پادویش

برترین افزونه‌های گوگل کروم برای مدیریت Gmail

best-gmail-extensions

گوگل کروم و جیمیل، شاهکارهای گوگل محسوب می‌شوند؛ جیمیل عملاً برترین سرویس ایمیل موجود است و کروم، دومین محبوب‌ترین مرورگر دنیا که احتمالاً بزودی اینترنت اکسپلورر را هم پشت سر می‌گذارد.

فرادرس

جیمیل را در گوگل کروم خیلی خوب می‌شود مدیریت کرد؛ افزونه‌های بی‌شماری برای کروم موجود است که انتخاب از میانِ آن‌ها آنچنان ساده نیست. و عدم استفاده از این افزونه‌ها هم حقیقتاً ظلمی در حق خودتان است؛ اگر از جیمیل استفاده مداوم (و یا عادی) می‌کنید و گوگل کروم هم مرورگر محبوبتان است، بهتر است یک سری افزونه‌ی برای مدیریت جیمل بر روی کروم نصب کنید. با وجود اینکه جیمیل سرویس فوق‌العاده ایست، عدم استفاده از افزونه‌های مختلف، یک سری مسائل را جا می‌اندازد. پس به لیست زیر توجه کنید؛ لیستی که در آن، برترین افزونه‌های مربوط به جیمیل را گردآوری کردیم.

Gmail Offline

افزونه Gmail Offline افزونه‌ی اولمان است؛ افزونه‌ای که همانطور که از نامش پیداست به شما اجازه می‌دهد از جیمیل، وقتی آفلاین هستید استفاده کنید. ایمیل‌ها را بخوانید، به ایمیل‌ها جواب دهید و در کل، هر تغییر و عملی که می‌خواهید را انجام دهید، دقیقاً شبیه به این که درونِ جیمیل هستید. همه‌ی این تغییرات ثبت می‌شوند و با اولین فرصتی که به اینترنت وصل می‌شوید، همه انجام می‌شوند. بهتر است افزونه Gmail Offline Sync Optimizer را هم مورد نظر قرار دهید. برای سینک/هم‌گام‌سازی افزونه Gmail Offline و Gmail به کارتان می‌آید.

best-gmail-extensions
Checker Plus for Gmail

این یکی را در این مطلب به صورت کامل توضیح داده ایم؛ افزونه‌ای که به شک برترین افزونه‌ی مدیریت چند حساب جیمیل با هم است. تنها با چند کلیک و در هر صفحه‌ای که هستید، ایمیل‌هایتان را بخوانید، پاسخ دهید، به یک حساب دیگر سوئیچ کنید و یا هنگام دریافت ایمیل جدید نوتیفیکیشن دریافت کنید.

best-gmail-extensions

Send From Gmail

احتمالاً ایمیل‌ها و یا عبارت‌های “ایمیل کنید” را به شکل‌های مختلف در صفحات وب دیده‌اید. اگر ماوس را بر روی آن‌ها نگه دارید، یک mailto: به ایمیل موردنظر اضافه شده؛ با کلیک بر روی اینها، از شما درخواست می‌شود که انتخاب کنید از چه ایمیلی استفاده می‌کنید و بعد هم شما را به صفحه ورود و صفحه‌ی نوشتن ایمیل می‌برد. اگر یک کاربر Gmail هستید، با این افزونه می‌توانید این پروسه را کوتاه‌تر کنید؛ با کلیک بر روی یکی از این عباراتِ “ایمیل بفرستید” و غیره، این افزونه مستقیماً صفحه‌ی نوشتن ایمیل را در جیمیل باز می‌کند.

Gmelius

گوگل با این تصور که دقیقاً می‌داند شما چه می‌خواهید هر از گاهی تغییراتی در جیمیل از نظر ظاهری ایجاد می‌کند. Gmelius به شما کمک می‌کند تا ظاهر جیمیل را حسابی به هم بریزید؛ رنگ را عوض کنید، دکمه‌ها و آیکون‌ها را جابه‌جا کنید و در کل، طراحیِ دلخواه خود از جیمیل را بوجود بیاورید. امکانات این افزونه تقریباً بی‌شمار است؛ از تغییر رنگ محیط، تا قرار دادن یک فونت خوب برای تمام ایمیل‌های دریافتی تا دیگر ایمیلی با یک فونت بد دریافت نکنید، تا جلوگیری از تبلیغات در جیمیل.

gmelius

Secure Mail for Gmail: ایمیل‌های امن بفرستید

با این افزونه می‌شود کمی امنیت به یک سری از ایمیل‌ها اضافه کرد؛ برای ایمیل یک پسورد انتخاب کنید، و برای کسی بفرستید؛ آن شخص در صورتی ایمیل را باز می‌کند و می‌بیند که جیمیل داشته باشد، این افزونه را بر روی کروم نصب کرده باشد و پسورد موردنظر را هم داشته باشد. اگر ایمیل‌های حاوی پسورد و اطلاعات شخصی به کسی می‌فرستید، استفاده از این سرویس به آن معناست که هیچ شخص دیگری توانایی دیدن ایمیل‌ها را ندارد. (اگر از سرویس‌های دیگر مثلِ Yahoo یا OutLook استفاده می‌کنید نگاهی به افزونه‌ی مشابهِ Virtru بیندازید.)

SnapMail

به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌کنیم که پسورد و یا اطلاعات محرمانه‌ی دیگر را توسط ایمیل برای کسی بفرستید اما اگر ناچارید، Snapmail این کار را به امن‌ترین وجه مدیریت می‌کند. این افزونه هم بسیار شبیه به قبلی عمل می‌کند؛ حتی کمی جدی‌تر. اگر ایمیلی را با این افزونه بفرستید (دکمه‌ی این افزونه کنار دکمه‌ی Send ظاهر می‌شود) ایمیل 60 ثانیه پس از دیده شدن توسط فرد موردنظر کاملاً حذف می‌شود.

snapmail-chrome-extension-for-gmail-100634869-large

Full Contact

عکس‌العمل اول اکثرمان، پس از دریافت یک ایمیل کاری (یا حتی غیرکاری) از یک شخصی که خیلی نمی‌شناسیم، جستجوی نامشان در فیسبوک، توییتر و یا لینکدین است. با سرک کشیدن در این شبکه‌های اجتماعی و به دنبالِ پروفایل آن‌ها گشتن، می‌شود ایده‌ی خوبی راجع به آن‌ها بدست آورد.

fullcontact-chrome-extension-for-email-full contact دقیقاً همچین کاری برای شما انجام می‌دهد. با دریافت ایمیل از یک نفر، full contact، تمامِ حساب‌های شبکه‌های اجتماعی آن‌ها، جزئیاتِ کار و مسئولیتشان در شرکت و هر چیزی که راجع به یک نفر نیاز دارید که بدانید به شما می‌گوید. همه و همه صرفاً با اسکرول کردن در پنجره‌ی کوچکی که باز می‌کند.

Rapportive

این افزونه‌ هم کارکردی شبیه به افزونه‌ی قبلی دارد. پس بهتر است هر دو چک کنید و آن که بیشتر می‌پسندید را امتحان کنید. در این افزونه هم پس از دریافت یک ایمیل از یک نفر، در باکسی کوچک در کنار هر ایمیل، اطلاعاتِ مختلفی از آن شخص را می‌‌توانید ببینید؛ اطلاعاتی مثلِ شبکه‌های اجتماعی فرد، تصویر فرد و … .

best-gmail-extensions

KeyRocket for Gmail

جیمیل تعداد زیادی میانبر دارد. کلیدهای مختلف نتایج جالبی در محیط جیمیل دارند که دانستن آن‌ها بی‌ضرر و البته وقتی به آن عادت کنید، به معنای صرفه‌جویی در وقت و حسابی انجام دادن سریعتر کارهاست. KeyRocket تک تک حرکات شما در محیط جیمیل را دنبال می‌کند و پاپ‌آپ‌های پیشنهادی برایتان باز می‌کند تا مثلاً به شما بگوید چه میانبری برای این کار ممکن بوده و یا از چه بهتر است استفاده کنید.

WiseStamp : امضای شما

امضایی که جیمیل برای شما ایجاد می‌کند، یعنی آن اطلاعاتی که به طور خودکار پایین ایمیل‌ها می‌آیند چیز چندان جالبی نیست. به کمک WiseStamp می‌توانید یک امضا، شامل متن و شماره و عکس و لوگو بسازید و بعد آن را در پایین همه‌ی ایمیل‌ها داشته باشید. اول باید به وبسایت WiseStamp بروید و امضای خود را ایجاد کنید. سپس این امضا را تبدیل به یک افزونه می‌کند که می‌توانید آن را بر روی کروم نصب کنید.

best-gmail-extensions

Insert Snippet

جیمیل ابزاری آزمایشی دارد به نام Canned Responses که به شما اجازه می‎‌دهد متنی را بنویسید و بعداً با یک کلیک آن را در هر جا بازیابی کنید. ممکن است فکر کنید چرا همچین افزونه‌ای ضروری است اگر خود جیمیل این قابلیت را دارد. خب مسئله اینجاست که Insert Snippet صرفاً محدود به جیمیل نیست. متونی که می‌خواهید را در خود ذخیره می‌کند و در هر جایی که بشود تکست/متن نوشت، (فیلد) با راست کلیک، آن‌ها را خودکار می‌نویسد.

Boomerang

گاهی قصد ندارید یک ایمیل را درجا بفرستید؛ فرضاً می‌خواهید الان آنرا بنویسید و دو ساعت دیگر آن را ارسال کنید. برای این کار باید Boomerang استفاده کنید؛ این افزونه به شما اجازه می‌دهد ایمیل‌ها را برنامه ریزی کنید تا در هر زمان که بخواهید ارسال شوند اما امکاناتش به همینجا محدود نمیشود؛ این افزونه همینطور می‌تواند یادآورهایی به افرادی بفرستد که پاسخ نمی‌فرستند.

منبع + +

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : برترین افزونه‌های گوگل کروم برای مدیریت Gmail

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام خسته نباشید چطوری میتونم تو کروم چند تا تب باز کنم هر تب به یه حساب جیمیل وصل باشه مثلا میخام شش تا جیمیل تو شش تا تب کروم یا فایرفاکس داشته باشم لطفا اگه راهی یا پلاگینی هست جواب رو برام ایمیل کنید هزینه هم میدم اگه بتونید این رو حل کنید ariabigo@gmail.com