آنتی ویروس پادویش

ساخت ایمن ترین گلوله جهان در آمریکا

ساخت ایمن ترین گلوله جهان در آمریکا

تکنولوژی سلاح های گرم مدتی است که با سکونی نسبی مواجه شده است و پیشرفت و تغییر چشمگیری در آن ها دیده نمی شود.اما این بار در کشور آمریکا، که همیشه بیشترین سرمایه گذاری را در بخش نظامی دارد، محققان علوم نظامی تونسته اند تا گلوله ای جدید طراحی و به مرحله ساخت برسانند که این قابلیت را دارد که به طور خودکار از کار بیفتد.

هدف این گروه از محققان علوم نظامی در ارتش آمریکا کم کردن میزان تلفات انسانی و به حداقل رساندن تعداد زخمی ها تنها به خاطر برخورد شلیک های ناخواسته یا اشتباهی عنوان شده است.
این گلوله که در مراحل اولیه ثبت اختراع به سر می برد، به صورتی است که قابلیت از کار افتادن و سقوط بر روی زمین را دارد.

ساختار آن به نحوی است که پس از طی کردن مسافتی طولانی و زمانی که مشخص می شود هدفی از شلیک آن وجود نداشته است، به طرز کاملا اتوماتیک به حالت غیرفعال درآمده و بر روی زمین سقوط می کند.این موضوع سبب می شود تا احتمال زخمی کردن و حتی کشتن ناخواسته افرادی که در مسیر آن قرار دارند به حداقل برسد.

تجهیزات مشابه دیگری نیز وجود دارند که مدت ها قبل به دنیای سلاح های نظامی وارد شده اند، مانند برخی ضدخمپاره ها و یا مین هایی که بر اثر گذر زمانی معین غیرفعال می شوند.اما تاکنون دستاوری در زمینه ایمن سازی گلوله ها صورت نگرفته بود حال آنکه هیچ چیز در یک میدان نبرد به اندازه گلوله ها عامل کشتار نمی شود.

نوعی ماده فعال کننده این فناوری را تشکیل می دهد که بر اساس آن و طبق تنظیمات از پیش قرار داده شده، پس از عبور از حد نصاب مسافت مورد نظر به طور خودکار فعال شده و موجب از کار افتادن و درنهایت سقوط گلوله بر روی زمین می شود.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ساخت ایمن ترین گلوله جهان در آمریکا

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *