پادویش

بهترین راهکارها برای خانه تکانی بدون دردسر

بهترین راهکارها برای خانه تکانی بدون دردسر

بهترین راهکارها برای خانه تکانی بدون دردسر : با نزدیک شدن به ایام نوروز تمیز کردن خانه و خانه تکانی از اصلی ترین دغدغه خانم ها به شمار می رود و آن ها سعی می کنند تا هر چه سریع تر خانه هایشان را تمیز کنند و برای لحظه تحویل سال جدید خود را آماده میکنند. اگر کمی واقع بینانه تر نگاه کنیم گاهی برخی از ما این موضوع را خیلی سخت می گیریم و آنقدر به خودمان فشار می آوریم که تا اخرین لحظه های باقی مانده به سال تحویل نگران خانه تکانی مان هستیم. اما لازم است بدانید که تمیز بودن خانه می تواند ما را از زندگی مان راضی نگه دارد و همچین برایمان لذت بخش نیز تلقی شود. در هر صورت هنوز تا پایان سال وقت باقیست و اگر میخواهید سریع ترین راهکار را برای خانه تکانی انتخاب کنید با زوم تک همراه شوید…

فرادرس

نحوه ی خانه تکانی سریع و بدون دردسر

اولین کاری که شما باید انجام بدهید برنامه ریزی است؛ استفاده از برنامه ریزی موجب می شود تا شما کارهایتان را در روزهای اخر سال با سختی کمتری انجام بدهید و البته از مواردی چون کمردرد و پادرد نیز به دور باشید. گام های را در ادامه مشاهده می کنید که اگر به همین روال خانه تکانی را پشت سر بگذارید قطعا سریع تر و بدون دردسر آن را به اتمام خواهید رساند.

گام اول : تفکیک سازی کشوها و کمدها ) اولین گام سر زدن به کشوها، کمدها، دراورها و گنجه های اتاقها می باشند. سعی کنید هر چیزی را که برایتان غیر قابل استفاده است و نیازی به آن ندارید جدا کنید. اقلامی را که افراد دیگری می توانند استفاده کنند به خیریه ها یا دیوارهای مهربانی هدیه کنید و با این کار افراد دیگری را شاد کنید اما اگر اصلا غیر قابل استفاده هستند بهتر است به سطل زباله انتقال بدهید.

اگر تصمیم دارید کشوها آنقدر تمیز و مرتب شوند که در یک چشم به هم زدن هر چیزی را که می خواهید پیدا کنید بهتر است یک جعبه تقسیم بسازید که با جعبه های پارچه ی و مقوایی این کار شدنی است . سپس وسایل را به صورت تفکیک شده در هر قسمت بچینید.

در این مرحله باید به انباری یا بالکن نیز بروید و به یاد داشته باشید از مهم ترین مواردی که میتواند به عنوان گام اصلی برایتان تلقی گردد بخشیدن وسایل بدون استفاده است.

تفکیک سازی کشوها و کمدها

چرا خانه تکانی کنیم؟

قبل از اینکه به سراغ گام دوم برویم بهتر است به سوال فوق پاسخ بدهیم؟ قطعا خانه تکانی در شاد کردن روحیه ما و همچنین لذت بردن از زندگی مان تاثیر گذار است. هیچ کدام از ما تقریبا دوست داریم در فضای قرار داشته باشیم که شلوغ باشد و به قول معروف شلخته بودن از نظر ما یک نقطه ضعف به شمار می رود.

گام دوم ویترین ها) هر چیزی که جلوی دید است جزئی از ویترین ها به شمار می رود. شما در روز دوم باید به سراغ ویترین ها بروید و موارد شستنی را بشویید و گرد و غبار را به خوبی از آن ها پاک کنید تا در ویترین شما جلوه ی درخشان بودنشان نمایان گردد. لوسترها را نیز فراموش نکنید و از پنبه و مواد شوینده مناسب برای این مورد استفاده کنید. پس از اینکه لوسترهایتان را تمیز کنید خانه تان از قبل نیز روشن تر خواهد شد. اجازه ندهید هیچ گردوغباری در این قسمتها باقی بماند و زحمت شما هدر رود.

لینک مرتبط : آشنایی با طرز تمیز کردن ظروف نقره

ویترین ها

خانه تکانی عید

گام سوم اشپزخانه) هر چقدر که ما بخواهیم از قسمت های مختلف خانه مان به راحتی بگذاریم نمی توان اینکار را برای آشپزخانه انجام داد. برای همه ی ما مهم است که آشپزخانه ی فوق العاده تمیز داشته باشیم و با وسواس زیادی به چربی ها و لک های آشپزخانه مان نگاه می کنیم.

سعی کنید تمیز کردن آشپزخانه را در چندین مرحله پشت سر بگذارید. مثلا مرحله ی اول را برای تمیز کردن کشوهای که در آشپزخانه وجود دارد و کابینت ها بگذارید و بعد به سراغ تمیز کردن یخچال و فریزر نیز بروید فراموش نکنید برای کشوها میتوانید از همان روش تقسیم بندی که در قسمت فوق ذکر کرده ایم استفاده کنید.

دور ریختی ها را انتخاب کنید که با نگاه کردن به تاریخ انقضای آن ها خیلی سریع شما می توانید این جداسازی را انجام بدهید. سپس طبقات مختلف را تمیز کرده و توصیه ما این است که چون این مراحل کمی دشوار هستند شما از افراد دیگر خانواده نیز کمک بگیرید. هر جایی که حس می کنید مواد دورریختی و زباله وجود دارد را چک کنید تا مبادا چیزی از چشم مان شما مخفی بماند.

خانه تکانی عید

خانه تکانی نوروز

گام چهارم دکوراسیون) چهارمین مرحله در خانه تکانی نوروز تغییر دادن دکوراسیون است که البته نباید از تاثیرپذیری مثبت آن در روحیه تان نیز غافل شوید. اگر فکر می کنید برخی از اقلام منزل شما در جای مناسبی قرار نگرفته اند یا اینکه بد چیده شده اند پس تغییر دکوراسیون لازم است. همین حالا دست بکار شوید و تغییر دکوراسیون را شروع کنید.

این مرحله را نیز به تنهایی انجام ندهید چون نیاز به انرژی زیادی داشته است و کمک گرفتن از دیگر اعضای خانواده برای شما بسیار لازم و ضروری به شمار می رود. پیشنهاد ما این است که روز جمعه اینکار را انجام بدهید که همسر و فرزندان نیز کمک تان کنند.

گام پنجم حمام و دستشویی) این مرحله دیگر مثل مراحل قبلی نیست که برایتان خسته کننده باشد و کافی ست مثل یک سرگرمی به آن نگاه کنید و برای شروع دور ریختنی ها را انتخاب کرده و از شر آن ها رها شوید. سپس با جرمگیر و اسکاچ نرم دیوارها و کف را به خوبی تمیز کنید و در پایان حتما از اسپری برای تمیز کردن شیرآلات استفاده کنید تا به خوبی برق بزنند.

لینک مرتبط : چطور سردوشی‌های گرفته را تمیز کنیم؟

حمام و دستشویی

آخرین گام خانه تکانی

ششمین گام که آخرین محسوب می شود را برای گردگیری نهایی و جارو کردن اختصاص بدهید چون نیاز است که پس از این مرحله حتما یک استراحت کامل را داشته باشید. اگر موفق شوید تمامی مراحل را پشت سر بگذارید در پایان با خانه ی روبرو می شوید که بسیار تمیز است و شما از دیدن آن لذت می برید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بهترین راهکارها برای خانه تکانی بدون دردسر

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *