پادویش

تراشه اگزینوس 1000 سامسونگ ممکن است سریع تر از تراشه کوالکام اسنپ دراگون 875 باشد!

تراشه اگزینوس 1000 سامسونگ قرار است از تراشه اسنپ دراگون 875 هم قدرتمندتر باشد! گوشی هوشمند Galaxy S20 به تراشه اگزینوس 1000 مجهز می‌شود.

بله! شاید به نظر شما، شنیدن این دست خبر ها بری تان خیلی زود باشد، از آن طرف ما هم انتتظار نداریم اولین گوشی هوشمند سامسونگی، گوشی هوشمند سامسونگ Galaxy S21، که قرار است به تراشه اگزینوس 1000 مجهز شود تا فوریه سال بعد میلادی “2021” رونمایی و عرضه شود. بالاخره، قرار است تراشه اگزینوس سامسونگ بهترین تراشه های بکار رونده در گوشی های هوشمندی اندروید، یعنی تراشه های کوالکام اسنپ دراگون را به چالش بکشد، یا شاید آن ها در رقابت عملکرد نیز شکست بدهد. بهرحال، با توجه به خبر های تازه ایی که در مورد جدید ترین تراشه اگزینوس پخش شده است، به نظر نمی آید که تا اواسط سال 2021 میلادی ما شاهد معرفی شد این تراشه قدرت مند سامسونگ باشیم!

پردازنده Exynos 1000 گلکسی اس 21 سامسونگ بسیار قدرتمند است

اطلاعات درز کرده در مورد جدید تراشه اگزینوس سامسونگ از یک سایت کره ایی نشات گرفته که نتایج تست ها و خبر های موثقی در مورد اتفاقات روز تکنولوژی به اشتراک می گذارد. بعضی از شایعه ها از عرضه شدن جدید ترین پرچم دار آتی سامسونگ، گوشی هوشمند سامسونگ Galaxy S20، به 2 حالت سخت افزاری می گویند؛ مدل Galaxy S21 با تراشه اسنپ دراگون 875 و مدل دیگر Galaxy S21 با تراشه اگزینوس 1000. یکی از دیگر گوشی های هوشمندی که قرار است جزو اولین اسنپ دراگون 875 ایی ها باشد، گوشی هوشمند پرچم دار شیائومی Mi 11 خواهد بود که به نظر برخی ها یا در انتهای همین سال میلای شاهد رونمایی شدنش خواهیم بود، یا در ابتدای سال 2021 میلادی.

شیائومی Mi 11 با تراشه‌ی اسنپ دراگون 875 و دوربین سلفی زیر نمایشگر در راه است!

با اینکه سامسونگ هیچ یک از خبر ها را تا به امروز تایید نکرده است، اما شایعه های بسیاری در مدت کمی در مورد تراشه اگزینوس  1000 سامسونگ پخش شده است. یکی از آن دست شایعه هایی که در صورت واقعی بودن می تواند سامسونگ را به تیتر بمب خبر تکنولوژی تبدیلکند، خبر قوی تر بودن نمرات Single و Multi-Core تراشه اگزینوس 1000 است! که طبق گفته س سایت کره ایی، هر 2 نمره بالا تر از نمرات رقیب اسنپ دراگونی سامسونگ است. در تست Single-Core ،طبق شایعه ها، اگزینوس نمره 1302 کسب کرد و در تست Multi-Core تراشه اگزینوس 1000 سامسونگ به نمره ی 4250 رسید. این در حالی است که رقیب قدرتمند اسنپ دراگونی در تست های Single-Core  و Multi-Core به نتایج (به ترتیب) 1159 و 4090  رسیده است! نتایج گوشی هوشمند پرچم دار آتی شیائومی هم این طور است؛ در تست Single-Core نمره یی 1102 و در تست Multi-Core به نمره ی 4113 رسیده است که کمی با رقیب هایش فاصله دارد.

بیشتر بخوانید  ویژگی Image Clipper در راه گوشی گلکسی اس 20FE

سایت کره ایی در ادامه از هم چنان مشکل دار بودن Cortex-X1 جدید ARM خبر داده است. به همین دلیل سامسونگ قصد دارد که تمام سعی اش را بکند تا برای اولین بار از پیشتازی تراشه های کوالکام اسنپ دراگون به نفع خود جلو بزند. برخی از شایعه ها از استفاده کردن هر 2 تراشه کوالکام اسنپ دراگون 875 و اگزینوس 1000 سامسونگ از Cortex-X1 حاکی هستند.

چیزی که فعلا می دانیم این است که از هر 2 تراشه حالت آزمایشی ساخته شده است و هنوز عملکرد آن ها دقیق مورد بررسی قرار نگرفته شده است. پس ممکن است پس از رونمایی تراشه ها، عملکردی بهتری یا ضعیف تری از خود شان نشان بدهند. تراشه های اگزینوس سامسونگ تا به امروز در حد و اندازه ی تراشه های کوالکام یا حتی کایرین هوآوی نبوده اند و عمکلردی ضعیف تر از هر 2 از خود نشان داده اند. با این وجود، سامسونگ تمام سعی خود را می کند که با تولید تراشه اگزینوس 1000 قدرت مندی که تنها 5 نانو متر اندازه خواهد داشت، به موفقیت بالایی برسد و لقب تولید کننده ی بهترین تراشه گوشی های اندرویدی را، بالاخره، از آن خود کند. اگر هم تراشه اگزینوس 1000 سامسونگ بهترین نشود، همین اینکه رقابت پا به پایی با تراشه کوالکام اسنپ دراگون 875 داشته باشد، برای سامسونگ یک پیروزی تلقی می شود.

 

منبع : GSMARENA

زمان انتشار در GSMARENA: دیروز

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تراشه اگزینوس 1000 سامسونگ ممکن است سریع تر از تراشه کوالکام اسنپ دراگون 875 باشد!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *