پادویش

هفت علتی که چرا افراد تنبل بیشتر موفق می‌شوند؟

7 علتی که چرا افراد تنبل بیشتر موفق می‌شوند؟ آیا می دانستید که بیشتر افراد تنبل در دنیا به آدم های موفقی هم مبدل گشته اند؟

7 علتی که چرا افراد تنبل بیشتر موفق می‌شوند؟ آیا می دانستید که بیشتر افراد تنبل در دنیا به آدم های موفقی هم مبدل گشته اند؟ به گزارش مجله زوم تک به نقل از وبسایت lifehack، در وجود همه ی انسان ها در هر کجا که باشند خصلت تنبلی یا زیاد یا کم وجود دارد و  هیچ کس وجود ندارد که با قاطعیت بگوید هیچ وقت این حس را در خودش حس نکرده است. حس تنبلی در برخی از افراد زیاد، خیلی زیاد و گاهی کمتر است. در اغلب فرهنگ ها و سنت ها از خصلت تنبلی به عنوان یک عادت بد انسانی یاد می شود؛ بیشتر انسان ها هم از این خصلت به خوبی یاد نمی کنند. شاید به نظر شما اصلا این طور نباشد؛ اگر هم واقعا خصلت تنبلی بد نباشد، چطور؟ اگر همین خصلت تنبلی باعث پیشرفت بیشتر ما شود چی؟ به نظر بسیاری از افراد همین خصلت بد انسان ها گاها به پیشرفت و نبوغ مبذل می شود. در حقیقت هم این طور است؛ اکثر آدم های تنبل به موفقیت های بزرگی می رسند. تاریخ را شاهد می گیریم؛ برای مثال چارلز داروین ( که ما اور را به خاطر نظریه تکامل انسان ها یا فرگشت انسان ها ) به شدت آدم تنبلی بود. خانواده و معلم های مدرسه برای یاد دادن ریاضی و دستور زبان به او به ستوه آمده بودند. طبق گفته های باقی مانده، حاکی از خوابیدن وی حین کلاس هایش هستند. به نظر می رسذ او ماهیگیری و تیراندازی به کمان را به هر ورزشی ترجیح می داد و اینطور گفته شده است که او اغلب زمان کالجش را میخانه ها می گذارند. حتی وقتی که او وارد مباحث علوم شد، عجله ایی دست به کاری نمی زد و سال های زیادی را تنها صرف نوشتن موضوع خاصی می کرد.

فرادرس

نمونه ایی از دیگر افراد موفق تنبلی که می توانیم به شما بگوییم، وینستون چرچیل نخست وزیر بریتانیا بود که نقش به سزا و مهمی در جنگ دوم ایفا کرد. طبق گفته ها، نمرات وی به قدری بد و پایین بود که معلم هایش وی را نمرات وی را افتضاح می نامیدند؛ او بدترین عملکرد را در مدرسه داشت و هرگز دلش هم نمی خواست به کالج برای کسب مدارک عالی برود. وینسوت چرچیل هیچ وقت علاقه ایی به ورزش نشان نداد؛ گرچه ورزش مورد علاقه اش ساعت ها نشستن بر روی صندلی گهواره یی مورد علاقه اش شد. با وجود خصلت تنبلی اش، او موفق ترین نخست وزیر بریتانیا شد که نامش با تاریخ این کشور همیشه بر سر زبان ها می آید.

کارل مارکس یکی از دیگر تنبل ترین و شناخته شده ترین آدمای این لیست است. این فیلسوف و نظریه پرداز آلمانی در خانه مادرش زندگی می کرد؛ وضع مالی آن ها اصلا خوب نبود و مادر فقیرش باید برای او به سختی کار می کرد تا هزینه جشن های او را می داد. با وجود وضع بد اقتصادی شان، او هرگز و ابدا هیچ علاقه ایی به کار کردن و تامین امر و معاش هم نداشت. در عوض نظریه ها وی به کل دنیا را تغییر داد و دید جدیدی را به دنیا داد.

 

7 علتی که چرا افراد تنبل بیشتر موفق می‌شوند؟

خیلی خیلی از دیگر افراد نیز به گفته ی تاریخ تنبل بودند، اما از موفق ترین انسان هایی هستند که دنیا به خود دیده است؛ از مهم ترین و شناخته ترین آن ها می توان به انیشتن، نیوتون، پیکاسو، دیمیتری مندلیف شیمی دان معروف روسی و … خیلی های دیگر نام برد. با وجود خصلت تنبلی که در همه ی آن ها وجود داشت، همه ی آن ها توانستند موفق بشوند و موفقیت های باور نکردی دست پیدا کنند، تا نام خود را در تاریخ ماندگار کنند. وجود چنین افراد این حقیقت را به همه ی افراد ثابت می کنند که چنین افرادی نیز می توانند به موفقیت های باور نکردنی دست پیدا کنند. به نظر می رسد، تنبلی هم مانند زرنگی می تواند برگ برنده و مزیت برای بسیاری از افرا باشد که کمتر کسی به آن توجه کرده است. در ادامه به چند دلیلی که چرا افراد تبنل بیشتر موفق می شوند، اشاره کرده ایم. با ما در زوم تک همراه باشید و نظرات تان را با به اشتراک بگذارید.

 

افراد تنبل مبتکر هستند

این موضوع ثابت شده است که بسیاری از افراد تنبل در مواجهه با سروسامان دادن کارهایشان بسیاری می توانند مبتکر و خلاق باشند. آن ها وقت خود را بر روی چیزهای غیر ضروری هدر نمی کنند و مستقیم سر کار اصلی می روند. یک کارمند تنبل همیشه راهی برای خودکارسازی و بهینه سازی همه پروسه های تکراری شغلش پیدا می کند. به نظر می رسد که برای یک فرد تنبل هیچ چز از خسته تر کننده و اذیت کننده تر از انجام کارهای تکراری روزمره نیست!

رمز موفقیت افراد تنبل این است که همیشه سعی می کنند که زندگی را برای خود راحت تر کنند. افراد تنبلی که از حفر زمین با زور دست هایشان و بیل خسته و به ستوه آمده بودند، تصمیم گرفتن برای همیشه ماشین های حفاری را به وجود آورند؛ چراکه دیگر نیاز نبود خود را به زحمت بیاندازند. تمیز کردن خانه برای همیشه؟ تنبل ها جاروبرقی را به وجود آورند تا دیگر کسی برای جارو کشیدن خم نشود. چه کسی می داند!! شاید همین افراد مبتکر تنبل بودند که نوآوری ها به ظاهر ساده امروزی را برای ما به وجود آوردند.

 

آن ها کارآفرین هستند

اغلب آدم های تنبل کارآفرین هستند. آن ها ایده ها و پروژه های بسیاری در ذهن خود دارند؛ زیر ذهن آن ها با فکرهای زیاد و مسئولیت های سنگین پر نشده است. آن ها در دسته های مختلفی کار می کنند. برای آن ها مهم است که پروسه کار نکردن نباید کسل کننده و خست کننده باشد و در پایانه موفقیت کار باید تضمین شده باشد.

‎آن ها می دانند که چه زمانی باید استراحت کنند

شاید مهم ترین که باید دانسته شود این است که چه زمانی باید استراحت کنیم. هر چه کارهای بیشتری را انجام بدهیم؛ برای انجام کارهای بزرگ انرژی کمتری را در خود خواهیم داشت. کسانی که خود را در معرض کارهای سنگین و فشارهای روانی قرار می دهند، زودتر پیر می شوند؛ در این صورت ذهن آن ها زودتر به زوال می رود. علاوه بر آن، برخی از دانشمندان بر این باورند که اگر از افرادی هستید که دیر به خواب می روید و از آن طرف زود هم برای انجام ورزش و تمرین روزانه در صبح بیدار می شوید؛ این کار تاثیر مخرب فجیعی بر روی ذهن و سلامت جسمی تان می گذارد، بخصوص زمانی که شما به سن 40 سالگی نزدیک بشوید. گاهی بد نیست مثل افراد تنبل، تنبل شوید، ریلکس کنید و تنبل هم بمانید.

 

آن ها بیشتر ریلکس هستند

افراد تنبل در هر چیزی عجله نمی کنند و از یک چیز به چیز دیگری نمی پرند. آن ها برای هر چیزی زمان می خرند از پس از انجام یک موضوع به سراغ دیگر موضوع می روند. در حالیکه بسیاری از افراد حین انجام چیزی، حواسشان خواه یا ناخواه پرت چیز دیگری می شود، نمی توانند بر روی به پایان رساندن موضوعی تمرکز کنند که در نهایت آن ها را مضطرب می کند. تهعد داشتن به انجام رساندن یک کار به خوبی، چیزی است که اغلب آدم های تنبل به آن اعتقاد دارند؛ پس کمتر نگران چیزی می شوند و معمولا به آرامی کار را خود به اتمام می رسانند.

آن اهداف خود را می دانند

افراد تنبل می دانند که چطور باید اهدافشان را الویت بندی کنند و بر روی اهداف شان تمرکز کنند، نه اینکه بخواهند بر روی اهداف تحمیل شده ی دیگران وقت خود را تلف کنند. یکی از بهترین خصلت های آدم تنبل این است که کمتر بها و توجه ایی به الویت بندی دیگر افراد می دهند؛ در عوض به الویت های خودشان بیشترین اهمیت را همیشه می دهند. بخاطر همین، آن ها زمان کمتری را برای دستیابی به این موفقیت ها صرف می کنند و زمان بیشتری برای ریلکس کردن دارند.

 

افراد تنبل اغلب باهوش هستند

در واقع تنبلی در محل کار نیازمند ذهن بزرگی است. شما برای انجام ندادن وظایف و کارها برای مدت زمانی، باید راه هایی را بیابید و در آن طرف، وظایف را بعدا در زمانی دیگر انجام بدهید. کامندان یا باهوش هستند یا اینکه باید احمق باشند. اگر شما هم تنبل هستید و هم باهوش هستید، احتمالا شما باید کارآمدترین کارمندی باشید که در شرکت شما وجود دارد.

آن ها از هر تکنولوژی ایی استفاده می کنند که تنبل بمانند

در زمانی که ما هستیم، بسیاری از برنامه ها، اپلیکیشن ها و گجت ها وجود دارند که به افراد این فرصت را می دهند که کارهایشان در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهند. افراد تنبل همه ی آن ها را به خوبی می شناسند و برای انجام کارهایشان 2 برابر سریع تر از بهترین و کارآمدترین ها استفاده می کنند.  برای مثال اگر آن ها بر روی یک داکیومنت کار می کنند، آن ها سند را نمی نویسند تا که آن سند را بعدا برای وکیل، ویراستار، مدیر و دیگر افراد برای بررسی آن سند بفرستند. برای آن ها انجام این کارها زمان زیادی را شامل می شود. آن ها فقط یک سند/ داکیومنت گوگل می سازند و سپس اجازه دسترسی به دیگر افراد را می دهند تا صلاحیت یا عدم صلاحیت برای انجام ویرایشی هایی را بر روی آن متن مورد بررسی قرار بدهند. این کار، پروسه کار را خیلی ساده تر و راحت تر می کند، از هدررفت زمان زیادی جلوگیری می کنند و این اجازه را به آن ها می دهد، برای زمان باقی مانده روز به تنبلی و خستگی شان بپردازند.

آرنولد لادویگ (Arnold Ludwig) پروفسور آمریکایی در یک تحقیق که بر روی 1000 نفر صورت گرفت به این نتیجه دست پیدا کرد که اغلب این افراد به موفقیت های بسیاری  پیدا کرده اند. وی به این نتیجه رسید که علاوه بر هوش و ذکاوت ذاتی ایی که این افراد داشتند، شما باید باید قادر باشید که زمان هایی  را  اتلاف کنید. اتلاف وقت؟ شاید گفتن این مورد برای قرن ها پارادوکس بوده است و به مذاق هر فرهنگی خوش نیاید. گرچه، حتی انیشتن هم گفته بود که بی حوصلگی یک ابزار قدرت مند برای توسعه قدرت تصور و خلاقیت انسان ها است.

 

هر تغییری که همیشه می خواستید را همین الان پیاده کنید

7 علتی که چرا افراد تنبل بیشتر موفق می‌شوند؟ اگر در خانه کار می کنید یا زمان زیادی را پس از انجام کار های شخصی تان دارید، به نظر وقت آن رسیده است که بر روی هدف هایتان کمی فکر کنید و برای به واقعیت رساندن آن ها زمان و زحمت بکشید. از خصلت تنبلی تان بهترین سود را ببرید و آن را برگ برنده ی خود بکنید.

بیشتر  بخوانید: چگونه میلیاردر شویم ؟

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : هفت علتی که چرا افراد تنبل بیشتر موفق می‌شوند؟

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *