مدیر Spotify راجع به قوانین جدید امنیت حریم خصوصی این برنامه عذرخواهی کرد

مدیر Spotify راجع به قوانین جدید امنیت حریم خصوصی این برنامه عذرخواهی کرد

مدیر Spotify به خاطر قوانین حریم خصوصی جدید این کمپانی عذر خواهی کرد، چیزی که تقریبا می توان گفت بر عکس خصوصی است.
این مقررات جدید به Spotify اجازه می دهد تا موقعیت مکانی شما را ردیابی کند، عکس های شما را از طریق مخاطبانتان جمع آوری کند. این برنامه می تواند پست های فیس بوک شما را ببیند و برخی از اطلاعاتی را که جمع آوری کرده را با تبلیغ کنندگان به اشتراک بگذارد.
این سرویس پخش موسیقی بزرگ، که 75 میلیون کاربر دارد، می گوید که برای تمام این ها دلایل قانع کننده ای دارد.
در پستی در بلاگ با عنوان ” معذرت می خواهیم ” دانیل اک، مدیر اسپاتیفای اذعان داشته که مقرارت جدید ” باعث سر در گمی های بسیاری راجع به این که ما به چه اطلاعاتی دسترسی خواهیم داشت و با آن ها چه می کنیم “، شده است.
اک گفت ” ما بابت این موضوع از شما عذر خواهی می کنیم.
اسپاتیفای گفت که اطلاعاتی که ما با آن ها دسترسی داریم به ما کمک می کنند تا تجربه ی بهتری را برای کاربرانمان به ارمغان بیاوریم و ” محصولات شخصی سازی شده ی جدیدی را برای آینده ” بسازیم.
در بین قابلیت های جدیدی که اسپاتیفای به آن ها اشاره کرد، Spotify Running را می توان نام برد که از GPS برای اندازه گیری سرعت دو ی شما استفاده می کند. برنامه Spotify Running بیت های آهنگی که برای پخش انتخاب می کند را مطابق سرعت دوی شما تنظیم می کند.
اسپاتیفای همچنین اشاره کرد که قابلیت Discover Weekly جدید این برنامه، هر هفته پلی لیست جدیدی را بر اساس ذائقه ی موسیقیتان برای شما نمایش می دهد. این سرویس موسیقی از اطلاعات موجود روی گوشیتان برای پی بردن به موسیقی های مورد علاقه تان استفاده می کند.
اک می گوید ” اگر نمی خواهید این اطلاعات را با ما به اشتراک بگذارید، مجبور نیستید این کار را انجام دهید. ما قبل از دسترسی به هر نوع اطلاعاتی روی گوشی شما، اجازه ی آن را از شما خواهیم گرفت و از آن ها فقط برای مقاصد خاصی استفاده خواهیم کرد که باعث می شود شما بتوانید تجربه ی خود را در اسپاتیفای با سلیقه ی خود تطبیق دهید.”
اک می گوید که درطی هفته های آینده ما روی این قوانین کار می کنیم تا نگرانی های مشتریان را بر طرف کنیم.
این قوانین می گوید که ” با اجازه ی شما، ما ممکن است اطلاعاتی که روی دستگاه موبایلتان ذخیره شده است، مانند مخاطبان، عکس ها و یا فایل های رسانه ای، را جمع آوری کنیم. ما همچنین ممکن است اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی شما، مانند موقعیت مکانی GPS گوشی شما، و ابزار دیگر مانند بولوتوث، را نیز جمع آوری کنیم. ما همچنین ممکن است که داده های سنسور های گوشی شما، مانند سرعت حرکت شما، را نیز جمع آوری کنیم.”
اسپاتیفای می گوید که زمانی که شما به فیس بوک وصل می شوید، این برنامه می تواند اطلاعاتی که روی فیس بوک پست می کنید را جمع آوری و ذخیره کند. این اطلاعات شامل نام کاربری و هر گونه اطلاعات دیگری که می توان آن ها را از طریق اکانت فیس بوکتان دریافت کرد مانند نام، عکس پروفایل، کشور، شهر، آدرس ایمیل، تاریخ تولد، جنسیت، نام دوستان و عکس های پروفایل آن ها، می شود.
اسپاتیفای می گوید که می تواند این اطلاعات را با شخص ثالثی به اشتراک بگذارد اما اک به این نکته اشاره کرده است که این اطلاعات هویت شما را فاش نخواهند کرد.
اگر این قوانین را قبول نمی کنید کار زیادی از دست شما بر نمی آید. می توانید به اشتراک گذاری برخی از اطلاعاتتان را با کلیک روی ” تغییر پروفایل ” در قسمت تنظیمات برنامه و غیر فعال کردن گزینه ی ” بله، اطلاعات من را با شخص ثالث به اشتراک بگذار ” متوقف کنید.
اما اگر نمی خواهید که اسپاتیفای حتی با اجازه ی شما به اطلاعات گوشی دسترسی نداشته باشد و موقعیت شما را ردیابی نکند، تنها گزینه ای واقعا پیش روی شما قرار دارد حذف اکانتتان روی این شبکه است.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  باز هم امنیت سیستم عامل اپل افزایش یافت

نظرات در مورد : مدیر Spotify راجع به قوانین جدید امنیت حریم خصوصی این برنامه عذرخواهی کرد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *