گوشی سامسونگ گلکسی s5 نتوانست انتظارات بازار را براورده کند

گلکسی s5 نتوانست انتظارات بازار را براورده کند

گلکسی s5 نتوانست انتظارات بازار را براورده کند : براساس گزارش منتشر شده توسط وال استریت ژورنال پرچمدار جدید شرکت سامسونگ یعنی گلکسی s5 نتوانسته است انتظاراتی را که از او میرفته را در بازار برآورده کند. براساس این گزارش این دستگاه پرطرفدار در سه ماهه اول انتشار عمومی تنها 12 میلیون فروش داشته است که این میزان 4 میلیون از نسخه پیشین این گوشی کمتر و حدود 40 درصد کمتر از پیش بینی های قبلی است.

این گوشی در کشور یک و نیم میلیاردی چین دارای 50 درصد کاهش فروش بوده و همینطور براساس شواهد و قرائن از این گوشی در ایالات متحده آمریکا نیز استقبال چندانی به عمل نیامده و نباید فراموش کنیم که بازار ایالات متحده آمریکا یکی از بزرگترین مکان های فروش برای سامسونگ می باشد.

احتمالا سامسونگ تصمیم گرفته است که با افزایش بودجه تبلیغاتی اش گوشی های و تبلت های مازادی را که تولید کرده و در انبار هایش روی دست مانده اند را بفروشد و سیاست های کاهش فروش خود را با جدیت بیشتری دنبال کند.

در ماه گذشته غول تکنولوژی کره ای از اصلاحاتی بنیادین در بخش فروش گوشی های خود سخن به میان آورد، بنظر می رسد این غول کره ای قصد دارد که مدیر عامل بخش تلویزیون ها و لوازم خانگی خود را که بسیار موفق تر از بخش های دیگر عمل کرده است را جایگزین JK Shin  مدیر عامل بخش گوشی های خود بکند تا بتواند از کاهش فروش این بخش از محصولاتش جلوگیری نماید.

در روز های اخیر شنیده می شود که لایه های مدیریتی رده بالای سامسونگ دستخوش تغییراتی اساسی خواهند شد، همین الآن که دارید این مطلب را میخوانید مدیر عامل سامسونگ الکترونیکس، که توانست در سالهای دهه 90 این غول بزرگ تکنولوژی را به اوج شکوفایی خود برساند به خاطر سکته قلبی بر روی تخت بیمارستان به سر می برد. به احتمال بسیار زیاد پسر او مدیر عامل جدید خواهد بود و اصلا جای تعجب ندارد که تغییراتی اساسی در بخش های مدیریتی مختلف این شرکت صورت بگیرد.

هرچند مقامات بلند پایه این شرکت تا به اینجا حرفی از تغییرات در مدیریت به میان نیاورده اند و تصمیم گرفته اند سکوت اختیار نمایند اما حدس زدن چنین تغییراتی اصلا سخت و دور از ذهن نیست. 

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  حسگر اثر انگشت در گلکسی اس 5 + تنظیمات

نظرات در مورد : گوشی سامسونگ گلکسی s5 نتوانست انتظارات بازار را براورده کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *