لنز هوشمند

لنز هوشمند

لنز هوشمند : هوشمند بودن با سرعت بسبار بالا در جهان امروز ما روز به روز درحال پیشرفت است  و هر روز ما شاهد نوع جدیدی از گجت های پوشیدنی مانند لباس هستیم که امکانات بسیار پیشرفته ایرا دراختیار کاربران قرار میدهندولی اینبار گوگل یک گام فراتر برداشته و پس از گوگ پلاس این بار درخال تولید لنز هوشمند است که پیش از پیش به انسان نزدیکتر شده شاید این پروژه برای تراشه ای باشد که در بدن انسان قرار میگیرد.

لنز هوشمند
لنز هوشمند

و اینک هوشمند بودن در دنیای پزشکی نیز جز وقایع مهم زندگی بشریت محسوب میشه وشرکت های دارای تکنولوژی هم در این مهم قدمهایی برداشته اند وبه معرفی یکی از انها میپردازیم. با توجه به این که گوگل به گجت های پوشیدنی علاقه بسیاری نشان داده و در حال حاظر درصدد تولید محصول پوشیدنی جدیدی است .

گوگل در حال توسعه لنزی هوشمند است که با قطعاتی بسیار ریز و کوچک قادر است گلوکز موجود در اشک چشم را اندازه گیره کرده و بعد از محاسبه کردن وجود دیابت را بدن نیاز به آزمایش خون در اختیار کاربر قرار میدهد این تراشه یک تراشه بسیار کوچک دارای وای فای و به همراه حسگر گلوکز بین دو لایه لنز قرار داده شده است همچنین گوگل اعلام کرده در حال کار برای تعبیه ی یک  ال ای دی برای آگاهی بخشی کاربر در برخی شرایط خاص است در سالهای اخیر تلاشهای زیادی  برای تولید لنزهای هوشمند تماسی صورت گرفته اما در این میان میتوان این پروژه گوگل را یکی از جدی ترین اقدامات صورت گرفته در این زمینه دانست گوگل هم اکنون در خال همکاری با کمپانی های داروسازی و فعال در ساخت تجهیزات پزشکی است تا بتواند محصولا خود را مطابق با استانداردهای پزشکی راهی بازار کند.

همچنین این کمپانی مذاکراتی با سازمان غذا و دارویی ایالات متحده به انجام رسانده تا ابن محصولات را با حداکثر قابلیتهای پزشکی راهی بازار کند.

منبع: google company

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  ورود لنز هوشمند از صنعت نظامی به دنيای ما

نظرات در مورد : لنز هوشمند

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *