در قدم بعدی شرمنده سازی اپل ، دولت هند نیز توانایی رمزگشایی ایفون را پیدا کرد

رمزگشایی آیفون ها توسط دولت هند

گویا این کابوس وحشتناک برای مسئولین شرکت اپل تمامی ندارد ، در ابتدا سازمان اف بی آی موفق گردید تا آیفون 5 سی یکی از تروریست های حمله ی سن برناردینو ی کالیفرنیا را رمز گشایی کند ، دعوای حقوق اپل و اف بی آی که چند ماهی به طول انجامید  همیشه سر تیتر خبر گزاری ها بود و از آنجایی که دعوای حقوقی این دو قدرت بزرگ بر سر حفظ حریم خصوصی کاربران بود نتیجه ی نهایی دادگاه برای خیلی از کارشناسان و کاربران تلفن های همراه و به ویژه کاربران شرکت اپل مهم بود ، به هر حال دیدیم که تنها چند ساعتی مانده به موعد شروع جلسه ی نهایی دادگاه ، سازمان اف بی آی با تماس با وزارت دادگستری آمریکا جلسه ی دادگاه را به حالت تعلیق در آورد و در توضیح گفت که دیگر نیازی به کمک اپل برای رمزگشایی آیفون 5 سی پرونده ی تروریستی ندارد ، به این ترتیب بود که مدیران اپل در چالش جدیدی قرار گرفتند و پس از موفقیت اف بی آی در رمزگشایی آیفون 5 سی چندین بار دیگر نیز آیفون ها توسط سازمان های امنیتی چه در خاک آمریکا و چه در کشورهای دیگر مورد نفوذ و رمزگشایی قرار گرفتند و در آخرین خبر ها امروز متوجه شدیم که دولت هند نیز موفق شده است تا آیفون را رمزگشایی نماید.

وزیر ارتباطات کشور هند آقای راوی شانکار پراساد امروز اعلام کرده است که دولت هند هم اکنون به توانایی رمزگشایی بسیاری از گوشی های هوشمند و از جمله ی آنها خانواده ی آیفون ها دست پیدا کرده است ، توضیح بیشتری درباره ی جزییات رمزگشایی آیفون داده نشده است و گویا این روز ها همه دانش کافی برای رمزگشایی آیفون را دارند و فقط خود شرکت اپل از این روش بی خبر مانده است.

تنها اطلاعاتی که درباره ی رمزگشایی آیفون ها در دست است حاکی از این مسئله است که سازمان اف بی آی ، شرکت سلبرایت ، پلیس لس آنجلس و هر سازمان و شرکتی که تا به امروز موفق به رمزگشایی آیفون ها شده است از نقطه ضعف امنیتی موجود در قفل صفحه ی نمایش استفاده می کند ، و بدین ترتیب دیگر نیازی به درگیری با لایه های امنیتی متعدد سیستم عامل IOS نمی باشد.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  اپل اطلاعات شخصی 4422 نفر از کاربرانش را در اختیار دستگاه های امنیتی گذاشته است

نظرات در مورد : در قدم بعدی شرمنده سازی اپل ، دولت هند نیز توانایی رمزگشایی ایفون را پیدا کرد

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. عجب گزارش جهت داری! شرمنده سازی اپل؟ کابوس اپل؟ خیر جانم،اولا اف بی آی بابت گشودن رمز اون گوشی (که تایید شده بود نسخه قدیمیتر سیستم رو داشته و نه آخرین نسخه بروز شده) مجبور شد مبلغ گزاف یک میلیون دلار به یک شرکت متخصص پرداخت کنه،اینطور نیست هر کسی هربار به سادگی توان اینکار رو داشته باشه.
    دوما شما این پیچیدگی و دشواری و هزینه گزاف برای باز کردن قفل امنیتی آیفون رو مقایسه کنید با امنیت بسیار پایین گوشی های اندروید که اصولا کار به این مراحل نمیکشه و هر شخص عادی با کمک چند نرم افزار مجانی میتونه قفل اونها رو بشکنه و علاوه بر اون شرکتهای سازنده هم کاملا با درخواست استخراج اطلاعات اونها همکاری میکنن!
    در واقع بر فرض هم آیفون قابل رمزگشایی باشه یک میلیون دلار هزینه داره ولی گوشیهای اندروید بسادگی یه نرم افزار مجانی همگانی قفلشون باز میشه.