پادویش

رفع مشکل نشناختن و نخواندن سیم کارت در اندروید

نخواندن سیم کارت در اندروید

رفع مشکل نشناختن و نخواندن سیم کارت در اندروید : یکی از مواردی که ممکن است بسیاری از شما در زمان کار با گوشی اندرویدی خود با آن روبرو شده باشید مشکل خوانده نشدن سیم کارت در اندروید باشد.

این مشکل می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد که می توان به عدم مشکل نرم افزاری اشاره کرد یا اینکه سیم کارت خود را به درستی در جای خود قرار نداده باشید. در هر صورت اگر می خواهید اطلاعات کاملی در خصوص رفع مشکل نشناختن و نخواندن سیم کارت در اندروید بدست بیاورید حتما ادامه این پست را به دقت مطالعه نمایید. راستی اپر مشکلی در مورد تنظیمات اینترنت همراه اول داشتید میتونید مقاله تنظیمات اینترنت همراه اول رو بخوانید.

پیغام خطای  NO SIM و نشناختن سیم کارت

بسیاری از کاربران به محض اینکه پیغام خطای NO SIM را مشاهده می کنند سریعا گوشی شان را خاموش و روشن کرده یا اینکه سیم کارتشان را در می آورند و دوباره در جای خود قرار میدهند و به همین سادگی مشکل رفع شده و می توانند مجدد از گوشی خود استفاده کنند ولی گاهی مشکل به سیم کارت شما مرتبط می شود که به دلایل مختلف سوخته است و شما باید حتما برای تعویض آن به دفترهای خدمات ارتباطی مراجعه نمایید و سیم کارت جدید را دریافت کنید.

باید بدانید که پیغام خطای NO SIM می تواند به دلایل مختلفی باشد که سعی کرده ایم در ادامه به برخی از آن ها اشاره کنیم تا بتوانید با امتحان کردن این راهکارها مشکل خوانده نشدن سیم کارت را برطرف نمایید.

رفع مشکل نشناختن و نخواندن سیم کارت در اندروید : اولین راهکاری که بسیاری از کاربران از آن استفاده می کنند Restart کردن گوشی یا شروع مجدد می باشد. کافی است دکمه پاور گوشی تان را چند ثانیه نگه دارید تا بتوانید گزینه ریستارت را انتخاب کنید البته اگر این گزینه در گوشی شما وجود ندارد می توانید از گوشی تان را خاموش کنید و پس از چند ثانیه دوباره آن را روشن نمایید.

مشکل خوانده نشدن سیم کارت

رفع مشکل نشناختن سیم کارت در گوشی های هواوی

یکی دیگر از روش های شما می توانید برای راه اندازی مجدد گوشی تان از آن استفاده کنید، هارد ریست می باشد. برای اینکار باید با هم دکمه های  Volume Down و Power را فشار دهید تا پس از نشان دادن لوگوی شرکت سازنده گوشی شما ریستارت شود.

اگر که گوشی شما هواوی است می توانید باتری گوشی خود را در بیاورید و حدود یک دقیقه منتظر بمانید و سپس باتری را سرجای خود بگذارید و دوباره گوشی تان را روشن کنید. شاید با اینکار مشکل نشناختن سیم کارت در گوشی هواوی برطرف گردد البته قبل از در آوردن باتری مطمئن شوید که گوشی خود را خاموش کرده اید.

بررسی سیم کارت

در بسیاری از موارد نیاز است که شما سیم کارت خود و جای آن را بررسی کنید که بسیاری از کاربران برای اینکه سیم کارت حرکتی نداشته باشند از تکه ی کاغذ یا نوار چسب برای آن استفاده می کنند.

بررسی سیم کارت بسیار مهم است و این امکان وجود دارد که در زمان پانچ کردن سیم کارت، به بدنه سیم کارت آسیب های رسیده باشند و نیاز باشد که تعویض آن صورت بگیرد. اگر می خواهید مطمئن شوید که سیم کارت شما سالم است یا خیر می توانید آن را بر روی گوشی های دیگر امتحان کنید.

بررسی نرم افزارها

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که هر نرم افزاری نمی تواند برای گوشی شما مفید باشد و البته که برخی از آنها حتی سبب می شوند که سیم کارت در گوشی شما خوانده نشود و مشکلاتی را به وجود می آورند.

بهتر است دستگاه خود را در وضعیت Safe Mode قرار بدهید و چند ساعتی را صبر کنید و سپس بررسی کنید که مشکل هنوز وجود دارد یا نه . اگر مشکلی وجود نداشت باید برنامه های که اخیرا آن ها را نصب کرده اید از گوشی خود پاک کنید سپس از وضعیت Safe Mode خارج شوید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

  • در صورتی که موارد فوق مشکل شما را برطرف نکرد برای چند دقیقه ی گوشی تان را در وضعیت هواپیما قرار بدهید شاید مشکل را حل کنید.
  • می توانید از تغییر حالت شبکه به خودکار نیز برای رفع مشکل نشناختن و نخواندن سیم کارت در اندروید استفاده نمایید.
  • در تنظیمات دستگاه اندروید خود از درست بودن اپراتور شبکه مطمئن شوید.
به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : رفع مشکل نشناختن و نخواندن سیم کارت در اندروید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *