پادویش

اسنپدراگون 898 تنها 20 درصد قوی از پرچمدار فعلی کوالکام

اسنپدراگون 898 تنها 20 درصد قوی از پرچمدار فعلی کوالکام

کوالکام در نظر دارد بزودی پردازنده پرچمدار اسنپدراگون 898 را معرفی کند. چیپی که قطعا عملکرد خوبی از خود نشان خواهد داد و تاکنون شایعاتی پیرامون این پردازنده رده بالا نسل بعدی کوالکام منتشر شد.

فرادرس

کوالکام در حال کار روی پرچمدار نسل بعدی SoC خود است که می تواند بعنوان اسنپدراگون 898 در اواخر امسال وارد بازار شود. مدتی است شایعات پیرامون آن منتشر شده و برخی از جزئیات کلیدی را فاش می کند. آخرین اطلاعات از منبع چینی دیجیتال چت معروف است که ادعا می کند Snapdragon 898 (شماره قطعه SM8450) در گره پردازشی 4 نانومتری سامسونگ ساخته می شود. این راهنما همچنین ادعا می کند که چیپست جدید 20 درصد نسبت به نسخه قبلی خود عملکرد چشمگیری خواهد داشت.

منبع این اطلاعات را در پلتفرم چینی میکروبلاگینگ Weibo منتشر کرد. این نشان می دهد که نتایج حاصل از نمونه اولیه آزمایش پلت فرم جدید است. ظاهراً هنگام آزمایش ، چیپست بسیار داغ می شود ، اما نباید نگران کننده باشد. کوالکام احتمالاً هنوز در بخش مدیریت حرارتی تراشه جدید کار نکرده است. این می تواند ابتدا بر بهبود عملکرد تمرکز کند. به احتمال زیاد تا زمانی که شرکت به مرحله تولید برسد ، افزایش عملکرد بیشتر یا حتی اندکی کاهش می یابد.

گزارش جدید ، یا باید بگوییم نشت ، چیز دیگری در مورد پردازنده آینده کوالکام نشان نمی دهد. صادقانه بگویم ، ما قبلاً می دانیم که سامسونگ چیپست را با استفاده از فرایند ساخت 4 نانومتری خود تولید خواهد کرد. شایعات همچنین حاکی از آن است که سال آینده Snapdragon 898+ وجود خواهد داشت و شرکت تایوانی TSMC آن را تولید خواهد کرد. اما در حال حاضر ، تمرکز بر روی Snapdragon 898 است.

ما انتظار داریم پردازنده جدید کوالکام از جدیدترین هسته های پردازنده v9 استفاده کند که ARM در ماه می سال جاری اعلام کرد: Cortex-X2 ، Cortex-A710 و Cortex-A510. بر اساس گزارش ARM ، Cortex-X2 باعث افزایش 16 درصدی عملکرد نسبت به Cortex-X1 می شود. Snapdragon 888 و 888+ هر دو از دومی استفاده می کنند و به ترتیب 2.84GHz و 3.0GHz دارند. نشت قبلی نشان می داد Snapdragon 898+ با حداکثر فرکانس 3.09 گیگاهرتز کار می کند. بنابراین این یک ارتقاء کامل است

گفته می شود که چیپست جدید دارای خوشه CPU 1+3+2+2 خواهد بود. در کنار ابر هسته Cortex-X2 ، ما احتمالاً سه هسته Cortex-A710 ، دو هسته Cortex-A510 با سرعت بالاتر و دو هسته Cortex-A510 دیگر با سرعت کلاک کمتر دریافت خواهیم کرد. این امر باعث می شود کارها با کارآیی بیشتری انجام شود و در نتیجه عمر باتری دستگاه ها افزایش یابد.

همچنین می توانید انتظار داشته باشید که Snapdragon 898 در زمینه های دیگر مانند دوربین ، هوش مصنوعی و GPU پیشرفت هایی را به همراه داشته باشد. به احتمال زیاد در ماه های آینده با پیشرفت کوالکام در توسعه آن بیشتر خواهیم شنید.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اسنپدراگون 898 تنها 20 درصد قوی از پرچمدار فعلی کوالکام

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *