پادویش

طرح مفهومی از جتی با سرعت ۱۲ برابر سرعت صوت

محقق کانادایی،Harles Bombardier،موفق به ارائه طرحی از مدل مفهومی یک جت مافوق صوت شده و ادعا کرده که این جت می تواند هشتصد مایل را در مدت زمانی در حدود یک ساعت بپیماید و به سرعتی ۱۰ برابر سرعت صوت دست پیدا کند.گفتنی است این جت Skreemr نام گرفته و می خواهد آسمان را به تسخیر خود دربیاورد.

jet (3)سرعت صوت فاصله‌ ای‌ است که یک موج صوتی در مدت زمان یک ثانیه در یک سیال می‌ پیماید و این سرعت تعیین می‌ کند که این موج در بازه مشخصی از زمان چه مسافتی را طی می‌ کند. در هوای خشک و در دمای ۲۰ درجه سانتی‌ گراد (۶۸ درجه فارنهایت)، سرعت صوت ۳۴۳٫۲ متر بر ثانیه (۱۱۲۶ فوت بر ثانیه)، ۱۲۳۶ کیلومتر بر ساعت (۷۶۸ مایل بر ساعت) یا به طور تقریبی، یک کیلومتر در سه ثانیه یا تقریبا یک مایل در پنج ثانیه است.
حال این جت پیشرفته که به چهار بال، دو موتور موشک و سیستم سوخت اکسیژن مایع مجهز شده قرار است تا به سرعت خارق العاده و شگفت انگیز ۱۲ هزار و ۲۳۱ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که چیزی حدود ۱۰ برابر سرعت صوت بشمار می آید.

jet (2)

jet (4)ورود به ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله مواردی است که از ویژگی های این جت به شمار می رود.این جت این قابلیت را دارد تا در هر پرواز ۷۵ مسافر را بین قاره های مختلف کره زمین و در مدت زمانی کوتاه جابه جا کند،اما مسافران فعلا باید رویای سفرهای مافوق صوت با این جت را در سر بپرورانند چون در حال حاضر این تکنولوژی و جت مافوق صوت در اهداف نظامی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت تا شاید در سال های آینده وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : خبرگزاری مهر

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : طرح مفهومی از جتی با سرعت ۱۲ برابر سرعت صوت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *