پادویش

تشخیص جنسیت و استفاده از مواد مخدر توسط حسگر اثر انگشت

حسگر اثر انگشت

در گذشته ادارات پلیس از اثر انگشت برای یافتن مجرمان و جنایتکاران استفاده می کردند ، و استفاده از اثر انگشتان یکی از روش های تشخیصی برای پیدا کردن مجرمان بوده است ، امروزه اثر انگشت و تکنولوژی های مربوط به آن توسط کمپانی های مطرح تکنولوژی جهان ارائه می شود ، براساس آخرین گزارش ارائه شده توسط وبسایت GEEK این تکنولوژی در آینده ای نزدیک قادر به شناسایی جنسیت اثر انگشت و تشخیص استفاده از مواد مخدر و دارو در مورد اثرات انگشت خواهد بود.

با بوجود آمدن چنین تکنولوژی ادارات پلیس قادر خواهند بود از این دستگاه ها در کار های تشخیصی خود استفاده نمایند. گفتنی است یک پروژه ی آزمایشی در انگلستان در حال انجام است ، گروه محققان در انگلستان در تلاشند از این تکنولوژی در مطنونان به قتل و رانندگان متخلف که در هنگام رانندگی از دارو های روان گردان و مخدر استفاده کرده اند بررسی نمایند . با ابداع این روش تحولی شگرف در حوزه تکنولوژی های تشخیصی به وقوع خواهد پیوست.

حسگر اثر انگشت

حسگر اثر انگشت

این تحقیق در دانشگاه شفیلد هالام با همکاری پلیس در حال انجام می باشد ، محققان این دانشگاه اعلام کردند ، در صحنه وقوع جرم مطمئنا اثرات انگشت مجرم و مقداری از پروتئین بدن وی در آثار جرم وجود دارد ، ما در تلاش هستیم با استفاده از اشعه های تابشی و استفاده از حسگر های اثر انگشت از این تکنولوژی در حل معما های جرم شناسی استفاده کنیم. مدیر این گروه تحقیقاتی اشاره کرد ؛ در طیف سنجش جرمی مواد باقی مانده از بدن مجرم و دارو های باقی مانده در پوست رانندگان متخلف که از مواد مخدر استفاده کرده اند براحتی با این تکنولوژی قابل تشخیص می باشد. وی افزود با این روش ما قادر خواهیم بود با ایجاد یک میدان مقناطیسی اثرات مواد مخدر و آثار بجا مانده از مجرم در صحنه های جرم را شناسایی کنیم.

تکنولوژی حسگر اثر انگشت در سال قبل توسط کمپانی اپل در گوشی هوشمند آیفون ۵ اس معرفی گردید البته قبلا هم این تکنولوژی ها در تعدادی از دستگاه های هوشمند مورد استفاده قرار گرفته بود ، همچنین در ۶ ژانویه ۲۰۱۴ کمپانی سامسونگ هم با ارائه جدید ترین گوشی خود یعنی گلکسی اس ۵ با حسگر اثر انگشت از دور رقابت در ارائه تکنولوژی های نوین عقب نماند.امید است تکنولوژی های نوین همیشه در جهت راحتی جوامع بشری مورد استفاده قرار گیرد.

منبع : GEEK

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تشخیص جنسیت و استفاده از مواد مخدر توسط حسگر اثر انگشت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *