پادویش

شایعات حاکی از عملکرد بهتر اگزینوس 2100 نسبت به اسنپ دراگون 875 است

اسنپدراگون 8150

شایعات حاکی از عملکرد بهتر اگزینوس 2100 نسبت به اسنپ دراگون 875 است. برای اولین بار، قرار است تراشه اگزینوس بهترین تراشه گوشی‌ها باشد!

به گزارش زوم تک به نقل از مرجع خبری phoneArena، کمپانی کره ایی سامسونگ به تازگی از تراشه اگزینوس 1080 رونمایی کرده است. این تراشه حداقل بر روی کاغذ، اولین محصول 5 نانومتری این کمپانی است که معرفی شده است. بنچ مارک های افشا شده از این تراشه جدید سامسونگ، حاکی از برتری احتمالی از تراشه 865 اسنپ دراگون کوالکام است. احتمالا، شاهد معرفی شدن تراشه بسیاری قدرت مندی از جانب سامسونگ باشیم. پرسشی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا تراشه ی آتی اگزینوس 2100 به منظور بکار برده در شدن در جدیدترین نسل از پرچم دارهای جدید سامسونگ قرار است بکار برده شود، اگر جواب آری است، پس باید شاهد رقابت بین تراشه های اگزینوس و کوالکام اسنپ دراگون باشیم. احتمالا رقابت بین این تراشه جدی باشد؛ برخی های احتمال پیروزی را به اگزینوس 2100 داده اند، گرچه برای این قدم کمی زود است.

 

شایعات حاکی از عملکرد بهتر اگزینوس 2100 نسبت به اسنپ دراگون 875 است

این شایعه های حاکی از گفته های Ice Universe است. این شخص، یکی از شناخته ترین افشا کنندگان اطلاعات است. او متعقد است که تراشه اگزینوس 2100 سامسونگ بی شک قرار است از تراشه اسنپ دراگون 875 بهتر باشد! همان طور که می دانید معمولا سامسونگ گوشی های هوشمندش را در 2 مدل ساخت افزاری متفاوت با تراشه های اسنپ دراگون و کوالکام به بازارها عرضه می کند. سامسونگ برای بازار آمریکا و چین، معمولا  گوشی های هوشمندش را با تراشه های ساخت کوالکام به این 2 بازار عرضه می کند، گرچه برای برخی از کشورها هم چون ایران، هر 2 مدل سخت افزاری اگزینوس و کوالکام اسنپ دراگون وجود دارد. بازار اروپا، خود کشور کره و خاورمیانه بییشتر پذیرای تراشه های اگزینوس سامسونگ هستند. این طور که گزارش های صورت گرفته حاکی هستند، استقبال و طرافدران تراشه اسنپ دراگون بیشتر از اگزینوس است.

گوشی های هوشمندی که به تراشه های اسنپ دراگون کوالکام تجهیز می شوند، معمولا گوشی های هوشمندی در رده ایی که هستند، تلقی می شوند. معمولا هم بیشتر گوشی های هوشمند پرچم دار به بهترین تراشه های اسنپ دراگون تجهیز شده اند، پس تراشه های اسنپ دراگون آوازه بهتری نسبت به تراشه های اگزینوس دارد. یکی از اقدامات سامسونگ برای رقابت جدی تر با تراشه های کوالکام، تصمیم این کمپانی تغییر این کمپانی برای بهینه سازی طراحی تراشه های CPU به حالت آرم ARM به جای حالت های معمول CPU  است.
طبق شایعه های درز کرده، انگار قرار است مشخصات احتمالی هسته هر 2 تراشه اسنپ دراگون کوالکام 875 و اگزینوس 2100 سامسونگ یکی هستند. اگر هم طبق شایعه ها تراشه اگزینوس 2100 سامسونگ نتواند مطابق آنچه گفته شده است، ظاهر شود و در رقابت با تراشه اسنپ دراگون 875 کوالکام کم بیاورد، بر خلاف گذشته، تفاوت بین قدرت این 2 تراشه آن قدر نخواهد بود! تا به امروز، تراشه های اسنپ دراگون کوالکام بهترین تراشه های گوشی های هوشمند اندروید بوده اند. حالا به نظر می رسد که برتری تراشه های اسنپ دراگون به خطر افتاده است.
برای یادآوری، باید بگوییم که هر 2 تراشه احتمالا به هسته سی پی سو نسل جدید آرم Cortex-X1 و 4 هسته ی cortex-A55 مجهز خواهند بود، گرچه به نظر می رسد تراشه اگزینوس چی پی یو mali-G78 هم داشته باشد؛ در حالیکه احتمالا انتظار می رود تراشه اسنپ دراگون کوالکام  به جی پی یو adreno 660 مجهز شوند. گرچه گافیک هر 2 جی پی در نوبه خود از بهترین ها خواهند بود، اما بی شک در خصوص گرافیک، در صورت درست بودن مشخصات احتمالی، برتری از آن تراشه اسنپ دراگون 875 خواهد بود.
بیشتر بخوانید:
به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : شایعات حاکی از عملکرد بهتر اگزینوس 2100 نسبت به اسنپ دراگون 875 است

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *