پادویش

آینده ی مبهم و تاریک اسمارت فون های ال جی

اسمارت فون های ال جی
اسمارت فون های ال جی  [اصلا] استقبالی خوبی را از جانب طرافداران شاهد نیستند. شاید ال جی برای همیشه از بازار اسمارت فون ها به نفع سامسونگ کنار بکشد!

به گزارش مجله زوم تک به نقل از وبسایت Phone Arena، با توجه به شایعه های مبنی بر خروج به یک باره ال جی از بازار گوشی های هوشمند، کمپانی کره ایی همه گزینه ها را هنوز بر روی میز قرار داده است، از در نظر گرفتن بیزنس گوشی های هوشمند گرفته تا کوچک تر کردن دپارتمان مختص به گوشی هوشمند این کمپانی و تن دادن به بازار 2 قطبی اپل و سامسونگ و خروج از این بازار برای همیشه [شاید].

حتما همان طور که آشنایی دارید، کمپانی کره ایی ال جی با وجود عرضه گوشی های هوشمند نوآورانه و جالب باز هم نتوانست به نفع خود در بازار گوشی های هوشمند قدمی مثبت دارد. 4ماهه امسال بیشتر از هر سال اخیر دیگری به ضرر ال جی بوده، آن قدری که حتی نمی توانید تصور عملکرد چنین ضعیفی را از این کمپانی داشته باشید. برای کمپانی کره ایی، سال 2020 میلادی بیشتر از هر سالی چالش برانگیز بود.

با وجود همه گیری کرونا و ضررهای بسیاری که این همه گیری هم چنان به چرخه اقتصاد بزند، کمپانی ال جی الکترونیکس از این پندمیک سود خوبی به جیب زد، سال را با 2.85 میلیون دلار و کل درآمد 56.4 میلیون دلار به پایان رساند. گرچه ال جی تلاش های بسیاری در عرصه گوشی های هوشمند از خود نشان داده است، اما اکثر این سود به خاطر فروش محصولات خانگی این کمپانی، به خصوص تلویزیون های OLED و  هم چنین ارائه راحل های قطعات خودرو اعلام شده است.

آینده ی مبهم و تاریک اسمارتفون های ال جی

در همین حال ، شرکت ارتباطات موبایل LG با تلاش طولانی مدت و زیان آور چندین ساله ، درآمد 2020 را 5.22 تریلیون وون کره گزارش کرده است که از 5.97 تریلیون KRW در سال 2019 کمتر است. اگرچه فروش Q4 کمی رشد کرد ، از 1.32 KRW به 1.39 تریلیون KRW ، کسری مالی سال هنوز از 750 میلیون دلار آمریکا (841.2 میلیارد KRW) فراتر رفته است.
در همین باره، بخش ارتباطات گوشی های هوشمند ال جی با وجود تلاش های پی در پی و زیان های همیشگی، درآمد سالانه این کمپانی را در عرصه گوشی های هوشمند در سال 2020، در حدود 5.22 میلیون دلار اعلام کرده است که از درآمد 5.97 میایون دلاری این کمپانی در سال 2019 بدیهتا کمتر است. گرچه فروش 4 ماهه آخر ال جی کمی رشد را تجربه کرد و از 1.32 تریلیارد وون کره به 1.39 تریلیار کره رسید، اما کمبود بودجه این کمپانی کره ایی نزدیک به 750 میلیارد دلار رسیده است.
مسلما، این بیشتر از یک تریلیون وون کره است که توسط کمپانی کره ایی ال جی سال 2019 از دست رفته است، اما پس از انجام یک محاسبه ریاضی ساده، فقط در سه ماه پایانی سال گذشته؛ تجارت گوشی های هوشمند به دلیل همه گیری کرونا و اثرات منفی آن باعث کسری 248.5 میلیارد وون کره را موجب شد که بسیار بد است. این نمره بدتری نسبت به نتایج ضعیف ثبت شده در سه ماهه اول، دوم و سوم سال 2020 است که بیانگر بسیاری از سیاست های آینده این کمپانی خواهد بود.
چیزی که بیشتر از هر چیز دیگری طرفداران پروپاقرص گوشی های هوشمند اندرویدی کمپانی کره ال جی را نگران می کند، این است که این کمپانی به نظر نمی رسد که یک برنامه جامع و بلند مدت برای برآورده ساختن هیچ یک از انتظارات کاربران دلشته باشد!
برای مثال، این بار در انتهای سال گذشته، از کمپانی ال جی انتظار می رفت که یک گوشی هوشمند میان رده ی اقتصادی 5G به بازار گوشی های هوشمند عرضه کند که بتواند کمی بازار گوشی های هوشمند اندرویدی ال جی را بهبود ببخشد که ال جی هیچی برای عرضه رو نکرد! با وجود اینکه همه ی کمپانی ها، گوشی های هوشمند 5G در رنج قیمت مختلفی را عرضه کرده اند، ال جی هیچ محصولای هنوز عرضه نکرده است و این طور به نظر می رسد که حتی با وجود ایده های نوآورانه هایی که ال جی برای رقابت با سلطه آیفون های اپل و گلکسی هاس سامسونگ در سر می پروارند، خیلی زود جا زد و شاید روزی در آینده ی نه چندان دور هم شاهد کنار کشیدن همیشگی ال جی از بازار گوشی های هوشمند نیز باشیم.
منبع: phone arena
در ادامه در زوم تک بیشتر بخوانید:
به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آینده ی مبهم و تاریک اسمارت فون های ال جی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *