آنتی ویروس پادویش

خطرات خفاش برای انسان

خفاش

خطرات خفاش برای انسان : خفاش ها از جمله مخلوقات بسیار جذاب خداوند هستند که بال های انها با دیگر پرندگان متفاوت است ؛بسیاری از افراد با شنیدن نامشان به یکباره ترسی در دلشان می افتد اما آیا واقعا این خفاش ها جز خطر چیزی برای انسان ندارند با وجود اینکه گاهی به جز حشرات و میوه ها ، خوراک این خفاش ها خون است.

واقعیت های در مورد خفاش ها

1)خفاش ها به عنوان تنها پستاندارانی می باشند که پرواز می کنند.

2)جالب است بدانید یک خفاش قهوه ی قادر است که خود در یک ساعت حدود 1200 حشره را شکار کند و دارای اشتهای فوق العاده ی  هستند.

3) خفاش های که خون اشام هستند ، خون را نمی مکند بلکه آنها به اهستگی خون را لیس می زنند. در دنیا فقط سه نوع از خفاش های خون آشام وجود دارد که خون می خورند.

4)شما هیچ وقت یک خفاش چاق نمی بینید چون سوخت و ساز در بدنشان بسیار ایده آل است.بدن آنها به گونه ی است که در بیست دقیقه می توانند موز، انواع توت یا انبه را هضم کنند.

5)از طریق خفاش ها ، بیماری به انسان ها انتقال داده نمی شود. اگر شما به واسطه یک خفاش مورد حمله واقع شدید و زخم بر روی بدنتان به وجود آمد نگران نباشد هیچ خطر جدی شما را تهدید نمی کند و پس از مدتی خوب می شوید.

6)خفاش ها از جمله پرندگانی هستند که آمارشان در جمعیت بالاست و تقریبا یک چهارم پستانداران را تشکیل می دهند.

7) خفاش ها دارای قدرت دید خوبی نیستند و برای راه یابی در تاریکی از انعکاس صوت استفاده می کنند و فعالیشان را در شب انجام میدهند.

8)عمر خفاش ها از سگ های خانگی نیز زیادتر است.خفاش های قهوه ی می توانند حدود سی سال عمر کنند ولی به صورت کلی عمرشان متغییر است.

نکته) خطرات خفاش برای انسان : در رابطه با خطرات خفاش برای انسان باید بدانید که خفاش ها هم مانند دیگر پرندگان و حیوانات هستند و خطر جدی در رابطه با آنها انسان را تهدید نمی کند.

4.2/5 - (10 امتیاز)

بیشتر بخوانید  چرا خفاش شب بیدار است ؟

نظرات در مورد : خطرات خفاش برای انسان

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. یعنی واقعا باید افرین گفت به همچین مقاله بی پایه و اساسی که اطلاعات غلطی به افراد میده که باعث میشه جونشونو به خطر بندازن
  حداقل قبل تهیه این مطلب یک مقاله پزشکی مطالعه میکردید

  لیسا ویروس، ویروس هندرا(Hendra virus )، ویروس Nipah (NiV)، هیستوپلاسموز، لپتوسپیروز، سالمونلا بارتونلوزیس اینا فقط چنتا عامل بیماری زا از این موجود هست که ذکر کردم
  نکته مهم در مورد گزش خفاش این است که گاهی به دلیل کوچک و ریز بودن گزش انجام شده ، فرد متوجه گزش نمی شود .اگر در اتاقی که حضور داشتید ، خفاشی مشاهده کردید ، به مراکز درمانی واکسیناسیون هاری مراجعه کنید.حتی اگر گزشی احساس نکردید.

  فورا محل گزش را با آب و صابون بشویید و در اسرع وقت به مراکز درمانی مراجعه نموده تا واکسن هاری تزریق شود. فرد حیوان گزیده، ۳ تزریق واکسن داخل جلدی(اینترادرمال) در سه نوبت یا چهار تزریق عضلانی در چهار نوبت باید دریافت کند. در صورت نیاز با تشخیص کارشناس مربوطه ممکن است سرم ضد هاری نیز دریافت ‌کند.

  موارد انتقال از طریق تنفسی هاری نیز گزارش شده است