دردسری که قابلیت رمزگذاری Android Lollipop به دنبال دارد

ZOOMTECH.IR-Android Lollipop

دردسری که قابلیت رمزگذاری Android Lollipop به دنبال دارد : یکی از امکانات بسیار کاربردی Android Lollipop 5.0 قابلیت رمزگذاری است. با رمزگذاری شما می توانید تمام اطلاعاتتان را پنهان کنید و فقط در صورت باز کردن قفل گوشی با استفاده از گذرواژه ی مخصوص می توانید آن ها را ببینید. بدین ترتیب اگر کسی رمز را نداشته باشد حتی با دسترسی به مموری هم نمی تواند از اطلاعات شما استفاده کند.

این قابلیت برای دیوایس هایی که با Lollipop به روز شده اند (مانند Nexus 5) به طور پیش فرض در حالت غیر فعال قرار دارد و باید به طور جداگانه فعال شود اما برای Nexus 6 و Nexus 9 به طور خودکار فعال است و نمی توان آن را حذف کرد. متاسفانه این روش بهترین ایده نیست زیرا همان طور که تحقیقات AnandTech نشان داده است رمزگذاری یک امتیاز منفی در اجراست.

AnandTech چند آزمایش روی Nexus 6 استاندارد و یک ورژن خاص موتورولا با رمزگذاری غیرفعال انجام داد. در هر تست Nexus 6 با رمزگذاری غیرفعال به میزان قابل توجهی سریع تر از مدل استاندارد عمل می کرد. این آزمایش با Nexus 5 تکرار شد (با توجه به اینکه در تنظیمات Nexus 5 امکان غیرفعال کردن رمزگذاری وجود دارد) . حتی در Nexus 5 نیز همان اتفاق افتاد و کارایی آن پس از فعال کردن حالت رمزی افت شدیدی پیدا کرد.

قضاوت ها هم چنان ادامه دارد و بحث اصلی بر سر مزیت های این مشخصه است که به قرار دادن رمز قفل روی گوشی بستگی دارد و بدون آن بی معناست. با این وجود امتیاز منفی کاهش کارایی مد نظر هیچ کاربری نیست و شما تا هنگامی که این مشخصه را روی دیوایس خود داشته باشید با این مشکل مواجه خواهید بود و متاسفانه در بعضی موارد هیچ راه فراری هم وجود ندارد. با اینکه نیت سازندگان خیر بوده است اما گوگل باید در مورد اجرای این قابلیت اندکی بازنگری کند.

منبع : Gsmarena

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  اندروید 5 Lollipop با ورژن جدید اپلیکیشن Here خوشمزه تر می شود!

نظرات در مورد : دردسری که قابلیت رمزگذاری Android Lollipop به دنبال دارد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *