پادویش

این لامپ با خون انسان روشن می شود!

این لامپ با خون انسان روشن می شود!

مدت ها قبل یک طراح انگلیسی و به منظور جلب توجه افکار عمومی نسبت به روش های ناصحیح مصرف انرژی و اتلاف آن، به اختراع لامپی دست زد که تنها با ریخته شدن مقداری از خون انسان درون حباب شیشه‌ ای روشن خواهد شد!
نکته ای که مخاطبان را به فکر در مورد این ابداع وامیدارد این است سوال است که چند بار در روز یا شب چراغها را روشن خواهید کرد، اگر به راستی مجبور به مصرف کردن خون خود باشید؟
این خون در واقع تشبیهی از انرژی جاری در طبیعت است که به طور بی رویه به مصرف آن می پردازیم.

این لامپ با خون انسان روشن می شود!مایک تامپسون خالق این ایده چالش برانگیز و سازنده لامپ در مورد محصول خود می گوید:
“هر فرد آمریکایی به طور میانگین در سال ۳۳۸۳ کیلو وات ساعت انرژی مصرف می‌کند، میزتی برابر با مصرف انرژی چراغهای ۴ اتاق در صورتی که برای یک سال تمام روشن بمانند است.ما تنها با لمس یک کلید چراغ ها را روشن می کنیم، اما هرگز ثانیه ای به چگونگی تولید انرژی مورد نیاز آن فکر نمی کنیم! هرگز به ارزشمند بودن آن و همچنین ضرری به که محیط اطراف ما وارد می کند فکر نمی کنیم. ”

اگر در مورد ساختار این محصول و نحوه کار کنجکاو شده اید باید بدانید که در ساخت این لامپ ماده لومینول، ماده شیمیایی که از آن در علوم جرم شناسی برای ردیابی خون در صحنه‌های جنایت استفاده می‌شود به عنوان ماده روشن کننده مورد استفاده قرار گرفته است.
این ماده با آهن موجود در سلولهای خون واکنش داده و درخششی آبی رنگ ایجاد می‌کند.

اول از همه برای روشن کردن لامپ میبایست مقداری پودر فعال کننده به آن افزوده شود، در ادامه با شکستن قسمتی از حباب لامپ و ریختن مقداری خون در حباب، لامپ روشنایی قابل توجهی به شما خواهد داد.
سازنده آن معتقد است که باید به روش های گوناگون ارزش واقعی انرژی های روی کره خاکی که به صورت محدود وجود دارند را به افراد گوش زد کرد تا بلکه در نحوه استفاده کردن از آن ها تجدید نظر کنند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : این لامپ با خون انسان روشن می شود!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *