پادویش

نحوه ساخت یک ایمیل ناشناس موقتی و بدون نام تنها در 3 مرحله

ایمیل ناشناس

هر کاربر اینترنت این روزها حتما باید یک حساب ایمیل داشته باشد، زیرا ایمیل یک راه ارتباطی رایج به منظور ارتباطات شخصی و تجاری افراد می باشد. به طور کلی ساخت حساب های کاربری ایمیل از ارائه دهندگان سرویس های مختلف نظیر یاهو (Yahoo) و جیمیل (Gmail) و هاتمیل (Hotmail) رایگان هستند و افراد می توانند از حساب کاربری خود به منظور ارائه ی سرویس های اضافی نظیر مجموعه ی اداری یکپارچه و یا سرویس ذخیره سازی ابری استفاده نمایند.

فرادرس

با این حال اگر شما به عنوان یک “کاربر خرید محصول نیستید، یک محصول خواهید بود” که این جمله دقیقا می تواند ایمیل رایگان را برای شما معرفی نماید. شرکت های می توانند به راحتی حساب های ایمیل رایگان را برای کاربران خود که مشتاقانه درخواست می نمایند ارائه دهند. اما کمپانی های بزرگ ارائه دهنده ی سرویس ایمیل این کار را به منظور شناسایی کاربران و ساخت پروفایل های آنلاین آغاز می نمایند که با جستجو در ارتباطات ایمیلی آن ها آغاز می گردد.

بر اساس گزارشات منتشر شده از نیویورک، در حقیقت در سایر کشورها والدینی که نگران کودکان خردسال و مدرسه ای خود هستند با ساخت یک حساب ایمیل با استفاده از کروم بوک مدارس این کودکان می توانند از اطلاعات و وضعیت فرزندان خود در مدرسه اطلاع پیدا کنند و نوع عملکرد آن ها در زیر نظر بگیرند. این روزها با توجه به این موضوع که انتظارات کمی از حفظ حریم خصوص افراد داریم ولی استفاده از ایمیل در سطح عموم به نظر رویکردی صحیح به حساب می آید.

فراتر از رمزگذاری

هم اکنون گزینه های مختلفی به منظور رمزگذاری پیام های آنلاین وجود دارد که سبب می گردد پیام شما مسدود گشته و و امکان خواندن آن برای هر شخصی غیر از خود شما غیر ممکن گردد. برای افشا کردن ایمیل باید شما به صورت یک جیمز باند عمل کنید! که کمپانی ها به طور معمول از ایمیل های business stalwart در Outlook استفاده می کنند تا بتوانند پیام ها و ایمیل های خود را ارسال نمایند. اصولا رمزنگاری برای جیمیل پشتیبانی می گردد اما جالب اینجاست که برای G Suite در هر دو حالت سازمانی و آموزشی ارائه می گردد که هر دو این حساب های ایمیل هزینه بردار هستند نیز کاربران می توانند با فعالسازی S/MIME امنیت ایمیل خود را بالاتر ببرند ولی چنین قابلیتی برای کاربران عادی و حساب های ایمیل شخصی وجود ندارد. اساسا حساب های شخصی جیمیل با استفاده از پسوندهای شخص ثالث نظیر FlowCrypt در مروگر گوگل کروم فعالیت نموده و محافظت می شوند.

هنوز گزینه دیگیری نیز به نام ProtonMail نیز وجود دارد. این شرکت ارائه دهنده ی پست الکترونیکی به کاربران خود وعده داده است که میزان امنیت این حساب کاربری ایمیل که مبتنی بر ارتباطات ایمن کشور سوئیس می باشد، نسبت به سایر سرویس های ایمیل بالاتر است و این کمپانی همان ارائه دهنده ی سرویس های وی پی ان مشهور ProtonVPN می باشد.

اکنون با تمامی این تفاسیر، در عین حالی که سیستم رمزگذاری محتویات ایمیل ها سبب می گردد تا از لو رفتن اطلاعات شخصی شما جلوگیری به عمل آید ولی نمی توانید با استفاده از این سیستم یک ایمیل ناشناس و بدون نام ایجاد نمایید. به عبارتی دیگر فرد سازنده ی ایمیل به راحتی شناسایی می گردد. در این بخش تصمیم داریم تا در سه مرحله نحوه ی ساخت یک ایمیل ناشناس و بدون نام را برای شما شرح دهیم.

بیشتر بخوانید : آموزش تصویری ساخت ایمیل [ چگونه ایمیل بسازیم ؟] + ویدئو

طریقه ناشناس شدن

ایمیل ناشناس

قدم اول: وی پی ان (VPN)

پایبندی به استفاده از برخی حریم های خصوصی در فضای اینترنت با استفاده از یک وی پی ان (VPN) صورت می پذیرد. وی پی ان یک شبکه ی خصوصی مجازی می باشد که حریم خصوصی آنلاین را با استفاده از کانال های رمزگذاری شده که تمامی ارتباطات را ایمن نگاه می دارند، تشکیل شده است و از تجزیه و تحلیل داده های ارائه دهنده ی سرویس اینترنتی شما محافظت به عمل می آورد. اساسا ایمیل ها را می توان به این صورت شناسایی کرد که کدام آپی آدرس منشا شکل گیری آن می باشد. اساسا یک وی پی ان با استفاده از کانل های رمزگذاری شده سبب می گردد تا آی پی شما شناسایی نشده و همچنین امنیت آن نیز حفظ شود. در حقیقت با استفاده از وی پی ان می توانید یک آی پی آدرس در کشوری دیگر داشته باشید.

به این موضوع باید اشاره داشته باشیم که همه ی وی پی ان ها قابل اعتماد نیستند و باید در زمان انتخاب وی پی ان دقت کافی را داشته باشید. در حالی که همانند ایمیل های رایگان، وی پی ان های رایگان نیز وجود دارند، به منظور حفظ ناشناس بودن بهتر است تا از وی پی ان های غیر رایگان استفاده کنید تا خیالتان از کارایی و حفظ حریم شخصی خود راحت باشد.

ایمیل ناشناس

قدم دوم: استفاده از یک مرورگر خصوصی تر

این روزها استفاده از اینترنت نیازمند یک مروگر می باشد تا بتوانید با استفاده از یک موتور جستجوگر به راحتی به اهداف خود دست پیدا کنید اما مشکل اینجاست که بسیاری از مرورگرهای متداول در کامپیوترها ی ما پر از کوکی های مختلف نظیر Google و Doubleclick می باشد که به راحتی با استفاده از آن ها ردیابی شما حتی در صورت استفاده از وی پی ان نیز امکان پذیر می گردد. قطعا شما می توانید با استفاده از یک نرم افزار ضد تروجان تمامی این کوکی ها را حذف نمایید ولی باید بگوییم که به همان سرعت که حذف می شوند به همان سرعت نیز شبیه سازی می شوند.

علاوه بر این موارد بسیاری از مرورگرها یک روش مرور اختصاصی و ایمن را ارائه می نمایند که به نام های مختلف شناخته می شوند، نظیر Private window در مرورگر فایر فاکس و Incognito Window در مرورگر کروم. با ورود به این بخش مرورگر شما یک صفحه ی جداگانه برای شما ایجاد می نماید و هیچ یک از تاریخچه های مربوط به آدرس صفحات شما را ذخیره نمی کند. هیچگونه شناسایی در این مرورگر برای شما وجود ندارد ولی می توانید هنوز آدرس ایمیلتان را با استفاده از یک آی پی مشخص ارسال نمایید. در این حالت بهتر است تا از یک مرورگر خاص برای حفظ حریم خصوصی خود استفاده نمایید، نه اینکه با ایجاد یک فضای امنیتی دروغین یک حالت خصوصی را در مرورگر خود ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید : یک ایمیل معتبر می خواهم

به منظور اجرای این شرایط و محیط امنیتی در ابتدا سری به مرورگر Tor بزنید، این مرورگر به نحوی طراحی شده است که کاربر ناشناس آنلاین با ارسال اطلاعات به چندین سرور ناشناس دیگر پیش از رسیدن به مقصد اطلاع رسانی می نماید. این مرورگر با نام مسیر پیازی شناخته می شود که مانند یک پیاز دارای چندین لایه ی مختلف می باشد و اطلاعات مربوط به کاربر را از طریق چند سرور انتقال می دهد. این مرورگر یک استراتژی موفق دارد که توسط آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی ایالات متحده برای امنیت ارتباطات در اواسط سال 1990 توسعه داده شد.

ترکیبی از یک وی پی ان همراه با Tor برای ناشناس شدن در محیط مجازی بسیار کارآمد می باشد. اساسا سرورهای این وی پی ان به منظور شناسایی گره خروج از مرورگر Tor و عدم ارسال آن به سرور اصلی سبب نا شناس ماندن آی پی آدرس شما می گردد.

ایمیل ناشناس

قدم سوم: از یک ایمیل ناشناس استفاده کنید

اکنون شما با استفاده از یک وی پی ان IP آدرس خود را پنهان کرده اید و از یک مرورگر خصوصی به نام Tor استفاده می کنید و هدف شما این است که ایمیل خود را ارسال نمایید. این موضوع نشان دهنده ی یک چالش جدید می باشد، به طوری که اگر کاربران در صفحه ی جیمیل و هاتمیل خود وارد شوند، هیچ نشانی از فرد ارسال کننده ی ایمیل مشاهده نخواهند کرد و اطلاعات فرد نامعلوم می باشد. شما در اصل، در دو مرحله ی نخست پایه ریزی این مرحله را انجام داده اید.

در اصل هدف شما باید استفاده از یک حساب ایمیل یک بار مصرف باشد. یکی دیگر از روش های انجام کار این است که یک حساب کاربری دیگر را با استفاده از ارائه دهندگان اصلی سرویس راه اندازی نمایید. ولی موردی که ممکن است سبب گردد تا شما به این سیستم شک کنید، درخواست شماره تماس می باشد تا بتوانید حساب کاربری خود را تایید نمایید. راه حل این موضوع نیز این است که سن خود را پایین تر از 15 سال معرفی نمایید تا وارد کردن شماره تماس برای شما اختیاری شود.

روش دیگر این است، از یک سرویس ایمیل که به حریم خصوصی شما اختصاص دارد، با استفاده از یک ایمیل یک بار مصرف و موقت، وارد شوید. برخی از نمونه های این ایمیل ها می توان به Nada, Temp Mail, and Guerilla Mail اشاره کرد. این سرویس ها برای شما یک ایمیل ارسال می کند که آدرس آن کاملا نا مشخص می باشد. این سری از ایمیل ها اغلب در مواردی استفاده می شوند که افراد نیاز دارند تا ایمیلی نظیر یک ایمیل تجاری ارسال کنند ولی نمی خواهند اسپم به ایمیل آن ها راه پیدا کند.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: techradar

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه ساخت یک ایمیل ناشناس موقتی و بدون نام تنها در 3 مرحله

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *