آنتی ویروس پادویش

با تکنولوژی جدید اینتل اجسام آن سوی دیوار را ببینید

کلاه جدید اینتل

دیدن اجسام آن سوی دیوار و همچنین محتویات داخلی یک شیء در بسته و پوشیده، یکی از موارد هیجان انگیزی به شمار می رود که انسان از تجربه آن محروم است.البته این اتفاق خوبی است، چون در غیر این صورت چیزی به اسم حریم شخصی معنا و مفهوم خود را از دست می داد!
اما در هر صورت دانشمندان طی دهه اخیر برای تولید اشعه ها و لیزرهایی که به این هدف می انجامد، تلاش بسیاری کرده اند.

آخرین محصول دراین زمینه را شرکت اینتل معرفی کرده که همگان آن را به عنوان یکی از دو شرکت تولید کننده پردازنده در دنیا می شناسند.این محصول اولین نمونه از کلاه ایمنی اشعه ایکس با قابلیت دیدن درون ساختمان‌ها و دستگاه‌ها به شمار می رود که در نمایشگاه فناوری‌ های نوین لاس‌ وگاس به معرض نمایش گذاشته شده است.

کلاه جدید اینتلدرواقع کلاه ایمنی جدید شرکت اینتل که نام DAQRI برای آن انتخاب شده، اولین نمونه از فناوری رابطه مشترک ماشین و انسان است.
گفتنی است طبق ادعای اینتل این تکنولوژی برای نخستین بار به کمک شیشه ‌های اشعه ایکس و با پردازش نسل ششم پردازشگرهای Gen Core m7 امکان ‌پذیر شده است.

همچنین این محصول اگرچه در نوع خود اولین به شمار نمی رود، اما ارائه آن توسط اینتل که به تولیدات دیگری معروف بوده و چنین محصولی برای آن نامتعارف به شمار می رود هیجان انگیز است که با ارتقاء بسیار زیادی نسبت به موارد مشابه ارائه شده است.این دستگاه که به منظور افزایش ایمنی و انگیزه فعالیت کارگران در مشاغل مختلف صنعتی عرضه شده، از فناوری ترکیب واقعیت با دنیای مجازی برای شبیه‌سازی اطلاعات دیجیتالی استفاده می کند.

کلاه جدید اینتلدر واقع کارگران قادر خواهند بود تا درون دستگاه‌ها، لوله‌ها، سیم ‌کشی وسایل صنعتی و مهمتر از آن نحوه عملکرد درون دستگاه‌های بزرگ را بررسی کنند.
طبق ادعای اینتل این فناوری پیچیده‌ ترین نمونه از فناوری رابطه مشترک انسان با ماشین است که تاکنون معرفی شده است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : با تکنولوژی جدید اینتل اجسام آن سوی دیوار را ببینید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *