پادویش

کوله پشتی مناسب برای دانش آموزان کدام است؟

پزشکان و متخصصان بر این باورند که افرادی که از کوله پشتی استفاده می کنند، به خصوص دانش آموزان، 40 درصد بیشتر از سایر افراد در معرض خطر کمر درد و افتادگی شانه هستند.

بنابراین پیشنهاد به تولید کوله پشتی اوگانیک داشته که هم ظاهری زیبا دارد و هم برای سلامتی مناسب تر هستند. این کیف ها باید کاملا در پشت قرار بگیرند و اگر محل تکیه آن ها کمر باشد در دراز مدت با فشار بر کمر باعث تغییر در شکل مهره های کمری شده و گودی کمر از افزایش می دهد که به دنبال آن فشار زوی مهره های گردن نیز زیاد شده و فرد دچار گودی گردن نیز می گردد.

کوله پشتیجنس این کوله پشتی های باید از چرم یا برزنت باشد تا هم استحکام خوبی داشته باشد و هم محتویات داخل کیف را نگه دارد و در نهایت فشار کمتری به بدن وارد کند. در انتخاب کیف کوله پشتی باید شرایط فیزیکی و قد دانش آموزان را مد نظر قرار داده و کیفی منتاسب با جثه آن ها خریداری کنید.

توجه داشته باشید کیف باید سه سانتی متر بالاتر از کمر قرار گیرد و بندهای آن باید کوله پشتی را در قسمت پشتی قرار دهند تا فشار روی کمر نباشد. همچنین باید دارای دو بند محکم و پهن و ضخیم داشته تا وزن کوله پشتی توسط بندهای نازکی به بدن انتقال نیابد از آن جا که بندها روی سر شانه قرار می‌ گیرند اگر بندهای نازک با فشار زیاد در این ناحیه باشند اعصاب و عروقی که از این ناحیه به اندام های فوقانی می روند تحت تاثیر قرار گرفته باعث درد و یا بی حسی در دست ها و گردن می شود.

همچنین باید به دانش آموزان گفت که حتما این بندها را دو طرفه استفاده کنند و از ایجاد فشار بر روی یک شانه خودداری کنند. علاوه بر این ها کوله پشتی هایی که دارای جیب هایی در سراسر خود هستند امکان توزیع وسایل در کلیه قسمت ها را ایجاد کرده به طوری که وزن کوله پشتی در کل پشت پخش شده و فقط به یک نقطه فشار نمی آورد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : کوله پشتی مناسب برای دانش آموزان کدام است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *