پادویش

تجاوز هولناک به زن جوان مقابل چشمان شوهر

تجاوز

اعضاي باند زورگيري كه زني جوان را ربوده و مورد آزار قرار داده‌ بودند براي بار دوم در دادگاه كيفري ‌استان البرز محاكمه شدند.

فرادرس

مردي 16 اسفند سال 87 به ماموران پليس خبر داد سه جوان، همسرش را ربوده‌اند و قصد دارند به او تعرض كنند. اين مرد از ماموران پليس كمالشهر كرج خواست همسرش را نجات دهند. پليس با به دست آوردن شماره پلاك خودرو پرايدي كه مريم -زن جوان- توسط سرنشينان آن ربوده شده ‌بود چند ساعت بعد ماشين را در حالي‌كه دو موتورسوار آن را اسكورت مي‌كردند، شناسايي كرد و دو نفر از متهمان به دام افتادند اما راننده پرايد توانست فرار كند.

البته بعد از چندين روز تحقيق او نيز بازداشت شد. با انتقال متهمان به اداره آگاهي، تحقيقات در اين خصوص آغاز شد. ابتدا زن جوان در مورد آنچه اتفاق افتاده بود به ماموران گفت: مدتي بود شوهرم به پيشنهاد دوستش به كرج آمده ‌بود و كار مي‌كرد. من هم براي سر زدن به او به کرج آمده ‌بودم.

آن روز به محل كار شوهرم رفتم و با هم از آنجا خارج شديم. داشتيم راه مي‌رفتيم كه سه مرد پرايدسوار آمدند. آنها قصد داشتند با شوهرم دعوا كنند اما او درگير نشد. فحاشي كردند و خواستند سمت من بيايند كه شوهرم با آنها درگير شد. سروصداي ايجادشده باعث شد مردم جمع شوند اما آنها چاقو كشيدند و كسي حاضر نشد به ما كمك كند. آنها چاقو را زير گلوي من گذاشتند و در حالي‌كه دو نفرشان هم شوهرم را گرفته ‌بودند مرا سوار ماشين كردند.

آن سه نفر در راه به من تعرض كردند. مي‌خواستند مرا بكشند اما چون مردي كشاورز آن اطراف بود و آنها را ديد از كشتن من پشيمان شدند و بعد هم كه ماموران رسيدند و من را نجات دادند. تحقيقات بيشتر پليس نشان داد سه جوان سابقه‌داراني هستند كه شكايت‌هاي متعددي مبني بر زورگيري از آنها مطرح شده است. همچنين مشخص شد سه مرد جوان از اشرار منطقه هستند و از مدتي قبل تحت تعقيب پليس بودند.

زماني كه بازجويي از متهمان آغاز شد آنها اعتراف كردند و توضيح دادند چطور زن جوان را ربودند و به زور مورد آزار قرار دادند. در حالي كه تحقيقات از متهمان در حال انجام بود80 نفر از شهروندان كرجي به ماموران مراجعه و درخصوص زورگيري از متهمان شكايت كردند. پرونده با تكميل تحقيقات براي رسيدگي به دادگاه كيفري‌ استان البرز فرستاده شد.

خرداد سال‌جاري سه متهم پاي ميز محاكمه رفتند. در ابتداي جلسه محاكمه نماينده دادستان كرج در جايگاه حاضر شد و در توضيح كيفرخواست گفت متهمان علاوه به تجاوز، سرقت و زورگيري هم انجام داده‌اند و من به عنوان نماينده دادستان تهران درخواست صدور حكم قانوني را در اين خصوص دارم. در ادامه شاكي براي متهمان درخواست اعدام كرد و گفت نه رضايت مي‌دهد و نه آنها را مي‌بخشد. سپس حميد متهم رديف اول در جايگاه حاضر شد.

او گفت: روز حادثه قرار بود سرقت كنيم و به همين دليل هم كمين كرده‌ بوديم كه متوجه زن و مردي شديم كه از ظاهرشان معلوم بود وضعيت مناسبي ندارند. براي زورگيري جلو رفتيم اما آنها مقاومت كردند. وقتي سروصدا كردند ما زن جوان را ربوديم. البته اول قصد تجاوز نداشتيم اما وقتي كه او را سوار ماشين كرديم و وي را به بياباني برديم و مورد آزار قرار داديم فكر مي‌كرديم با اين كار ساكت مي‌شود اما نشد.

در ادامه ساير متهمان از خود دفاع كردند. در پايان جلسه محاكمه هيات قضات وارد شور شدند و متهمان را به اعدام در ملاءعام محكوم كردند اما پرونده درخصوص سرقت باز ماند و وقت رسيدگي مجدد تعيين شد. با اين حال پرونده با اعتراض متهمان به ديوان عالي كشور فرستاده شد و قضات ديوان‌عالي ايراداتي را به راي وارد و آن را نقض كردند.

با ارسال مجدد پرونده به دادگاه كيفري‌استان البرز پرونده دوباره در شعبه هم‌عرض مورد رسيدگي قرار گرفت. اين بار هم نماينده دادستان تهران درخواست مجازات براي متهمان كرد و گفت: متهمان زني را مورد آزار قرار دادند و زورگيري‌هاي متعددي كردند بنابراين درخواست اشدمجازات را براي متهمان دارم.

در ادامه شاكيان در جايگاه حاضر شدند هرچند 80 نفر از اين مردان شكايت كرده‌ بودند، فقط 10 نفر از آنها در دادگاه حاضر شدند و شكايت كردند. شش نفر از اين شاكيان زنان بودند. آنها جزييات زورگيري‌ها را توضيح دادند.

اين بار متهمان اعترافات خود را پس گرفتند و گفتند شاكيان دروغ مي‌گويند و بي‌دليل عليه آنها شكايت كرده‌اند. سپس وكلاي متهمان در جايگاه حاضر شدند و دفاعيات خود را مطرح و در نهايت هيات قضات ختم جلسه را اعلام كردند و براي صدور راي دادگاه وارد شور شدند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تجاوز هولناک به زن جوان مقابل چشمان شوهر

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *