علت مرگ نازنین دیهیمی چه بود ؟

علت مرگ نازنین دیهیمی

علت مرگ نازنین دیهیمی : نازنین دیهیمی یکی از روزنامه نگاران و مترجمان بود که 29 سال (زاده سال 1367) داشت . او در تاریخ شنبه 21 آبان ماه دار فانی را وداع گفت.او دختر خشایار دیهیمی بوده است که ترجمه آثار نویسندگان بزرگی مانند باربارا پارک،تام اسپارد و لوسی کرک وود را داشته است.نازنین دیهیمی ترجمه را از پدر آموخته بود و ترجمه را با انجام کارهای ادبیات نمایشی ، علوم انسانی و حوزه های ادبیات نوجوان ادامه داد.

برخی از آثار ترجمه وی می توان به : میک هارته این‌جا بود. باربارا پارک. تهران: ماهی‏، ۱۳۸۸ – ترس و لرز. زد فرالیون. تهران: حوض نقره‏، ۱۳۹۰ – ازدواج مادرم و بدبختی‌ های دیگر. باربارا پارک. تهران: انتشارات ماهی، ‏‫۱۳۹۳  و … اشاره کرد.

چرا نازنین دیهیمی بازداشت شد؟

یکی از خبرگزاری های داخلی در مورد بازداشت نازنین دیهیمی می گوید که قبل از مرگش در سال 90 به علت اخلال در امنیت ملی و نظم عمومی به ۴ ماه حبس تعزیری و چهار ماه حبس تعلیقی بازداشت شده و سپس در سال 91 بعد از پایان رسیدن دوره محکومیت وی از زندان اوین آزاد شده است.

علت مرگ نازنین دیهیمی

نازنین دیهیمی فعال و زندانی سیاسی بوده است که علت مرگ وی مشکل تنفسی و حمله آسمی اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری عصر ایران به نقل از زوم تک افرادی مثل منیژه حکمت، مصطفی تاج‌زاده، هاشم بناپور، احمد پوری، مسعود باستانی، بهرام داوری (طراح و گرافیست) و برخی از هنرمندان و نویسندگان در مراسم تشیع پیکر نازنین دیهیمی حضور داشته اند.مادر نازنین دیهیمی (رویا رضوانی) با تشکر از ابزارهمدری جامعه هنری و ادبی گفته است که دوست داشتیم در مراسم شادی دخترش نازنین دور یکدیگر باشیم ولی رسم روزگار این چنین بوده است.آنگونه که گفت شده است پدر نازنین دیهیمی به علت تالم روحی شدید نتوانسته است در مراسم دخترش حضور داشته باشد.

نازننین دیهیمی در قطعه 9 بهشت زهرا به خاک سپرده شده است.

 در ادامه با زوم تک همراه شوید..
به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : علت مرگ نازنین دیهیمی چه بود ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *