آمریکا به دنبال تولید پهپادهای نامرئی

بیشترین سرمایه‌گذاری در جهان در زمینه ساخت و تجهیز پهپادها را وزارت دفاع ایالات متحده آمریکاانجام داده‌است؛ به طوری که بین سال‌های ۱۹۹۰ تا۱۹۹۵ حدود ۳ میلیارد دلار هزینه برای طراحی ساخت و تجهیز پهپادها هزینه کرده‌است. حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ باعث شد تا دولت آمریکا بودجه بیشتری را به طراحی و ساخت و تجهیز پهپادها اختصاص دهد. پهپادها در حال حاضر در برنامه‌های نظامی که شامل جاسوسی، حملات انتحاری، حمله موشکی و بمباران می‌شود فعالیت می‌کنند. این هواپیماها همچنین مصارف بسیار زیادی در زمینه های غیر نظامی دارند.

محققان آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا با مطالعه بر روی پوشش‌های الکترونیکی نامرئی شونده و  تحقیق بر روی پروژه تولید پهپادهای غیرقابل بازیافت قابل کنترل (ICARUS)، به دنبال ساخت پهپادهایی هستند که قادر به حمل تجهیزات نیروهای نظامی و انجام عملیات نجات بوده و پس از زمان تعیین شده، نامرئی شود.

پهپاد مورد نظر این محققان کاملا منحصر به‌فرد است، به طوری که چهار ساعت پس از ارسال محموله یا 30 دقیقه پیش از روشن شدن هوا باید ازنظر غایب شود. این پهپاد باید قادر به حمل محموله 1.36 کیلوگرمی تا ارتفاع تقریبی 10 متری به سمت هدف از پیش ‌تعیین شده باشد.گفتنی است برای اجرای این پروژه که اهداف خاص خود را دارد هشت میلیون دلار سرمایه گذاری شده است.

پهنای بال این پهپاد ها نباید بیشتر از سه متر باشد و باید این امکان را داشته باشد که پس از رهاسازی از ارتفاع 10 هزار و 668 متری برای حداقل 144 کیلومتر پرواز مستقیم کند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام،اینجا کلیک کنید.

منبع : infowars

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  پهپادها به کشاورزی هم راه پیدا کردند / عکس

نظرات در مورد : آمریکا به دنبال تولید پهپادهای نامرئی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *