پادویش

با این 4 روش گوشی اندرویدی خود را سریع‌تر کنید

tricks-to-make-your-android-phone-faster

هیچ کس علاقه‌ای به داشتن یک گوشی کند ندارد؛ گاهی اما چاره‌ای نیست، یا فضای حافظه‌ی داخلی کم شده و یا سخت‌افزار گوشی قدیمی‌ شده و گوشی کند شده است. برای اینکه کمی گوشی خود را سریع‌ کنید، چهار روش سرویس و آسان پیدا کرده‌ایم که در مواردی تاثیر محسوسی بر سرعت عملکرد گوشی شما دارند.

 

  1. اَپ‌هایی که استفاده نمی‌کنید را پاک کنید!

tricks-to-make-your-android-phone-faster-2این موضوع را همه فراموش می‌کنیم؛ مثل اینست که نمی‌خواهیم قبول کنیم از یک اپلیکیشن استفاده نمی‌کنیم. صدای درون سر خود را نادیده بگیرید و بی‌پروا هر اپلیکیشی که یکی دو هفته از استفاده از آن گذشته را به راحتی حذف کنید. اگر هم وقتی دوباره آ ن را نیاز پیدا کردید، دوباره آن‌ها را نصب کنید اما برای فعلاً، بهترین کار حذف اپلیکیشن است. برای این کار، اپلیکیشن را بگیرید و درون مستطیلی که بالای صفحه‌ به نام Uninstall بیندازید.

2. Data اَپ‌ها را پاک کنید.

tricks-to-make-your-android-phone-faster-2با خالی کردن حافظه سرعت گوشی به طور محسوسی بیشتر می‌شود (برای یک اموزش کامل برای بدست آوردن حافظه‌ی بیشتر و در نتیجه سرعت بالاتر، این مطلب زوم تک را ببنید.) به همین دلیل اگر اپلیکیشنی هم هست که از آن به طور مداوم استفاده می‌کنید، پاک کردن cache آن هیچ ضرری ندارد. برای مثال SoundCloud به مرور زمان به حجم خود می‌افزاید در صورتی که یک سرویس پخش “آنلاین” موسیقی است و این حجم صرف شده بسیار بیهوده است. بهترین کار، رفتن به Settings و Apps، انتخاب آن نرم‌افزار و سپس Clear Data است. این اَپ‌ها “کش” کوچکی دارند اما دیتایی که تولید می‌کنند بیهوده و به راحتی قابل حذف است. (با این کار لاگین شما در این گونه اَپ‌ها هم از بین می‌رود که باز هم به دلیل اینکه دوباره می‌توان لاگین کرد، مشکل بزرگی نیست.)

3. کاهش میزان انیمیشن و گرافیک گوشی

tricks-to-make-your-android-phone-faster-2

یک راه خوب دیگر برای سریع‌تر کردن گوشی در هنگامی که دیگر راهی برایتان نمانده، کم کردن میزان انیمیشن و گرافیک اندروید است. (این روش برای افزایش سرعت ویندوز هم بکار می‌رود: ببنید +)

به About Phone در Settings بروید. سپس بر روی Build number هفت بار کلیک کنید تا یک حالت مخفی مختص توسعه دهنده‌ها فعال شود. در منویی که باز می‌شود (در بخش Drawing) می‌توان میزان انیمیشن به کار رفته در سیستم عامل اندروید را کاهش داد و در نتیجه سرعت بالاتری دریافت کرد.

پس از این کار سرعت بالاید کمی بالاتر برود (اگر کمی با مشکل مواجه شدید در حالت No Animation بهتر است مقیاس انیمیشن را به 0.5 تغییر دهید.) ؛ برای بیشتر افزایش سرعت و کاهش گرافیک‌ها، می‌توانید ویجت‌های Home Screen را حذف کنید و به جای یک والپیپر لایو از یک تصویر استفاده کنید.

4. آخرین شانس شما: ریست فکتوری

بهترین راه برای افزایش کاملاً محسوس سرعت گوشی، و احتمالاً دردناکترین آن‌ها، ریست فکتوری و حذف کامل هر چیزی که روی گوشی وجود دارد است. به Settings بروید و سپس وارد منوی Backup & reset وارد شوید. در پایین صفحه لیستی است از تمام چیزهایی که روی گوشی دارید که بهتر است به آن نگاهی انداخته و در صورت نیاز از آن‌ها بک‌آپ بگیرید. بک‌آپ از تماسها (از طریق خود اندروید) ممکن است و بک‌آپ فایل‌ها هم توسط نرم‌افزاری مثل Mobile Go اصلاً کار سختی نیست. بک آپ را که گرفتید، دکمه‎ی Reset Factory را فشار دهید.

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : با این 4 روش گوشی اندرویدی خود را سریع‌تر کنید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *