هر چیزی که درباره‌ی جو بایدن؛ رئیس جمهور جدید آمریکا نمی‌دانستید!

همه چیز درباره‌ی جو بایدن

همه چیز درباره‌ی جو بایدن؛ رئیس جمهور جدید آمریکا که نمی‌دانستید. 25 حقیقت ناگفته درباره‌ی زندگی بایدن که هرگز تابحال نشنیده‌اید.

انتخابات آمریکا یک جورایی دیگر به  اتمام رسیده است و ادامه‌ی آن صرفا برای نهایی شدن شمرده شدن تمامی آرا است. جو بایدن رابینت جوینور (Joseph Robinette Biden Jr.) با به اختصار جو بایدن ( Joe Biden) را باید 46مین رئیس جمهور ایالات متحده بدانیم؛ گرچه هنوز اعلام رئیس جمهور صورت نگرفته است. بهرحال، چندین خبرگذاری مطرح آمریکایی اعم از آسوشیت پرس، سی ان ان و … او را 46مین رئیس جمهور این کشور اعلام کرده‌اند. چندین نخست وزیر و رئیس جمهور هم پیروزی او را تبریک گفته‌اند.

زندگی جو بایدن در نوع خود باعث شگفتی بسیاری است، زیرا از کودکی تا جوانی مشکلات بسیاری در سر راه موفقیت او وجود داشته است. از معروف‌ترین جملات انگیزیشی او از جانب پدرش؛ «هر وقت زمین خوردی، دوباره بلند شو و به راهت ادامه بده» است. در ادامه نگاهی خلاصه وار به زندگی شخصی، حرفه‌ایی و حقایقی درباره‌ی او خواهیم انداخت که مطمعنا تابحال درباره‌ی بایدن نشنیده‌اید.

 

همه چیز درباره‌ی بایدن؛ زندگی‌نامه، تحصیلات و حقایق ناگفته درباره‌ی وی

جو بایدن متولد 20 نوامبر سال 1942 در شهر اسکرانتون در ایالات پنسلوانیا آمریکا است. بایدن وکیل و سیاست‌مدار آمریکایی از ویلمینگتن در ایالت دلاویر است. او در سال‌های 2009 تا 2017، چهل و هفتمین معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا؛ اوباما بود و هم ‌اکنون پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا است. بالاخره دیشب، پس از چندین روز کش‌مکش بین 2 کاندیدا و تاخیر در شمارش آرا، چندین خبرگذاری، وی را به عنوان 46مین رئیس جمهور آمریکا خطاب کردند.

سابقه‌ی سیاسی بایدن از سال 1973 شروع شده و تا به امروز بی‌وققه ادامه داشته است. وی از سال 1973 تا سال 2009، به عنوان سناتور ایالات دلاویر فعالیت می‌کرده است. در 36 فعالیت وی در مجلس سنا، حدودا 4 سال به عنوان رئیس کمیته راوبط خارجی و به مدت 8 سال به عنوان رئیس کمیته قضایی سنا مشغول به فعالیت بود.

تحصیلات بایدن؛ وی فارغ‌التحصیل از دانشگاه دلاویر در دو رشته علوم سیاسی و تاریخ و دارای دکترای وکالت از دانشگاه سیراکیوز است.

 ریاست جمهوری؛ او در ماه ژوئن ۱۹۸۷ در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان، کاندیدا بودن خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری آن سال آمریکا اعلام کرد.، ولی به دلیل فشار رسانه‌ای پیرامون سرقت ادبی یکی از سخنرانی‌های کمپین خود، در نهایت در ماه سپتامبر سال ۱۹۸۷ مجبور شد از ادامه نامزدی انصراف بدهد. بایدن هم‌چنین، نامزد مقام ریاست جمهوری آمریکا در سال 2008 میلادی از حزب دموکرات آمریکا بود، اما موفق ناکام ماند. گرچه باراک اوباما در انتخابات 2008 ریاست جمهوری ایالات متحده، وی را به عنوان معاون رئیس‌جمهور برگزید. بایدن برای 8 سال در کابینه ریاست جمهوری اوباما مشغول بود. وی از مشوقان حمله آمریکل به عراق بود. علاوه بر آن، او پیشنهاد تجزیه عراق به 3 بخش شیعه نشین، سنی نشین و کرد نشین را به رئیس جمهور آن وقت آمریکا، جورج دابلیو بوش پسر داد که با نظر منفی بوش پسر همراه بود.

موضع سیاسی؛ او در یک سناتور دموکرات است. وی به کیش کالتولیک تعلق دارد. در یک سخنرانی وی، خودش را هم‌چون دیگر کاتولیک‌ها، در ابتدا یک  یهودی خواند و گفت سرسختانه خودم را یک صهنونیست و حامی اسرائیل و منافع رژیم اشغال‌گر می‌دانم.

 

حقایقی درباره‌ی رئیس جمهور جدید آمریکا

 1. پدر وی یک کارخانه دار بود که در هنگامی کودکی بایدن برشکست شد. زندگی بایدن در کودکی با سختی همراه بود.
 2. پدرش به سختی در شهر اسکرنتون پنسلوانیا به دنبال کار می‎گشت.
 3. وقتی جو بایدن 10 ساله بود، همراه با خانواده‌اش به شهر دلاویر ایالات واشنگتن نقل مکان کردند. پدرش در آن شهر به عنوان یک فروشنده خودرو مشغول به کار شد. خانه‌ی آن‌ها بسیار کوچک بود و او همراه با اعضای دیگر خانواده و عمویش، در یک جا زندگی می‌کردند.
 4. در کودکی تا انتهای نوجوانی، بایدن لکنت زبان داشت؛ بسیاری وی را بخاطر لکنت زبان مسخره می‌کردند. به گفته‌ی بایدن، پدرش همیشه یکی از مهم‌ترین مشوقان و تسلی‌دهندگان وی بود. جمله انگزیشی «هر وقت که زمین خوردی، دوباره بلند شو و به راهت ادامه بده» همیشه توسط وی به یاد پدرش گفته می‌شود.
 5. بایدن از کودکی، به سخنرانی علاقه داشته است. در زمانی که او لکنت زبان داشت و توسط هم‌کلاسی‌هایش به باد تمسخر گرفته می‌شد، او ساعت‌های طولانی‌ایی در جلوی آینه می‌ایستاد و تمرین می‌کرد. هم‌کلاسی‌هایش او را جاه‌طلب صدا می‌زدند.
 6. در آکادمی آرکمر (Archmere Academy) وی به عنوان رئیس اداره‌ی کلاس انتخاب شده بود که به دلیل نظر مدیرها درباره‌ی ناشایستگی وی، لغو شد.
 7. او یکی از موفق‌ترین بازیکانان فوتبال آمریکایی در آکادمی آرکمر بود که به افتخارات بسیاری دست یافتند.
 8. او در یکی از تعطیلات دانشگاهی، در شهر باهاما با همسر اول خود؛ نیلا هانتر آشنا شد.
 9. در دومین قرار مالاقات بایدن با همسرش، او پول کافی برای پرداخت رستوران را نداشت، برای همین نیلا هانتر به در زیر میز 20 دلار داد.
 10. وقتی او برای اوین بار با مادر نیلا هانتر ملاقات کرد؛ از او پرسیده شد که کارش چیست و می‌خواهد چه کاره شود. او در پاسخ پرسش مادر نیلا گفت که می‌خواهد روز رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا شود که باعث شگفتی مادر نیلا شد. بایدن به نیلیا گفت که قصد دارد تا ۳۰ سالگی به یک سناتور تبدیل شده و بعد برای ریاست‌جمهوری تلاش کند.
 11. بایدن و نیلا هانتر در سال 1966 ازدواج کردند. ثمره‌ی ازدواج سه فرزند به ترتیب در سال‌های 1969، 1970 و 1971 با نام‌های جوزف بایدن سوم ملقب به بو بایدن، رابرت هانتر و نایومی کریستینا بود.
 12. نیلیا در سال 1972 هنگام خرید کریسمس به همراه دختر یک ساله‌شان در تصادف رانندگی کشته شد. پسران وی از این تصادف با جراحات جزئی جان به در بردند. وی در سال 1977 با جیل تریسی جیکابز ازدواج کرد و از او دختری به نام اشلی دارد.
 13. بو بایدن عضو حزب دموکرات آمریکا و فرزند ارشد جو بایدن بود. بو بایدن در تاریخ 30 ماه می 2015 بر اثر سرطان مغزی درگذشت.
 14. او پس از اردواج با نیلا؛ همسر اولش، برایش یک سگ خرید و اسم آن را «سناتور» گذاشت.
 15. بایدن با سن 77 سال، لقب پیرترین کاندیدای رئیس جمهوری آمریکا است که انتخاب شده است.
 16. وقتی که او برای سناتوری برگزیده شده بود؛ پسرش در بیمارستان بستری بود. وی پیش‌تر از سوگند گفته بود که اگر بین فراموشی سناتور شدن و نگهداری از فرزندش باید یکی را انتخاب کنید، بی‌شک نمی‌گذارد که فرزندش بدون پدر بزرگ شود. چونکه فرزندش تنها یک پدر دارد، اما کشورش ( آمریکا) سناتورهای خوب دیگری هم دارد که می‌توانند به درد بخورند. او مراسم سوگند یاد کردن برای سناتوری را در بیمارستان و در کنار تخت پسرش برگزار کرد.
 17. بایدن در بسیاری از موارد هم‌چون آزادی بیان، دینی و … از پیش‌گامان بین دموکرات‌ها بوده است، اما در خصوص بعضی از موارد هم‌چون سربازی و سقط جنین، نگاه محافظه گرانه‌ایی دارد.
 18. او یکی از اصلی‌ترین حامیان جنگ در خاورمیانه، کوزوو، افغانستان و پاکستان است و بارها از ایده‌های خود برای تجزیه کردن عراق و افغانستان گفته است.
 19. در سال 1998، بعد از چندین هفته سردرد، او برای 2 بار زیر تیغ جراحی بر روی قسمتی از مغزش رفت.
 20. او چندین بار توسط چندین زن، به لمس‌ها و بوسه‌های جنسی متهم شده است، گرچه او آن اتهام‌های جنسی را بی‌اساس و اشتباه می‌خواند. بایدن خود را فردی لمسی می‌خواند که لمس شدن و لمس کردن را دوست دارد!
 21. او یکی از صمیمی‌ترین رفیق‌های جان مک‌کین بود. ترامپ جان‌ مک‌کین را یک آدم خوب خوانده بود، اما او را یک قهرمان خوب نخواند. جمله‌ایی که خشم بسیاری را برانگیخت!
 22. جان مک‌کین از بایدن خواسته بود که سخنرانی مراسم خاک‌سپاری او را به عهده بگیرد.
 23. در حین حمله و تسخیر کریمه که قسمتی از اکراین بود، بایدن جنگ روسیه علیه اکراین را غیر قانونی دانست و روسیه را سرزنش کرد.
 24. در سال 2014، جو بایدن به عنوان یکی از کم درآمدترین سیاسی‌های آمریکا لقب گرفت.
 25. در انتخابات سال 2016، بایدن قصد داشت که در انخابات رئیس جمهوری آمریکا شرکت کند، اما اوباما او را متقاعد کرد که هیلاری گزینه‌ی بهتری است، چونکه احتمال پیروزی بیشتری دارد.
بیشتر بخوانید  باراک اوباما بخاطر مسایل امنیتی از گوشی آیفون استفاده نمی کند!

 

منبع: politico

 

بیشتر بخوانید: اقامت کانادا با یکی از چند شغل مورد نیاز دولت کانادا، برای ایرانیان آسان‌ شد

1/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : هر چیزی که درباره‌ی جو بایدن؛ رئیس جمهور جدید آمریکا نمی‌دانستید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *