آنتی ویروس پادویش

هر آنچه باید درباره ماسک صورت بدانید

هر آنچه باید درباره ماسک صورت بدانید

یکی از روش‌های عالی برای تقویت پوست صورت، استفاده از ماسک است. روشی که موجب انتقال ویتامین به پوست شده و موجب افزایش مواد مغذی آن می‌شود. افراد کافیست تنها به مدت 10 الی 15 دقیقه ماسک را روی صورت خود قرار دهند و سپس شاهد افزایش زیبایی و شفافیت این پوست باشند.

کسانی که به دنبال زیبایی خود هستند با موضوع آبرسانی به پوست آشنایی دارند، مسئله‌ای که موجب خواهد شد تا شادابی پوست رقم خورده و ماسک نیز با انتقال رطوبت به پوست آبرسانی کافی را فراهم خواهد کرد. ماسک‌های مختلفی در بازار وجود دارد که ویژه بانوان یا مردان است.

ماسک گذاشتن روی صورت نه تنها فواید فراوانی برای پوست دارد، بلکه در یک روز تعطیل با پخش یک موسیقی ملایم و گذاشتن آن روی صورت استراحت لذت بخشی به مدت 10 تا 15 دقیقه داشته باشید. این امر نه تنها شادابی پوست را به دنبال دارد، بلکه برای بدن نیز بسیار عالی خواهد بود زیرا آرامشی لذت بخش را فراهم می‌کند.

روش عملکرد ماسک صورت

هر آنچه باید درباره ماسک صورت بدانید

یک ماسک جهت انتقال مواد مغذی و رطوبت به پوست در مدت زمان کوتاهی طراحی شد. تفاوتی ندارد چه نوع ماسکی استفاده می‌کنید، چه کرمی چه نقابی هر دو گونه شادابی و طراوت پوست را به دنبال دارد و تنها کافیست برای این کار 15 دقیقه وقت بگذارید.

ناگفته نماند نیازی ندارید هر روز ماسک صورت را به کار گیرید و هر چند وقت می‌توانید از آن بهره گیرید تا موجب طراوات و شادابی پوست خود شوید.

انواع ماسک

به طور کلی ماسک صورت در دو نوع کرمی و نقابی دردسترس هستند. مدل کرمی در یک بسته بندی شیشه‌ای ارائه شده و بعد از استفاده باید به شستشو صورت بپردازید. دیگر نوع ماسک نقابی هستند و گزینه‌های معروف و رایجی‌که از پنبه، پارچه سیلک، یا کاغذهای خاص که آغشته به سرم بوده ساخته می‌شوند.

ماسک صورت کرمی

ماسک کرمی در بسته شیشه‌ای به مشتریان ارائه می‌شود و در اسانس مختلف چون ذغال، میوه‌ای آنتی اکسیدان یا گیاهی عرضه می‌شود. در این نوع ماسک شما می‌توانید آن را در قسمت خاصی از پوست بمالید که برخلاف ماسک نقابی است. برای مثال می‌توانید ماسک مخصوص پوست چرا را در قسمت پیشانی و روی بینی بکشید و برای قسمت گونه‌ها نیز ماسک کرمی آبرسان را به کار گیرید. یکی از اصلی‌ترین ویژگی کرم‌های ماسک صورت، استفاده همزمان چند نوع است. کارشناسان پوست ماسک کرمی را برای از بین بردن جوش بهترین گزینه می‌دانند.

اگر دارای پوست چرب هستید، ماسک خاک رس نیز گزینه مناسب خواهد بود. به کمک چنین ماسکی موجب از بین رفتن چربی روی پوست شده و در سوی دیگر منافذ پوست نیز کوچک می‌شود. این نوع ماسک موجب درخشان شدن صورت خواهد شد و خاصیت پاک کنندگی دارد.

ماسک صورت نقابی

این نوع ماسک به شکل صورت و از جنس یک لایه کاغذ است. به کمک این ماسک می‌توان تمامی بخش‌های صورت را پوشاند و تنها یک بخش کوچک را دربرنمی‌گیرد. ماسک نقابی تمام قسمت‌های صورت به جز چشم‌ها و بینی را دربرگرفته و قادر است در حداقل زمان رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کند. برای استفاده از این ماسک کافی بوده آن را از بسته بندی خارج و به مدت 10 تا 15 دقیقه روی پوست خود بگذارید. پس از خارج کردن شاهد درخشان شدن پوست خود خواهید بود.

یکی از مزایای نقاب عدم شستشو بعد از استفاده می‌باشد. البته پس از برداشت نقاب کمی پوست را ماساژ دهید تا محتویات نقاب به داخل پوست هدایت شود. از مدل‌های ماسک نقابی باید به ماسک دور چشم، ماسک پیشانی و بینی و برخی دیگر اشاره کرد.

در سفر می‌توان ماسک نقابی را بهترین راهکار دانست. کافیست چند ماسک نقابی را به همراه داشته باشید تا در طول سفر شادابی پوستتان را فراموش نکنید. سعی کنید هنگام خرید ماسک نقابی، روی بسته بندی را به دقت مطالعه کرده تا مشاهده کنید آیا مناسب پوست شما است یا خیر.

بهترین ماسک‌ها برای پوست‌های مختلف

هر آنچه باید درباره ماسک صورت بدانید

اگر دارای پوستی با یکی از حالات چون چرب، خشک یا حساس دارید، نگران مراقبت آن نباشید زیرا ماسک‌های صورت متنوعی را در فروشگاه می‌توان یافت و در این زمینه نگرانی وجود ندارد. بنابراین کافیست به یک فروشگاه یا داروخانه مراجعه کرده و با فروشنده مشورت کنید تا متناسب با صورتتان نوعی ماسک ارائه دهد.

برندهای مختلفی هستند که به تولید ماسک صورت می‌پردازند و باید به لورال (Loreal)، گارنیر (Garnier)، ای سی ام (ACM)، آون (Avon)، باله‌آ (Balea)، بیو (Bio) و غیره اشاره کرد که محصولاتی قابل توجه در بازار دارند.

سعی کنید ماسک را متناسب با مشورت پزشک خریداری نمایید.

ماسک پوست خشک

در این بخش باید از ماسک مرطوب کننده با خاصیت درخشان کننده هایالورانیک اسید بروید. به کمک این ماده می‌توانید رطوبت صورت خود را افزایش دهید. شاید با مشاهده نام اسید تعجب کنید اما این اسید که در لوازم آرایشی استفاده می‌شود، متفاوت از آن اسید پاک کننده است. به کمک این اسیدها سلامتی پوست شما افزایش پیدا خواهد کرد.

ماسک پوست چرب

علاوه بر پوست خشک، برای یک پوست چرب هم باید ماسک مرطوب کننده خریداری کنید. اگر پوست شما اکثر اوقات چرب است، به دنبال ماسک مرطوب کننده با مدل یا ویژگی مات کنندگی باشید. همینطور ماسک مرطوب کننده با قابلیت کنترل چربی پوست که با فرمول خاصی تولید چربی اضافه از غدد چربی را با کاهش رو به رو می‌سازد و براقی زیاد را برطرف می‌سازد.

نحوه استفاده ماسک صورت

پیش از آن که ماسک صورت را به کار گیرید، باید ابتدا صورت خود را شستشو دهید. بنابراین باید هر گونه آلودگی از روی پوست جمع آوری شود تا ماسک مواد مغذی آن به خوبی منتقل شود و موثر باشد. برای پاک‌سازی پوست کافی است تا دستمال یا پنبه‌ای داشته و با یک ماده پاک کننده آن را تمیز کنید.

در این بین اگر از ماسک صورت نقابی بهره می‌گیرید، ماسک را از بسته بندی خارج و جای چشم‌ها و لب‌ها را با چشم‌ها و لب‌های خود دقیق تنظیم نمایید و آهسته باقی قسمت‌ها را روی پوست بگذارید. سعی نمایید ماسک را پیش از ۱۵ دقیقه به حرکت درنیاورید و بعد از ۱۵ دقیقه ماسک را از پوست حذف کنید. باقی مانده سرم موجود در ماسک را روی پوست ماساژ دهید. سپس با خشک شدن صورت توانایی آن را دارید تا از کرم مرطوب کننده بهره گیرید.

از مزایای ماسک نقابی آن است که به راحتی روی صورت قرار گرفته و ساده می‌توان به حذف آن پرداخت و نیازی به شستشو پس از استفاده نیست. در هنگام مدیتیشن، خواندن کتاب و اوقات فراغت می‌توانید ماسک را به کار گیرید و قطعا تاثیر به سزایی خواهد داشت. باتوجه به اینکه تجربه کاربری با ماسک نقابی ساده بوده، بنابراین در طول 15 دقیقه به سادگی می‌توانید هم ماسک را استفاده و هم کار دیگری انجام دهید.

به طور کلی ماسک نقابی کاربری بسیاری دارد و افراد می‌توانند به سادگی از آن بهره گیرند.

هر آنچه باید درباره ماسک صورت بدانید

ماسک پزشکی

علاوه بر ماسک صورت که جهت جوان سازی و شادبی آن به کار گرفته می‌شود، نوع دیگر ماسک، پزشکی نام دارد. این ماسک بیشتر در شرایط پروتکل بهداشتی به کار گرفته می‌شود و برندهای مختلفی هم هستند که ماسک پزشکی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

اگر دارای بیماری ویروسی هستید قطعا باید از ماسک استفاده کنید، همچنین اگر بیمار ویروسی در اطراف شماست، استفاده ماسک می‌تواند کاربردی باشد. همچنین اگر در یک شهر با هوا آلوده زندگی می‌کنید، استفاده ماسک بسیار کارآمد است.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : هر آنچه باید درباره ماسک صورت بدانید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *