نحوه تنظیم آیکلود در مک بوک

تنظیم آیکلود

اکوسیستم iCloud بسیار پیچیده است و دشوار است بدانید که چه میزان از اطلاعات شما در “Cloud” ایمن است و همگام سازی در سراسر دستگاه شما صورت پذیرفته است. تصمیم داریم تا نحوه راه اندازی و قابلیت های این سیستم را برای شما در این مقاله شرح دهیم.

نحوه ورود به iCloud

زمانی که شما برای نخستین بار مک بوک خود را راه اندازی می کنید، باید با استفاده از یک حساب کاربریتان iCloud وارد سیستم بشید. اگر قبلا این سیستم را تنظیم کردید، بسیار خوب است، اما اگر وارد سیستم نشده اید، باید از طریق تنظیمات iCloud اقدام کنید. بخش System Preferences را باز کنید – می توانید بر روی منوی Apple در بالای صفحه کلیک کرده و “System Preferences” را انتخاب کنید و روی آیکون “iCloud” کلیک نمایید. شما همچنین می توانید بخش System Preferences را در Dock خود و در پوشه ی نرم افزارهای خود پیدا کنید.

تنظیم آیکلود

اکنون در بخش تنظیمات iCloud هستید. در صورتی که وارد حساب کاربری نشده باشید، این صفحه ورود به سیستم را مشاهده خواهید کرد.

تنظیم آیکلود

در صورتی شما قبلا یک اپل آی دی از iPhone یا iPad دارید، حتما اطمینان حاصل کنید که از همان ابتدا برای مک بوک خود استفاده می کنید و به هیچ وجه بین دستگاه های شما همگام نمی باشد. در صورتی که شما نیاز به ایجاد یک حساب کاربری جدید دارید، می توانید بر روی “Create Apple ID” در پایین صفحه کلیک کنید و سپس ثبت نام نمایید.

تنظیم آیکلود

شما می توانید با آدرس ایمیل خودتان، مانند یک حساب Gmail ثبت نام کنید، یا می توانید یک آدرس جدید @icloud.com ایجاد کنید. در هر صورت یک حساب جدید iCloud ایجاد می گردد که می توانید از هر دستگاهی که می خواهید استفاده کنید.

همگام سازی خودکار چیست؟

 

تنظیم آیکلودقابلیت اصلی iCloud حفظ اطلاعات شخصی شما در تمامی دستگاه های اپلی شماست (و از cloud پشتیبانی می نمایند). بسیاری از ویژگی های iCloud اطلاعات زیر را در تمام دستگاه های متصل به آن حساب کاربری همگام سازی می نماید:

  • مخاطبین شما
  • قرار ملاقات های تقویم و یادآوری
  • اطلاعات Safari، از جمله رمزهای عبور، صفحات باز و سابقه مرور
  • دسترسی به HomeKit
  • یادداشت هایی که در برنامه Notes ایجاد کرده اید
  • ایمیل فرستاده شده و دریافت شده، و همچنین پیش نویس ها

تا زمانی که وارد سیستم خود شوید نباید بیش از هر چیز در مورد آن نگران باشید و این گزینه در بخش تنظیمات iCloud مک بوک شما بررسی شده است. اطمینان حاصل کنید که تمامی گزینه ها نیز در تنظیمات iCloud دستگاه های iOS شما و هر دستگاه دیگری که در همان حساب کاربری iCloud وارد شده اند را فعال نموده و یا می توانید مسائل آن را برطرف نمایید.

Photos

 

تنظیم آیکلودنکته اصلی اینجاست که دو روش برای تهیه ی نسخه پشتیبان از تصاویر وجود دارد. در ابتدا، “iCloud Photos”، به سادگی هر عکسی را که گرفته اید در iCloud ذخیره می کند و در سراسر دستگاه همگام سازی می نماید. در صورتی که دستگاه شما به مشکل بر بخورد و از بین برود، می توانید “iCloud Photos” را بر روی یک دستگاه جدید فعال کنید و تمام تصاویر خود را در iCloud مجددا بارگیری کنید.

“My Photo Stream” عملکرد متفاوتی دارد و تنها آخرین تصاویر را به مدت یک ماه ذخیره سازی می نماید تا هم زمان دستگاه های دیگر شما را همگام سازی نماید. این بدان معنی است که اگر شما بر روی آیفون خود عکس بگیرید و برای مدتی از iPad خود استفاده نکنید، عکس های شما با اپل همگام سازی نمی شود. علاوه بر این، هیچ موردی به جز عکس های آخرین ماه همگام سازی نمی شوند، بنابراین اگر دستگاه خود را بدون استفاده از «iCloud Photos» فعال کنید، نمی توانید تصاویرتان را در گوشی خود شاهد باشید.

بیشتر بخوانید  تاچ آیدی دیگر به گوشی های آیفون باز نخواهد گشت

هنوز هم استفاده از “My Photo Stream” هر چند، به عنوان بخش ذخیره ی هر عکس در iCloud خواهد بود ولی به سرعت ممکن است تمام 5 گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی رایگان که با iCloud انجام می گردد را پر کنید. اگر شما دو دستگاه را که به طور مرتب استفاده می کنید مانند مک بوک و آیفون، تنها با استفاده از «My Photo Stream» می توانید فضای بسیار زیادی را در اختیار داشته باشید، در عین حال عکس های خود را بر روی MacBook خود پشتیبان گیری کنید تا دیگر گم نشود.

iMessage

تنظیم آیکلود

iMessage به طور پیش فرض فعال نخواهد شد، اما زمانی که این برنامه را برای اولین بار راه اندازی کنید، اطلاعات بسیاری مورد نیاز است که وارد سیستم شوید. فقط اطمینان حاصل کنید که با همان حساب کاربری که در iPhone یا iPad خود استفاده می کنید وارد سیستم شده اید و همچنین از این موضوع نیز اطمینان پیدا کنید iMessage در تمامی دستگاه های شما فعال می باشد.

با این تفاسیر، پیام های قدیمی شما ممکن است با مک بوک شما همگام نشده باشند. به همین دلیل، باید گزینه ی “Messages in iCloud.”را فعال کنید. پس از ورود به سیستم، بر روی “Messages” در نوار منوی بالا کلیک کنید و تنظیمات را باز کنید.

تنظیم آیکلود

زبانه ی آبی “iMessage” را در بالای صفحه باز کنید و اطمینان حاصل کنید که گزینه ی “Enable Messages in iCloud” فعال شده است.

تنظیم آیکلود

تا زمانی که این گزینه فعال باشد، پیام های شما باید بدون در نظر گرفتن زمان ارسال شدن همگام سازی شوند. مجددا باید اطمینان حاصل کنید که این گزینه در تمامی دستگاه های شما فعال است تا بتواند به درستی کار کند.

iCloud Drive

تنظیم آیکلود

iCloud Drive برای ذخیره سازی تمامی موارد و سایر فایل ها استفاده می شود. این فایل ها شامل اسناد TextEdit، کتاب های شما، تنظیمات سیستم شما، اسکریپت Automator و … می باش. اگر سندی که شما در یک برنامه اصلی اپل ساخته اید، به احتمال در این بخش همگام سازی می شود.

به طور پیش فرض، iCloud Drive همچنین پوشه های دسکتاپ و تمامی اسناد شما را ذخیره سازی می کند که ممکن است خیلی بزرگ باشد. اگر شما این فایل ها را نگه دارید، می توانید حساب کاربری iCloud خود را به سرعت پر کنید و در صورتی که برای ماهانه 50 گیگابایت حافظه ی iCloud اپل نپرداختید باید 0.99 دلار در ماه خریداری نمایید و هر روز این حجم را تمدید نمایید.

تنظیم آیکلود

با تمامی این تفاسیر، شما نمی توانید تنها “Desktop and Documents Folders” را غیر فعال نمایید و iCloud Drive را خاموش کنید، زیرا فرآیند غیرفعال سازی این حافظه سخت تر از آن است که باید باشد.

در حالی که iCloud Drive فضای بسیار زیادی را در iCloud می گیرد، اگر تصمیم به پرداخت هزینه ی بیشتر برای ذخیره سازی داشته باشید، یک قابلیت مفید است. تمامی پوشه های Desktop و Documents در iCloud ذخیره خواهد شد و سپس فایل های قدیمی که از مک بوک خود استفاده نکرده اید را برای صرفه جویی در فضا حذف می کند. زمانی که به فایل نیاز دارید، می توانید آن را از iCloud دانلود کنید. بنابراین اگر شما یک MacBook قدیمی با یک هارد دیسک کوچک داشته باشید، می توانید چند دلار در ماه پرداخت کنید تا فضای ذخیره سازی بیشتری به آن بدهید.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: howtogeek

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه تنظیم آیکلود در مک بوک

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *