تایزن و اندروید ، آیا سامسونگ از گوگل قوی تر است؟

تایزن و اندروید ، آیا سامسونگ از گوگل قوی تر است؟ چیزی که پیدا است با معرفی گوشی سامسونگ Z با سیستم عامل تایزن ، مشخص می شود که نسل بعدی گوشی های سامسونگ به این سیستم عامل سوق پیدا میکند. اما واقعا چرا سامسونگ این سیستم عامل تایزن رو انتخاب کرده است؟ آیا تایزن از اندروید قوی تر است؟

پاسخ بسیاری از سوالات این است که این سیستم عامل جدید می تواند به نیاز تمامی برندهای سامسونگ پاسخ بدهد که اگر سامسونگ بتواند کیفیت را در گوشی های مختلف خودش با این سیستم عامل مساوی نگه دارد می تواند مانند گوگل در بین کاربران محبوب شود و اگر کسی از اندروید زده شود و خوشش نیاید می تواند نیازهای خود را در این سیستم عامل برطرف کند.

در حقیقت موفقیت فروش تایزن در سیستم عامل و برنامه های آن نیست بلکه در طراحی و  امکانات خوبی است که سامسونگ آن را پشتیبانی میکند این مورد نیز  باعث جذب مشتری خواهد شد. اما چیزی که مهم است کاربران به سیستم عامل هایی که بار اول طراحی می شوند و از قبل وجود نداشته اند بیشتر علاقه مند هستند و این یکی از دردسرهای گوگل در این زمینه است.

گفتنی است تایزن یک سیستم عامل اوپن سورس بر پایه سیستم عامل لینوکس می باشد که برای اولین بار در گجت های هوشمند سامسونگ استفاده شد گفتنی است در این مورد هر دو سیستم عامل بصورت اوپن سورس ارائه می شوند. چراکه اندروید هم اوپن سورس است.

شایان ذکر است براساس ادعای مهندسان طراح این سیستم عامل جدید تایزن مصرف باتری گوشی و دستگاه هوشمند رو کاهش می دهد و از این رو محصولی برای صرفه جویی در مصرف انرژی است.

اغلب اپ های موجود در تایزن مبتنی بر اینترنت هستند ، البته برخی از اپلیکیشن های اندرویدی هم همچون تایزن مبتنی بر اینترنت است اما نکته مهم این است که در تایزن از اچ تی ام ال 5 استفاده شده است. سامسونگ در تلاش است در دستگاه های هوشمند دیگرهمچون تبلت و ساعت های هوشمند هم از این سیستم عامل جدید استفاده نماید.

البته با توجه به رابط کاربری تایزن و اندروید ، به این نتیجه می رسیم که رابط کاربری تایزن مقداری خسته کننده است با اینکه شباهت کوچکی هم به اندروید دارد اما هنوز نتوانسته با تجربه چندین ساله گوگل در این مورد رقابت کند، گفتنی است ایده این سیتسم عامل جدید توسط اینتل و سامسونگ ارائه شده است. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که کار توسعه و طراحی آن از سال 2012 آغاز شده و امسال قرار است به همراه گجت های جدید عرضه شود.

بیشتر بخوانید  اندروید 13 به گوشی Galaxy S22 سامسونگ رسید

به نظر شما سامسونگ با تایزن می تواند به رقابت اندروید گوگل بیاید؟

منبع : Cnet

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تایزن و اندروید ، آیا سامسونگ از گوگل قوی تر است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *