زندگی بعد از زمین در کره ای دیگر

زندگی سالم در زمین یکی از آرزو های همیشگی بشر بوده و خواهد بود. انسان ها و موجودات می کوشند تا بهترین ها را در این کره خاکی برای خود به ارمغان بیاورند. ولی این امکان همیشه برای همه وجود ندارد. بشر از انسان نخست تا حالا که تکنولوژی پیشرفت نموده همیشه خود را به چالش کشیده تا بتواند زندگی سالمی داشته باشد. ولی از قدیم هم که بگذریم انسان واقعا امروزه نسبت به دهه های قبل کم تر می تواند در تکاپوی راهکار های سالم و صحیح برای زندگی خود باشد. چون گرمی هوا ، گاز های گلخانه ای ، آلودگی هوا و بسیار از عوامل مخرب زای دیگر زندگی سالم را برای بشر دشوار تر ساخته اند. ولی ما که جز این کره خاکی جایی دیگر برای حیات نداریم پس مجبوریم با آن کنار آمده و اگر بخواهیم سالم زیست کنیم باید به فکر کاهش عوامل مخرب زا باشیم.

با این حال دانشمندان حدس زده اند که اگر با این روند پیش برویم بعد از چند هزار سال دیگر زمین نمی تواند میزبان موجودات خود باشد و این عاملی فاجعه بار است. زمان هایی می گفتند که مریخ جایی است که اگر انتقضای زمین فرا برسد انسان ها می توانند در آن زندگی کنند که این یک راهکار عملی بود. ولی چون این کره ، خاکی بیش نبوده و آب های آنجا به شکل یخ بود کمی فکر دانشمندان را به خود مشغول کرده بود.

ولی به تازگی ها فضا نوردان توانسته اند کره ای را در منظومه شمسی پیدا کنند که شرایط آب و هوا و حیاتی این کره مشابه زمین بوده و تفاوت نسبتا کمی با محل زندگی ما دارد. تلسکوپ فضایی James webb که به تازگی توسط دانشمندان به فضا فرستاده شده است. توانسته کره ای را پیدا نماید که سابقه ی این کره به 4.5 میلیارد سال می رسد. حال انتظار ها از این می رود که اگر زندگی در کره زمین برای بشر سخت شد ، انسان ها بتوانند به این کره ی جدید مهاجرت نموده و به زندگی خویش ادامه دهند.

به نظر شما آیا میتوان به این مسئله امیدوار بوده و زندگی را در کره جدید شروع نمود؟

بیشتر بخوانید  آیا زمین در 12 بهمن نابود می شود؟

منبع : CNN

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : زندگی بعد از زمین در کره ای دیگر

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *