کمپانی اپل از قابلیت “Face ID” برای تامین امنیت آیفون X استفاده کرد

Face ID

اپل امروز تایید کرد که آیفون X دارای فناوری تشخیص چهره یا Face ID است که وابسته به سیستم جدید دوربین تشخیص عمق این گوشی می باشد. دوربین سلفی آیفون 10شامل یک دوربین مادون قرمز، پروژکتور نقطه ای و سنسور مجاورت می باشد.

ویژگی منحصر به فردی که Face ID دارد این است که در شرایط نور کم نیز می تواند تشخیص چهره دهد و طبق گفته اپل این تنها یک شایعه است که گوشی با استفاده از صورت یکی دیگر نیز باز شود و احتمال آن، یک در یک میلیون است، مگر اینکه شما دوقلوی همسان باشید که طبق گفته اپل، اگر شما یک دوقلو همسان دارید بهتر است از کد امنیتی استفاده کنید.

هر بار که شما به گوشی خود نگاه می کنید، چهره شما توسط گوشی تشخیص داده می شود. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد که قفل دستگاهشان را به سادگی با نگاه کردن به گوشی و با کشیدن یک انگشت روی صفحه ی آن باز کنند.

Face IDاین دستگاه دارای یک پردازنده ی پر قدرت ساخته شده برای انجام عملیات سنگین محاسباتی مورد نیاز برای پردازش چهره کاربران است و این اجازه را به گوشی می دهد تا آیفون X برای ذخیره سازی چهره ی شخص و افزایش امنیت توانا باشد.

این دستگاه همچنین برای تغییرایت مانند تغییر رنگ مو، رشد ریش و یا گذاشتن عینک نیز برنامه ریزی شده است و می تواند چهره را حتی همراه با این تغییرات شناسایی کند.

ویژگی Face ID با Apple Pay همکاری خواهد کرد و همچنین دارای پشتیبانی شخص ثالث است و توسعه دهندگان اپل می باشد.

این قابلیت برای اولین بار در گوشی های آیفون قرار داده شده است که باید به طور عملی مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوان میزان صحت ادعاهای اپل را در مورد این قابلیت سنجید.

به طور کلی، امنیت در گوشی های آیفون تاکنون بسایر بالا بوده و خیلی از طرفداران این گوشی ها به میزان امنیت آیفون اطمینان دارند. امیدواریم تمامی ادعاهای اپل در مورد این قابلیت صحیح باشد.

مشخصات آیفون 8 را نیز بررسی نمایید و در ادامه با زوم تک همراه باشید….

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  نحوه ساخت یک آهنگ زنگ رایگان بر روی آیفون

نظرات در مورد : کمپانی اپل از قابلیت “Face ID” برای تامین امنیت آیفون X استفاده کرد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *