اگر قرار است شما گوشی سامسونگ گلسی اس 8 را در گوگل سرچ کنید به شیوه ی زیر آن را تایپ کنید:

“سامسونگ گلسی اس 8”

3) در برخی از شرایط برای اینکه کلمات نامرتبط را از جستجوی خودمان جدا کنیم از علامت (- منفی ) استفاده می کنیم. مثلا اگر می خواهیم در مورد ایران و عراق مطلب سرچ کنید بیشتر نتایج فوتبال برایتان نمایش داده می شود و شما برای اینکه دیگر نتایج فوتبالی ظاهر نشود به شیوه ی زیر سرچ کنید:

ایران و عراق -فوتبال

نکته) حالا اگر می خواهید جستجوهای دیگری نیز برایتان حذف شود کافی ست به شیوه ی زیر کلمات را اضافه کنید(فقط بین کلمه و – نباید فاصله قرار بدهید ولی بین کلماتی که می خواهید حذف شوند فاصله قرار بدهید):

ایران و عراق -فوتبال -جنگ

ترفند جستجو در گوگل

اگر از طریق موارد فوق موفق نشده اید که به نتیجه های مطلوب برسید می توانید ترکیبی از موارد ذکر شده را انجام بدهید و سپس جستجو کنید:

از ترکیب نقل قول و منفی استفاده نمایید. به مثال زیر دقت کنید:

ایران و عراق -“فوتبال”

در این قسمت اگر قرار است که چندین کلمه را حذف کنید می توانید از ترکیب زیر که Ultimate Exact Match Exclusion نام دارد استفاده کنید:

ایران و عراق -“فوتبال” -“جنگ”

روش های سرچ در گوگل

  • بین کلمات کلیدیتان OR را قرار بدهید یا می توانید بین کلمات از علامت | استفاده کنید.
  •  اگر می خواهید دستور OR را سفارشی کنید با موارد فوق می توانید آن را ترکیب کنید مثلا کلمات را در نقل و قول بگذارید و سپس OR را در وسط ان ها تایپ کنید.
  • علامت + را زمانی می توانید استفاده کنید که می خواهید همراه با کلمات جستجوی شما ، زیرشاخه های نیز به نمایش گذاشته شوند( این روش برعکس روش – می باشد).
به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه در گوگل سرچ کنیم؟ ( آموزش جستجوی حرفه ای در گوگل )

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *