پادویش

تایید هویت دو عاملی گوگل پیش فرض می‌شود

تایید هویت دو عاملی گوگل

تایید هویت دو عاملی گوگل به زودی جایگزین شیوه قدیمی خواهد. گوگل تنظیمات خودکار فعال‌سازی تایید هویت دو عاملی را به کاربران ارسال می‌کند.

به گزارش زوم تک به نقل از engadget، چهارشنبه هفته گذشته، روز جهانی پسور بود. این روز یادآوری اهمیت پسورد برای امنیت کاربران در دنیای مجازی است. بسیاری از کاربران به منظور افزایش امنیت حساب‌های شخصی خود در فضای مجازی از پسوردهای پیچیده استفاده می‌کنند، و گزینه تایید هویت 2 عاملی مرسوم به 2FA را نیز فعال کرده‌اند. اگر شما هنوز گزینه تایید هویت 2 عاملی را فعال نکرده‌اید، گوگل می‌خواهد به‌جای شما، به طور خودکار دست به فعال سازی این گزینه بزند.

تایید هویت 2 عاملی گوگل چیست؟

تایید هویت 2 عاملی مرسوم به «2FA» شیوه‌ایی ایمن برای ورود به حساب‌های کاربری است که بواسطه آن، کاربران برای ورود به حساب کاربری، ملزم به ارائه 2 نوع مختلف از اطلاعات است. در شیوه قدیمی، کاربران اغلب برای ورود به حساب شخصی کاربری خود با تایید هویت تک عاملی رو‌برواند؛ یعنی، کاربران، برای ورود به حساب شخصی خود، تنها کافیست، نام کاربری و پسورد خود را وارد کنند و تایید هویت واقعی کاربری در این شیوه، نیازی به تایید نیست! اما در شیوه تایید هویت 2 عاملی، در صورت ورود نام کاربری و پسورد، کاربر ملزم است برای تایید هویت خود، از شیوه‌ایی دیگر هم چون وارد کردن متن ارسال شده از طریق پیامک استفاده کند.

اگر حساب شما به خوبی تنظیم شده باشد، یا در صورت غیرفعال بودن گزینه تایید هویت 2 عاملی و پشتیبانی دستگاه شما از این ویژگی، گوگل به منظور افزایش امنیت حساب کاربران، به صورت خودکار این گزینه را برای کاربران فعال می‌کند. گوگل، برای دستگاه‌های اندرویدی و iOS، نوتیفیکیشنی ارسال می‌کند تا از لاگین شخص خود کاربر مطمعن شود. آن طور که engadget می‌نویسد، استفاده از گزینه تایید هویت 2 عاملی آسان‌تر از استفاده از پسورد‌های متفاوت و پیچیده و کلید فیزیکی و ایمن‌تر از ارسال پیام متنی حاوی ارقام است. اگر هنوز تنظیمات مربوط به ارتقا امنیت حساب کاربری را انجام نداده‌اید، گوگل به‌زودی، تنظیمات مربوط به آن را برای شما ارسال می‌کند.

تایید هویت 2 عاملی گوگل، به منظور افزایش امنیت کاربری است؛ اگر تا الان آن را فعال نکرده‌اید، هر چه سریع‌تر آن را فعال کنید تا حساب کاربری خود را از هرگونه آسیب پذیری محفوظ بدارید. نظر شما درباره تایید هویت 2 عاملی چیست؟ نظرات خود را حتما با ما در زوم تک به اشتراک بگذارید.

منبع: engadget

در همین موضوع:

« سرویس گوگل فوتوز از 11 اردیبهشت پولی خواهد شد

« دادگاه اپل و اپیک گیمز به سود اپل به پایان رسید

« اپل: دانلود هرچه سریع‌تر، بسته به‌روزرسانی امنیتی آی‌اواس 14.5

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تایید هویت دو عاملی گوگل پیش فرض می‌شود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *