شناسه ی تشخیص چهره‌ ی آیفون 10 یا همان Face ID می تواند در شرایط اضطراری غیر فعال شود

Face ID

سوالات زیادی وجود دارد درباره ی Face ID و ویژگی امنیتی جدید آن که بر روی آیفون 10 استفاده شده است برای مثال یکی از سوالاتی که وجود داشت این بود که گوشی اسکن چهره ی کاربر را چگونه ذخیره می کند؟ و شیوه ی کار کردن آن چگونه است؟ سوالات موجود تنها وقتی پاسخ داده می شود که گوشی دست کاربران قرار بگیرد و با آن کار کنند.

نگرانی ای که در حال حاضر بین کاربران وجود دارد این است که اگر شما در حادثه ای مجروح شدید با نشان دادن چهره ی کاربر گوشی باز هم قفل خواهد ماند و نمی توان از گوشی استفاده کرد اما در مصاحبه ی اخیر TechCrunch، کریک فدریگی نشان داد که کاربران می توانند به سرعت در این مواقع سیستم Face ID را غیرفعال کنند و از گوشی استفاده نمایند.

طبق گفته فدریگی، “در گوشی های قدیمی تر اپل، این توالی که 5 بار بر روی دکمه power کلیک کنید تا صفحه ی وارد کردن رمز عبور برای این گوشی نشان داده شود، تغییر کرده و در گوشی های جدیدتر مانند آیفون 8 و آیفون X، اگر شما دکمه های جانبی را در هر دو طرف در دست بگیرید و چند ثانیه نگه دارید باعث می شود که سیستم Face ID را غیر فعال کند. بنابراین، اگر شما در حالت اضطراری بودید که دزد از شما خواسته بود گوشی را تحویل دهید، فقط می توانید به جیب دست بزنید و با فشار دکمه های کناری Face ID را غیرفعال کنید. این امر در مورد آیفون 8 برای غیرفعال کردن Touch ID انجام می شود.

در حال حاضر که گوشی های جدید اپل به بازار آمده است به نظر می رسد که کاربرها اطمینان زیادی به این ویژگی جدید اپل ندارند و شایعاتی نیز در مورد به سرقت رفتن اطلاعات مربوط به اسکن چهره نیز وجود دارد.

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  دلیل محدودیت فیس آیدی آیفون 10 در خریدهای ترکیبی

نظرات در مورد : شناسه ی تشخیص چهره‌ ی آیفون 10 یا همان Face ID می تواند در شرایط اضطراری غیر فعال شود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *