پادویش

آیا نقشه گوگل شکست خورد؟ / تصادف اتومبیل خودران گوگل

اتومبیل خودران گوگل

اگر اخیر اخبار مربوط به خودروی بدون راننده گوگل را دنبال کرده باشید باید بدانید که این ماشین مدت ها است که بدون برخورد با شخص و یا شیئی در حال عبور و مرور از خیابان ها استْ به طوری که قانون مدار تر از همگان در پشت چراغ های راهنمایی توقف کرده و حتی در برخی موارد به دلیل رعایت زیاد سرعت مطمئنه, به خاطر داشتن سرعت بسیار کم توسط پلیس جریمه شده است.

اما اخیرا این اتومبیل خودران با یک دستگاه اتوبوس تصادف کرده است که خبر خوبی برای گوگل به شمار نمی آید.امروزه بسیاری از شرکت های مطرح جهان به دنبال ساخت نسل جدیدی از خودروهای مجهز به سیستم خودران هستند که محصول گوگل قرار بود تا جزء بهترین ها باشد, اما اتفاق پیش آمده کسب این رتبه را با چالش مواجه ساخته است و رده این محصول را کاهش داده است.

این موضوع از این جهت مطرح می شود که توقعی که از گوگل و محصول آن می رود بسیار زیاد است و افراد تصور دارند که محصولات گوگل چه نرم افزاری و چه سخت افزاری, چه خودرو و چه هواپیما و هرچه که باشد باید از تمامی جنبه ها در بهترین حالت ممکن قرار داشته باشد.

گوگل با پروژه اتومبیل خودران خود در این زمینه پیشگام است و به موفقیت های قابل توجهی هم رسیده است اما این اتومبیل در ادامه روند آزمایشات خود در ماه گذشته میلادی یعنی فوریه هنگامیکه با سرعت کمتر از ۳.۲ کیلومتر بر ساعت در حال حرکت بود با یک دستگاه اتوبوس که با سرعت ۲۴ کیلومتر بر ساعت در حال تردد بود در ” کالیفرنیا ” تصادف کرد. خوشبختانه این حادثه مصدومی نداشت.

شاید این اتفاق بتواند توسط سایر خودروسازانی که محصولات خودران خود را ارائه کرده اند مورد سوء استفاده قرار بگیرد.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیا نقشه گوگل شکست خورد؟ / تصادف اتومبیل خودران گوگل

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *