غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های اندروید

نوتیفیکیشن ها روی تلفن همراه شما میتواند مزاحم و اعصاب خورد کن باشند به خصوص اگر برای برنامه های بلااستفاده باشند. غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های اندروید ایده خوبی برای جلوگیری از نمایش این نوتیفیکیشن هاست به خصوص در محل کار. مطالعات نشان داده اند که نوتیفیکیشن ها تمرکز شما روی کاری را بهم میریزند به خصوص اگر یک بوق کوچک باشد. در واقع به همان اندازه استفاده از تلفن مختل می شود.

به همین خاطر امروز در این مقاله زوم تک نحوه غیرفعال کردن این نوتیفیکیشن ها را آموزش داده تا به طور کلی و یا موقتی اقدام به متوقف کردن نوتیفیکیش های برنامه های انتخاب شده کنید. توجه داشته باشید که این مراحل مبتنی بر تلفن همراه با اندروید نسخه 8 Oreo است. ممکن است منوها و دستورالعمل ها بسته به نوع دستگاه و نسخه اندروید کمی متفاوت باشند.

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های اندروید

نحوه غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های اندروید

نحوه خاموش کردن نوتیفیکیشن ها در اندروید

اندروید برای خاموش کردن نوتیفیکیشن ها گزینه داخلی دارد. همینطور دارای مجوزهایی فقط برای مخاطبین خاص بوده که امکان تماس یا اس ام اس را میدهد. به این ویژگی حالت Do Not Disturb گفته می شود که شما میتوانید آن را در تنظیمات دستگاه خود پیدا کنید. همچنین گزینه هایی برای مسدود کردن نوتیفیکیشن ها از برنامه های خاص وجود دارد. شما میتوانید اینکار را بدون نیاز به برنامه های شخص ثالث انجام دهید.

قبل از شروع به یاد داشته باشید که برخی از نوتیفیکیشن ها مهم و ضروری هستند. بنابراین اول سراغ برنامه هایی که نمیخواهید نوتیفیکیشن از آن ها نمایش داده شوند بروید.

نحوه خاموش کردن نوتیفیکیشن ها در اندروید

نحوه فعال سازی Do Not Disturb در اندروید

بهترین راه برای فعال کردن Do Not Disturb و خاموش کردن اعلان ها در اندروید از طریق منوی کشویی نوتیفیکیشن است :

نوتیفیکیشن بار تلفن خود را با دو انگشت به سمت پایین بکشید تا منوی تنظیمات سریع به شما نشان داده شود.

گزینه Do Not Disturb را انتخاب کنید تا سه گزینه زیر برای شما نمایش داده شوند :

سکوت کامل : همه صداها و نوتیفیکیشن ها را مسدود می کند.

فقط هشدار : همه چیز را به جز آلارم مسدود می کند.

فقط اولویت : همه چیز را به جز هشدارها، یادآوری ها، رویدادها و تماس گیرنده های مهم مسدود می کند. می توانید این گزینه را که در بخش بعدی بررسی خواهیم کرد، سفارشی کنید.

تحت مدلی که انتخاب کرده اید، تعیین کنید که چه مدت زمان میخواهید این ویژگی برای شما فعال باشد. آن را روی یک ساعت یا بیشتر روی یک تایمر تنظیم کنید. همینطور میتوانید انتخاب کنید که آن را به صورت دستی خاموش کنید.

نحوه فعال سازی Do Not Disturb در اندروید

نحوه سفارشی سازی Do Not Disturb در اندروید

اندروید به شما این امکان را میدهد که از طریق منوی تنظیمات، بتوانید Do Not Disturb را سفارشی سازی کنید. همینطور میتوانید آن را تنظیم کنید تا به طور خودکار براساس رویدادهای تقویم یا ساعت تعیین شده روشن شود. برای تغییر این تنظیمات مراحل زیر را دنبال کنید :

مسیر Settings > Sound > Do Not Disturb preferences را طی کنید.

بیشتر بخوانید  نحوه مسدود کردن پیام های متنی از شماره های ناشناس در آیفون و اندروید

تنها به اولویت های خود مجوز دهید. در این قسمت ضامن ها را به راست یا چپ بکشید تا فعال یا غیرفعال شوند. میتوانید یادآوریها و رویدادها را خاموش کنید و یا انتخاب کنید که چه کسی میتواند با شما تماس گرفته و یا پیام دهد.

در گزینه Block visual disturbances میتوانید از نمایش اعلان ها هنگام روشن بودن صفحه جلوگیری کنید یا از روشن شدن اعلان ها جلوگیری کنید.

در آخر، مسیر Automatic rules > Add more > Event/Time rule را دنبال کرده و یک زمان و یک قانون جدید تنظیم کنید. در این قسمت میتوانید این ویژگی را فعال کنید تا براساس برخی از رویدادها در تقویم یا در ساعت یا روز معینی فعال شوند. میتوانید از همان سه حالت یکی را انتخاب کنید : فقط اولویت ها، فقط هشدار یا سکوت کامل.

نحوه سفارشی سازی Do Not Disturb در اندروید

نحوه غیرفعال کردن نوتیفیکیشن تمام برنامه های اندرویدی

بسته به نسخه اندروید که در دستگاه خود اجرا می کنید، دور روش وجود دارد که به راحتی میتوانید اعلان ها را از یک برنامه متوقف کنید.

ابتدا میتوانید از طریق تنظیمات برای شخصی سازی اعلان ها اقدام کنید. این روش از اندروید 5 لالیپاپ تا اندروید 10 کار می کنید.

وارد مسیر Settings > Apps & notifications > Notifications > App notifications شوید.

در اینجا لیستی از تمام برنامه های نصب شده در دستگاه اندروید خود را مشاهده خواهید کرد. به هر برنامه ای که میخواهید مجوز بروز نوتیفیکیشن را دهید، وارد شوید.

در ادامه لیستی از انواع اعلان هایی که برنامه میتواند ارسال کند ظاهر می شود. هر نوع اعلان را مطابق میل خود روشن یا خاموش کنید.

شما در این قسمت میتوانید به عنوان مثال با ضربه زدن روی نوتیفیکیشن خاص صدا، نوع ویبره و سایر تنظیمات آن را تغییر دهید. حتی میتوانید با فشار دادن دکمه بالای صفحه تمام نوتیفیکیشن های آن برنامه را مسدود کنید.

نحوه غیرفعال کردن نوتیفیکیشن تمام برنامه های اندرویدی

نحوه خاموش کردن نوتیفیکیشن های Lock Screen در اندروید

برای اطمینان از اینکه صفحه قفل شما هیچگونه نوتیفیکیشنی در دستگاه اندرویدی شما نشان نمی دهد، موارد زیر را انجام دهید :

مسیر زیر Settings > Apps را طی کنید.

روی صفحه قفل یا Lock Screen ضربه بزنید.

برنامه مورد نظر خود را انتخاب کرده و تیک نوتیفیکیشن آن را بردارید.

نحوه خاموش کردن نوتیفیکیشن های Lock Screen در اندروید

نحوه بازیابی نوتیفیکیشن های از دست رفته

اگر به طور تصادفی همه نوتیفیکیشن ها را پاک کردید یا یک مورد مهم را از دست دادید، می توانید آن را پس بگیرید. اندروید به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از یک ابزار ساده که کل تاریخچه نوتیفیکیشن های شما را نشان می دهد، این کار را انجام دهید :

روی هوم اسکرین گوشی خود انگشت خود را نگه دارید تا آیکون ها برای شما ظاهر شوند و سپس روی آیکون Widgets ضربه بزنید.

مسیر Shortcut > Settings Shortcut > Notification log را دنبال کنید.

نماد ورود به سیستم نوتیفیکیشن جدید را در صفحه اصلی خود مشاهده خواهید کرد. برای ایجاد کل تاریخچه اعلام خود روی آن ضربه بزنید.

نحوه بازیابی نوتیفیکیشن های از دست رفته

منبع : makeuseof.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های اندروید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *