آنتی ویروس پادویش

راهنمای بیمه شخص ثالث

راهنمای بیمه شخص ثالث

راهنمای بیمه شخص ثالث : امروزه بیمه دارای طرح های مختلفی است که یکی از آنها بیمه شخص ثالث می باشد. پیش از هر چیزی باید بدانید که معنی و مفهوم بیمه چیست و چرا در برخی از موارد استفاده از بیمه ضرورت داشته است.

بیمه به عنوان یک پیمان است که شرکت بیمه گر بر طبق آن تعهد می دهد که در مقابل پولی که از فرد یا شرکت متقاضی می گیرد به آنها در برابر رویدادهای ناخواسته ، زیان وارد شده را پرداخت نماید.پولی را که بیمه گذار به بیمه گر می دهد را حق بیمه و آن چیزی که بیمه می شود را موضوع بیمه می گویند.

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یکی از بیمه های می باشد که در همه ی شرکت های بیمه ارائه می شود و تقریبا می توان گفت شرایط در تمامی این شرکت ها برای این نوع بیمه یکسان است.ولی در رابطه با کیفیت ارائه خدمات مربوط به این بیمه تفاوت های وجود داشته است که می توانند در میزان رضایت بیمه گزار تاثیر زیادی داشته باشند.

بیمه شخص ثالث از میان دیگر طرح های بیمه به عنوان یکی از پرمخاطب ترین نوع بیمه ها مطرح می شود که اجباری بودن این بیمه در ایران را می توان یکی از دلایل اصلی سهم بالایی این بیمه دانست.در صورتی که خودروی شامل این بیمه نباشد این امکان را خواهد داشت که عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. در پوشش این نوع بیمه ، شخص اول بیمه گذار یا مالک وسیله نقلیه ، شخص ثانی شرکت بیمه یا بیمه گر ، شخص ثالث به عنوان فرد زیان دیده به جز راننده مقصر در حادثه می باشد.

مثلا اگر حادثه ی رخ دهد ، همه ی افرادی که در این حادثه زیان دیده اند شامل هزینه درمان و خسارت یا در صورت فوت ، تحت پوشش بیمه شخص ثالث خواهند بود. البته راننده مقصر هم تحت پوشش بیمه حوادث راننده خواهد بود ولی دقت داشته باشید در بیمه حوادث راننده فقط شامل خسارت های جانی می باشد و مسئولیتی در برابر خسارت های مالی نداشته است.

آیا مقاله راهنمای بیمه شخص ثالث برای شما مفید بود ؟

بیشتر بخوانید  چگونه مناطق مسکونی را در برابر زلزله بیمه کنیم؟

مقالات مرتبط :

استعلام بیمه براساس شماره پلاک

آموزش ارسال لیست بیمه

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : راهنمای بیمه شخص ثالث

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *