آموزش استخدام بهترین کارمندان در ایران

آموزش استخدام بهترین کارمندان در ایران

آموزش استخدام بهترین کارمندان در ایران : اگر شما هم از افرادی هستید که برای خودتان کسب و کار دارید یا اینکه شرکتی را راه اندازی نموده اید قطعا برایتان مهم است که بهترین کارمند را استخدام کنید. به هر حال قرار است شما اول هر ماه به کارمندان خود حقوقی را بدهید پس باید در انتخاب آن ها بسیار دقت کنید که کارشان را آنطور که مدنظر شماست انجام بدهند. البته توصیه ما به شما این است که پیش از هر اقدامی باید با ترفندهای آشنا شوید که به شما کمک می کنند تا کارمندان حرفه ی را استخدام نمایید. زوم تک را در ادامه این مطلب همراهی کنید.

استخدام کارمندان حرفه ای در ایران

1)اولین کاری که باید انجام بدهید انجام مشاورهای مناسب است. با توجه به اینکه هر فردی بهترین شغل برای خودش را از راه های قابل اعتماد و مشاوره بدست می آورد ،مدیران کارگزینی نیز نیاز دارند تا با واجدین شرایط مصاحبه کنند. معمولا فروشندگان از این طریق میتوانند مشتریان خودشان را بشناسند و البته برای پروسه استخدام نیز این روش کاربرد داشته است.

2)قطعا چنین اتفاقی نمی افتد که یک مشتری بالقوه بدون داشتن تماس با مدیر کارگزینی به عنوان یک داوطلب رسمی به شمار بیاید.البته در جلسه های استخدامی باید دقت بیش تری را به خرج بدهید و با وجود مشکلات باید به راه تان ادامه بدهید ولی تماس تلفنی این اجازه را به داوطلب می دهد که بدون داشتن هیچ گونه تعهدی نسبت به آن شغل دید حرفه ی تر بدست بیاورد. مسئول استخدام نیز این وظیفه را دارد که شخص را برای پذیرش رسمی اینکار متقاعد نماید.

استخدام کارمندان حرفه ای

3)یک شغل به معنی لیستی از مسئولیتهای عمومی ،مهارتها و تجربه ها نیست بلکه شغل کاری می باشد که یک شخص با توجه به مهارتها و تجربه های که داشته است آن را انجام میدهد. یک حرفه چیزی میباشد که شخص میتواند آن را بیاموزد تا ببیند آن چه را که انجام داده است درست است یا خیر. زمانی که مسئولین استخدام و مدیران کارگزینی نتوانند از شغل و حرفه چنین تعریفی داشته باشند تمامی داوطلبان بالقوه را قطعا از دست خواهند داد.

4)وقتی داوطلبی برای اولین بار تماس را برقرار میکند ،اولین معیار برای تغییر شغل او بالا رفتن حقوق او و دستمزدش است و اصلا شاید به این موضوع اهمیت نخواهد داد که در شغل جدیدش میتواند یک کار حرفه ی را تحویل بدهد یا نه.متاسفانه شرایط به گونه ی شده است که مدیران زیادی و داوطلب ها پیش از اینکه مشغول هدف شوند، از فیلترهای مختلف یکدیگر را عبور میدهند. به همین جهت نیاز است تا فرآیندهای چند مرحله ی برای شناخت استعدادها اجرا گردند.

ویژگی های یک کارمند خوب

همه ی کارمندانی که مشغول به کار هستن را نمی توانیم کارمند خوب و موفق بدانیم بلکه برای شناسایی آن ها به ویژگی های زیر باید دقت کنید اینگونه قطعا متوجه خواهید شد که آیا فرد درستی را برای شرکت و اداره خود استخدام کرده اید یا باید تجدید نظرهای لازم را انجام بدهید:

  1. کارمندی خوب است که انعطاف پذیر باشد و بتواند خیلی سریع به نیازها و خواسته های مشتریان خود سریع واکنش نشان بدهد و مدیران همیشه به دنبال آن خواهند بود.
  2. او قابل اعتماد است و پیوسته مطیع دستورات بوده و میتوان در موارد مختلف از وی مشورتهای صحیح را دریافت کرد.
  3. نگرش مثبت برای همه ی کارمندان و همکاران بسیار مفید است. کارمندان خوب همیشه به خاطر اینکه نسبت به کارهایشان نگرش مثبت دارند افراد ارزشمند و معتبری به شمار می روند.
  4. علاقه داشتن به کار و شور اشتیاق میتواند در اغلب موارد سبب ایجاد انگیزه برای کارمندان شود و این خودشکوفایی با اعتماد به نفس رابطه ی مستقیمی دارد که اصلی ترین ویژگی های یک کارمند خوب است.
  5. کارمندانی که نسبت به انجام کارهای تیمی و گروهی تمایل نشان میدهند نسبت به بقیه بسیار موفق تر هستند و گزینه های بهترین به شمار می روند.

ویژگی های یک کارمند خوب

چگونه کارمند حرفه ی استخدام کنم؟

برای اینکه نیروی را استخدام کنیم نیاز است تا از مرحله های مختلفی عبور کند یا به بیانی دیگر یک مرحله فیلترینگ داشته است که گذر کردن از این مرحله ها از اولین تماس داوطلب شروع می شود و به تدریج به جذب نیرو و پروسه ارزشیابی حرکت میکند و در نتیجه فردی که شایسته است برای شرکت استخدام می گردد.

وقتی در فرآیند استخدام تقاضا برای افراد با استعداد از عرضه آن مهارت بیشتر باشد، همه ی این مراحل در یک قیف مورد نیاز هستند. بیشتر شرکتها حتی در زمانهای کمبود این مشکل را دارند که از دیگر فرآیندها برای استخدام استفاده می کنند. همه ی مرحله های جذب و استخدام نیروها در اکثر شرکتها به صورت تعاملی انجام میگردد. این پروسه اینگونه آغاز می شود که افراد از فیلترهای مهارت و تجربه رد شده و افراد ضعیف کنار گذاشته می شود و برای اینکه از میزان اشتباهات تا حد زیادی کاسته شود مصاحبه صورت می گیرد البته گاهی مشاهده می شود که پیش از هر اقدامی در خصوص حقوق و مزایا نیز با داوطلبان صحبت می شود.

در صورتی که داوطلبان درجه یک میزانشان از یک حد بیش تر باشد این فرآیند را میتوان بکار گرفت و قطعا کاربرد خواهد داشت با وجود اینکه میتواند اهانت امیز باشد. اما اگر میزان داوطلبان زیاد نباشد نتیجه برعکسی دارد و شرکتها دیگر سخت گیریها را انجام نمی دهند و مثل همیشه برای استخدام از روندهای گذشته استفاده میکنند و کارمندی را استخدام می کنند.

اگر شرایط برای مسئولان گزینش به این شکل باشد که نیروی با استعداد کم باشد آن ها باید داوطلب ها را متقاعد کنند که بهترین شخص انتخاب گردیده است. میتوان به کسی مشتری بالقوه گفت که همه ی شرایط استخدام را داشته باشد ولی قبل از اینکه وی به عنوان یک داوطلب رسمی انتخاب شود نیاز است که اطلاعات بیش تری از آن بدست بیاید. این مرحله های اضافی با بیشتر فرآیندهای پیچیده اندازه گیری می شوند که میتوان گفت شامل صرف زمان برای آشکار شدن نیازهای خریدار و ارائه نمودن یک راه حل ویژه به مشتری است. اگر این پروسه به شکل صحیح اجرا شود ، این دستورالعمل می تواند سبب شود تا کیفیت استخدام برای افراد بااستعداد افزایش داشته باشد که در قسمت فوق انجام آن برای شما کاربران عزیز تشریح شده است.

4/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : آموزش استخدام بهترین کارمندان در ایران

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *