اپل آیپد جدید را در کشور دیگری تولید می کنند

تولید آیپد

به گزارش زوم تک به نقل از وبسایت Phone Arena، میانه راه سال 2021 میلادی، اپل طبق گزارش ها خط تولید آیپدهای جدید را در کشور جدیدی شروع می کند. در ماه نوامبر (آذر)، خبرهایی در خصوص صحبت های اپل با مهم ترین تولید کننده Foxconn برای انتقال برخی از خط تولید آیپد به ویتنام توسط رویترز منتشر شد. هدف از این اقدام اپل درخواست های دولت آمریکا برای کاهش مراکز تولید این کمپانی در کشور چین به خاطر کشمکش های سیاسی بین چین و آمریکا بود. خبری که امروز توسط Nikkei Asia ( در وبسایت ورج Verge) منشر شد حاکی از آن است که اپل می تواند به زودی بخشی از خط تولید آیپد را در میانه ی امسال در کشور ویتنام آغاز کند.

طبق گزارش ها، در حالیکه کمپانی سعی دارد میزان تولید آیپدها را در کشور چین کاهش بدهد، این کمپانی هم چنان تصمیم دارد که خط تولید برخی از مدل های آیفون را از چین به هند منقل کرده و میزان آن را افزایش بدهد. اپل با این اقدام سعی دارد که با یک تیر، 2 نشان بزند. اول اینکه،  تعداد محصولات اپل که در چین سرهم  می شوند را کاهش بدهد و دوم اینکه میزان مالیاتی که گریبان گیر آیفون ها در هند می شوند، کمتر است. مالیات کمتر موجب کمتر شدن هزینه نهایی مدل ها می شود و ( این برای کشور در حال توسعه ایی هم چون هند، حائز اهمیت است) هم چنین موجب بییشتر نفوذ محصولات اپل در این کشور نیز خواهد شد. در حالیکه اغلب محصولاتی که اپل در هند تولید می کند، آیفون 11 سال 2019 است، احتمالا باید به زودی شاهد خط اسمبلینگ آیفون های 12 در این کشور باشیم.
درست زمانی که به دستور اجرایی ترامپ در خصوص افزایش مالیات محصولات از چین وارد شده عملی شد، اپل تصمیم گرفت که برخی از خط تولید محصولاتش را از چین خارج کرده به کشورهای دیگری منتقل کند. گرچه بسیاری از محصولات و اکسسوری های اپل شامل این تعرفه می شوند، اپل تصمیمش را گرفت که از شر این تعرفه ها خلاص شود. وقتی که چین و آمریکا یک توافق تجاری را در سال گذشته به امضا رساندند، برخی از محصولات ساخت چین که شامل تعرفه های جدید دولت آمریکا می شدند، از این تعرفه خارج شدند. از آن زمان به بعد هنوز هیچ خبری از دولت بایدن در خصوص ادامه یافتن یا ادامه فشار بر روی محصولات تکنولوژی ساخت چین نگفته است. با این وجود، اپل با اتخاذ تصمیم خارج کردن برخی از خط تولیدش از چین و انتقال آن ها به دیگر کشورها، بهترین تصمیمی بود که این کمپانی می توانست بگیرد. به اضافه، هزینه های مراکز تولید در چین در حال افزایش است که یک بهانه خوب دیگری دست اپل می دهد که هر چه سریع تر خط تولیدش را از چین به جایی دیگری منتقل کند.
ویتنام اوفت و خیزهای بسیاری را تجربه کرده است و حالا بعد از گذشت مدت زمان بسیاری، تقریبا در تکنولوژی حرف برای گفتن دارد و در آینده به یکی از مراکز تکنولوژی آسیا تبدیل خواهد شد. در ماه جولای سال 2019، کمپانی اپل به طور آزمایشی خط تولید آیپدها را در ویتنام شروع کرد. گزارشی در سال گذشته از تولید شدن حدود 30 درصد از آیپدهای 2020 اپل در این کشور خبر داد.
یکی از مهم ترین مواردی که اپل همیشه در انتخاب کشوری برای همکاری به منظور برقراری خط تولید محصولاتش در آن کشور توجه می کند، توانایی آن کشور در برآورد ساختن قول همکاری است. اپل به فراهم کننده ایی نیاز دارد که بتواند در صورت همکاری، قطعات و اجزا را در كمیت و كیفیت مورد نیاز این کمپانی فراهم کند.
به دلیل شرایط کرونایی و افزایش نیاز به تبلت به خصوص برای کسانی که محبورند در خانه کار کنند یا دانش آموز و دانشجوهایی که باید در خانه به تحصیل خود بپردازند، از اپل انتظار می رود که در این سال آیپدهای بیشتری را عرضه کند.  به زودی ، احتمالا در ماه مارچ، باید شاهد عرضه شدن مدل های آیپد پروهای جدیدتری از جانب اپل باشیم. به تازگی تصاویری از آیپدهای جدید 11 اینچی و 12.9 اینچی در اینترنت منتشر شده است که نماینگر تغییرات بسیار کوچکی در ٖ مقایسه با آیپدپروهای سال گذشته است.
در این باره در زوم تک بیشتر بخوانید:

اپل در 4 ماهه امسال بیشتر از 111.4 میلیارد دلار درآمدزایی داشته است!

بیشتر بخوانید  قابلیت سنجش گلوکز خون به اپل واچ می آید

قابلیت جدید گلکسی‌های S21 سامسونگ زیر ذره بین

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اپل آیپد جدید را در کشور دیگری تولید می کنند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *