هشدار گوگل در رابطه با نقص امنیتی اندروید

android-malware

هشدار گوگل در رابطه با نقص امنیتی اندروید:زنگ خطر یک بار دیگر برای امنیت سیستم عامل اندروید به صدا در آمد.

بنابر گزارش فوربس (Forbes) کارشناس امنیتی گوگل، این شرکت بخاطر مشکل امنیتی ایجاد شده در قسمت مرورگر اینترنتی (Web View) نسخه ی 4.3 و نسخه های قبل آن قصد دارد نسخه های بروز شده ی این سیستم عامل را آماده و ارائه کند.

Android-Update1

مرورگر اینترنتی (  Web View)  به عنوان یک جزء اساسی و کلیدی سیستم عامل اندروید به حساب می آید که به سایر برنامه ها و نرم افزار ها اجازه می دهد تا از اینترنت استفاده کرده و اطلاعات لازم را دریافت و ارسال کند. خطر امنیتی گفته شده زمانی رخ می دهد که شما از این طریق از برنامه های RSS خوان استفاده می کنید و بدون اینکه نیاز باشد از نرم افزار مربوطه خارج شوید یک فرم ثبت نامی را در جایی پر می کنید. در این هنگام هکر ها می توانند از این فرصت ایجاد شده به سیستم اندرویدی شما نفوذ و اقدام به خرابکاری و دستکاری اطلاعاتتان کرده و دستگاه اندرویدی شما را آلوده کنند.

Android

در سیستم عامل اندروید نسخه ی  4.4 (KitKat) این مشکل با بهره گیری از مرروگر کروم که بنابه گفته ی گوگل از امنیت بالاتری نسبت به WbView برخوردار است حل شده است. و در نسخه ی 5.0 (Lollipop) گوگل از بروز رسانی کلی سیستم عامل و رفع مشکلات به وجود آمده خبر داد و گفت بسته های ترکیبی امنیتی برای این سیستم عامل به طور منظم در Google Play گذاشته خواهند شد.

به نظر می رسد شرکت گوگل در حال متمرکز ساختن تلاش های خود برای پرداختن به مسائل امنیتی WebView برای حل مشکلات به وجود آمده و  ارتقاء امنیتی سیستم عامل اندروید می باشد. و دلیل این امر هم امنیت بسیار پایین این سیستم عامل در مقایسه با سیستم عامل شرکت اپل (IOS) می باشد . بله درست است که سیستم عامل اندروید ارزان بوده و بر روی اکثر گوشی های موجود در بازار نصب شده است ولی الگو های امنیتی بکار گرفته شده در برخی از بخش های این سیستم عامل باعث ایجاد نقاط ضعف در آن شده اند که امیدواریم به زودی حل شوند.

بیشتر بخوانید  رفع خطای هیچ برنامه ای برای باز کردن URL در اندروید یافت نشد: 7 روش برتر

منبع : زوم تک ، Pc world

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : هشدار گوگل در رابطه با نقص امنیتی اندروید

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *