آنتی ویروس پادویش

پهپاد شاهد 129 هواپیمایی بدون خلبان و شاهکار

پهباد شاهد

ایران یکی از چند کشور تولید کننده پهباد و جنگنده های بدون خلبان در جهان است ، طراحی ، توسعه و ساخت پهباد های قدرتمند توسط نیرو های مسلح کشور عزیزمان در سال های گذشته قدرت نظامی ایران در منطقه را افزایش دادن است ، این پهباد های در نبرد های زمینی ، هوایی و دریایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، یکی از قدرتمند ترین پهباد های ایرانی شاهد 129 نام دارد در این خبر به ویدئویی از این پرنده بدون سرنشین که توسط متخصصین و نخبگان کشور مان تولید شده است ارائه خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

این پهباد بسیار کارآمد و موثر در سال های گذشته در نیرو های مسلح ایران فعالیت خود را آغاز کرد ، پهباد شاهد 129 یکی از بهترین پهباد های ساخته شده توسط کارشناسان و متخصصان ایرانی است ، این پهباد براساس تکنولوژی پهباد های فرانسوی ساخته شده است ، کارشناسان ایرانی این پهباد را از روی نسخه WK450  ساخت فرانسه بازطراحی و توسعه داده اند ، نمونه اولیه این پهباد در سال 1390 در فرودگاه بدر اصفهان به آسمان اصفهان به پرواز در آمد.

نمونه بعدی که مجهز تر بود نسبت به ورژن اولیه در خرداد 91 پا به پای پهباد های جهانی فعالیت خود را آغاز کرد و  در سال 91 در رزمایش پیامبر اعظم 7  پرواز عملیاتی خود را با موفقیت به پایان رساند. این پهباد بر فراز منظقه رزمایش و سایت پرتاب موشک های بالستیک نیروی هوایی سپاه را بطور زنده به تهران مخابره کرد.

دستور تولید انبوه این پهباد در سال 92 توسط سردار جعفری فرمانده وقت سپاه پاسداران صادر شد .

منبع : ایران پرس

 

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  پهپاد چیست ؟

نظرات در مورد : پهپاد شاهد 129 هواپیمایی بدون خلبان و شاهکار

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *