فعال کردن دارک مود گوگل درایو در اندروید 10

آیا تاکنون با ویژگی های جدید اندروید 10 برای گوشی های هوشمند آشنا شده اید؟ یکی از این ویژگی ها مورد استقبال میلیون ها میلون کاربر قرار گرفته، دارک مود یا همان تم تاریک است. دارک مود امروزه به یکی از کاربردی ترین تغییرات کمپانی گوگل برای نسخه 10 اندروید بوده. گوگل این ویژگی را تنها برای بعضی از سرویس های خود انتشار داده است. چند ماه پیش دارک مود به گوگل درایو رسید و امروز زوم تک قصد دارد فعال کردن دارک مود گوگل درایو در اندروید 10 را به شما آموزش دهد. فعلا برای شروع گوگل درایو خود را بروز رسانی کنید تا بتوانید باقی مراحل را طی کنید.

فعال کردن دارک مود گوگل درایو در اندروید 10

نحوه فعال کردن دارک مود گوگل درایو در اندروید 10

فعال نسخه دارک مورد گوگل درایو برای کاربران آیفون در دسترس نمی باشد. بنابراین اگر دستگاه اندرویدی دارید، برای شروع وارد برنامه گوگل درایو شوید. سپس روی آیکون به شکل ساندویچ یا به شکل سه خط که در قسمت بالا سمت چپ قرار دارد کلیک کنید. گزینه “Setting” را انتخاب کنید. سپس منوی “Choose theme” را از پنجره باز شده انتخاب کرده و تم مورد نظر را برای خود انتخاب کنید.

نحوه فعال کردن دارک مود گوگل درایو در اندروید 10

برای اینکه تم گوگل درایو شما به تم دارک تغییر پیدا کند، در کنار این ویژگی، گزینه هم با اسم ” Set by battery saver “دیده می شود. اگر کاربر نسخه 10 اندروید باشید، به جای این گزینه با گزینه ” System default ” روبرو خواهید شد. در صورتی که گزینه “Set by battery saver” را انتخاب کنید، دارک مود در گوگل درایو زمانی برای شما فعال خواهد شد که گوشی شما در حالت صرفه جویی باتری قرار داشته باشد. کاربران اندروید 10 نیز در صورتی که گزینه “System default” را انتخاب کنند، فقط زمانی این ویژگی در گوگل درایو فعال خواهد شد که خود شما آن را برای سیستم عامل اندروید 10 فعال کنید.

زمانی که دارک مورد را فعال می کنید، برنامه گوگل درایو دارای یک پس زمینه تاریک با نوشته های برجسته خواهد بود. ولی رنگ بندی تصویر هم کمی تغییر پیدا می کند. با استفاده از این ویژگی شما میتوانید عمر باتری خود را افزایش داده و فشار کمتری به چشمان خود وارد کنید.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  کند شدن گوشی های اندروید و راه های افزایش سرعت این گوشی ها

نظرات در مورد : فعال کردن دارک مود گوگل درایو در اندروید 10

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *